Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
Tour of Quanzhou Bay 2017 (2.2)
China  /  2 December - 4 December

(288.8 Km)
Winner: STEDMAN Max

   

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. STEDMAN Max GBR BIKE CHANNEL CANYON 6:33:29
2. MOREY Drew AUS TERENGGANU CYCLING TEAM 6:33:35
3. YEMANE Dawit ERI ERITREA 6:33:48
4. CULEY Marcus AUS ST GEORGE CONTINENTAL CYCLING TEAM 6:34:11
5. TSEGAY Amanueal ERI ERITREA 6:34:14
6. HOLLER Nikodemus GER BIKE AID 6:34:16
7. MEYER Cameron AUS MITCHELTON SCOTT 6:34:23
8. SOBAL Yauhen BLR MINSK CYCLING CLUB 6:34:33
9. MUSIE MEHARI Saymon ERI ERITREA 6:34:44
10. KAGIMU Charles UGA BIKE AID 6:34:54
11. LAU Wan Yau Vincent HKG HONG KONG, CHINA 6:35:10
12. DUTTON Jay AUS ST GEORGE CONTINENTAL CYCLING TEAM 6:35:24
13. TOWNSEND Rory GBR BIKE CHANNEL CANYON 6:35:55
14. SAINBAYAR Jambaljamts MGL RTS - MONTON RACING TEAM 6:36:08
15. Berhe Daniel ERI ERITREA 6:36:23
16. FELIPE Marcelo PHI 7 ELEVEN ROADBIKE PHILIPPINES 6:36:34
17. TEWOLDE Robel ERI ERITREA 6:37:58
18. KULIKOV Vladislav RUS RUSSIAN FEDERATION 6:38:39
19. TUULKHANGAI Tuguldur MGL RTS - MONTON RACING TEAM 6:39:33
20. HAMILTON Ben NZL 6:39:57
21. LIM Rustom PHI 7 ELEVEN ROADBIKE PHILIPPINES 6:39:57
22. MAZUKI Nur Amirull Fakhruddin MAS TERENGGANU CYCLING TEAM 6:39:58
23. TANFIELD Harry GBR BIKE CHANNEL CANYON 6:40:03
24. HO Burr HKG HONG KONG, CHINA 6:40:30
25. MAT AMIN Mohd Shahrul MAS TERENGGANU CYCLING TEAM 6:40:30
26. MARTIN Bonjoe PHI 7 ELEVEN ROADBIKE PHILIPPINES 6:40:34
27. MOW Ching Yin HKG HONG KONG, CHINA 6:40:34
28. SWEENY Harrison AUS MITCHELTON SCOTT 6:40:43
29. PRUUS Peeter EST RIETUMU BANKA - RIGA 6:40:54
30. BROWN Connor NZL 6:40:55
31. WEST Alex NZL 6:41:01
32. FIELD Rylee AUS ST GEORGE CONTINENTAL CYCLING TEAM 6:41:28
33. KANEPEJS Deins LAT RIETUMU BANKA - RIGA 6:42:33
34. ZULKIFLIE Nik Mohd Hazwan MAS MALAYSIA 6:42:46
35. LOUIS Jordan AUS ST GEORGE CONTINENTAL CYCLING TEAM 6:43:15
36. MARTIN Nelson PHI 7 ELEVEN ROADBIKE PHILIPPINES 6:43:20
37. HAMILTON Lucas AUS MITCHELTON SCOTT 6:43:23
38. CHEN Zhiwen CHN GIANT CYCLING TEAM 6:43:39
39. ZHANG Zhishan CHN QINGHAI TIANYOUDE CYCLING TEAM 6:43:42
40. SHI Hang CHN GIANT CYCLING TEAM 6:44:02
41. BONELLO Daniel AUS ST GEORGE CONTINENTAL CYCLING TEAM 6:44:09
42. WANG Jiancai CHN QINGHAI TIANYOUDE CYCLING TEAM 6:44:15
43. RAMANAU Raman BLR MINSK CYCLING CLUB 6:44:28
44. XU Zhaoliang CHN GIANT CYCLING TEAM 6:45:04
45. PERALTA Arjay PHI 7 ELEVEN ROADBIKE PHILIPPINES 6:45:54
46. TIKHONIN Evgenii RUS RUSSIAN FEDERATION 6:45:59
47. BOCHKOV Kirill RUS RUSSIAN FEDERATION 6:46:01
48. LI Zisen CHN QINGHAI TIANYOUDE CYCLING TEAM 6:46:02
49. LOWSLEY-WILLIAMS James GBR BIKE CHANNEL CANYON 6:46:28
50. BICHLMANN Daniel GER BIKE AID 6:46:59
51. LEUNG Ka Yu HKG HONG KONG, CHINA 6:47:11
52. LIU Jiankun CHN MITCHELTON SCOTT 6:47:11
53. VOSEKALNS Andris LAT RIETUMU BANKA - RIGA 6:47:14
54. LAU Wan Hei Victor HKG HONG KONG, CHINA 6:47:20
55. LECHNER Patrick GER BIKE AID 6:48:13
56. SHNYRKO Aliaksei BLR RTS - MONTON RACING TEAM 6:49:01
57. SCH─FER Timo GER BIKE AID 6:49:11
58. KURBATOV Aleksei RUS RUSSIAN FEDERATION 6:49:38
59. SAZANOV Andrei RUS RUSSIAN FEDERATION 6:50:39
60. AHMAD ZAMRI Muhammad Zulhilmie Afif MAS TERENGGANU CYCLING TEAM 6:51:00
61. BATMUNKH Maral-Erdene MGL TERENGGANU CYCLING TEAM 6:51:14
62. XUE Fuwen CHN MITCHELTON SCOTT 6:52:58
63. ZHANG Lianshan CHN YUNNAN LVSHAN LANDSCAPE - TAISHAN PARDUS 6:53:10
64. SONG Mingliang CHN CHINA CONTINENTAL TEAM OF GANSU BANK 6:53:33
65. DING Xinping CHN CHINA CONTINENTAL TEAM OF GANSU BANK 6:53:57
66. LAI Chun Kin HKG HONG KONG, CHINA 6:54:38
67. LI Bo CHN 6:54:38
68. SUN Yupeng CHN CHINA CONTINENTAL TEAM OF GANSU BANK 6:54:39
69. ZIRONG Zhong CHN YUNNAN LVSHAN LANDSCAPE - TAISHAN PARDUS 6:55:05
70. MUZYCHKIN Anton BLR MINSK CYCLING CLUB 6:55:10
71. AHMAD KAMAL Muhammad Ameer MAS MALAYSIA 6:55:35
72. XUE Chaohua CHN MITCHELTON SCOTT 6:55:58
73. JONES Max NZL 6:56:06
74. STROKAU Vasili BLR MINSK CYCLING CLUB 6:56:17
75. IVASHKIN Anton BLR MINSK CYCLING CLUB 6:56:18
76. KOVALEV Evgeny RUS RUSSIAN FEDERATION 6:56:55
77. QI Junshan CHN CHINA CONTINENTAL TEAM OF GANSU BANK 6:57:03
78. THÍMEL Tino GER BIKE AID 6:58:35
79. PAPOK Siarhei BLR MINSK CYCLING CLUB 6:58:36
80. BECIS Armands LAT RIETUMU BANKA - RIGA 6:59:28
81. LI Xiang Yuan CHN GIANT CYCLING TEAM 6:59:43
82. GU Tianhao CHN GIANT CYCLING TEAM 6:59:44
83. JUMARI Muhammad Elmi MAS MALAYSIA 7:00:18
84. MENG Juntao CHN YUNNAN LVSHAN LANDSCAPE - TAISHAN PARDUS 7:00:50
85. HUANG Song Pu TPE 7:02:46
86. AHMAD KAMAL Muhammad Ameen MAS MALAYSIA 7:03:51
87. YATES Joel NZL 7:05:51
88. ZULKEFLI Azli Najmi MAS MALAYSIA 7:10:34








--- advertisement ---