Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Liège - Bastogne - Liège 2018 (1.2U)
(Liège - Bastogne - Liège U23)
Belgium  /  14 April

(173.4 Km)
Winner: ALMEIDA João

2017    


Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. ALMEIDA João POR HAGENS BERMAN AXEON 04:09:29
2. BAGIOLI Andrea ITA 00:00:15
3. BRUNEL Alexys FRA 00:00:15
4. SCHELLING Ide NED SEG RACING ACADEMY 00:00:29
5. HIRSCHI Marc SUI DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 00:00:29
6. DEWULF Stan BEL 00:00:29
7. MERTENS Julian BEL 00:00:29
8. AVOINE Kévin FRA 00:00:29
9. WILLIAMS Stephen GBR SEG RACING ACADEMY 00:00:29
10. JASPERS Ward BEL 00:00:29
11. DELACROIX Théo FRA 00:00:29
12. GOOSSENS Kobe BEL 00:00:29
13. VANHOUCKE Harm BEL 00:00:29
14. BROWN Jonathan USA HAGENS BERMAN AXEON 00:00:29
15. DONOVAN Mark GBR TEAM WIGGINS 00:00:29
16. GALL Felix AUT DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 00:00:29
17. ARENSMAN Thymen NED SEG RACING ACADEMY 00:00:29
18. VERHAEGEN Tom BEL 00:00:40
19. MAAS Jan NED SEG RACING ACADEMY 00:00:40
20. OLIVEIRA Ivo POR HAGENS BERMAN AXEON 00:00:40
21. VAN OUDENHOVE Jovany BEL 00:00:40
22. MOLLY Kenny BEL AGO - AQUA SERVICE 00:00:40
23. ROSS Mathew AUS 00:00:40
24. MONIQUET Sylvain BEL AGO - AQUA SERVICE 00:00:40
25. HUYS Laurens BEL 00:00:40
26. ARCHIBOLD Franklin PAN 00:00:40
27. KRON Andreas Lorentz DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 00:00:40
28. PFRIMMER Arnaud FRA 00:00:40
29. TASSET Marvin BEL AGO - AQUA SERVICE 00:00:40
30. TEGGART Matthew IRL TEAM WIGGINS 00:00:40
31. VANSEVENANT Mauri BEL 00:00:40
32. NEGRENTE Marco ITA 00:00:40
33. RELAES Jacob BEL 00:01:10
34. MONTAUBAN Jérémy FRA 00:01:11
35. GUGLIELMI Simon FRA 00:01:11
36. PAROZ Justin SUI AKROS - RENFER SA 00:01:11
37. PEÁK Barnabás HUN 00:01:11
38. BURGER Sven NED 00:01:11
39. VERHULST Lothar BEL 00:01:11
40. DEVAUX Thomas FRA 00:01:11
41. BANZER Gordian SUI AKROS - RENFER SA 00:01:11
42. VAN LYSEBETH Mathias BEL 00:01:11
43. PAASSCHENS Mathijs NED 00:01:11
44. RUDLAND Hans Kristian Haadem NOR UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 00:01:11
45. BUSTAMANTE RUDA Adrian Camilo COL 00:01:11
46. ROCCHETTI Filippo ITA 00:01:22
47. DE FROIDMONT Pierre BEL 00:01:32
48. ROMANO Francesco ITA 00:01:32
49. MOBACH Jarno NED DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 00:01:44
50. PATTYN Jeroen BEL 00:01:44
51. PESTIAUX Yann BEL AGO - AQUA SERVICE 00:01:44
52. PUT Lars BEL 00:02:51
53. MERIGNAT Sofiane FRA 00:02:51
54. BONNEU Kamiel BEL 00:02:51
55. SLEEN Torjus NOR UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 00:02:51
56. BATSAIKHAN Tegshbayar MGL 00:03:01
57. WALKER Joey GBR TEAM WIGGINS 00:03:01
58. SNYERS Jari BEL 00:03:01
59. VAN DEN BOSSCHE Angelo BEL 00:03:01
60. PETIT Tomas BEL T.PALM - PÔLE CONTINENTAL WALLON 00:03:01
61. WYDOOGHE Jaron BEL 00:03:01
62. CHAMPOUSSIN Clement FRA 00:03:03
63. PETELIN Jan LUX TEAM DIFFERDANGE LOSCH 00:03:03
64. DEPREZ Tuur BEL 00:03:03
65. PHILIPSEN Jasper BEL HAGENS BERMAN AXEON 00:03:03
66. BARTA William USA HAGENS BERMAN AXEON 00:03:08
67. JØRGENSEN Mathias Norsgaard DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 00:04:47
68. RESELL Erik Nordsaeter NOR UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 00:05:34
69. HOUTTEMAN Nico BEL 00:08:16
70. WATRELOT Jean Lou FRA 00:08:18
71. VAN TRICHT Stan BEL 00:08:50
72. VAN HAUWERMEIREN Michiel BEL 00:08:50
73. BARAC Antonijo CRO 00:08:50
74. HOOLE Daan NED SEG RACING ACADEMY 00:08:56
75. FOUCHE James NZL TEAM WIGGINS 00:09:43
76. MOSTOV Zeke USA HAGENS BERMAN AXEON 00:10:03
77. KRIJNSEN Jobbe NED 00:10:03
78. MØRCH KONGSTAD Tobias DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 00:10:03
79. OLDANI Stefano ITA 00:10:05
80. DU FOUR Jens BEL 00:10:05
81. VASTMANS Dries BEL 00:10:05
82. SIMON Quentin FRA 00:10:05
83. DÖRING Jonas SUI AKROS - RENFER SA 00:10:05
84. RICHARD Valentin FRA 00:10:05
85. ERNST Robin BEL 00:10:05
86. RAUGEL Antoine FRA 00:10:05
87. CLAES Stef BEL 00:10:05
88. IBARGUREN ECHEVERRIA Oier ESP 00:10:05
89. BERO Sean BEL 00:10:05
90. BONJEAN Maxence FRA 00:10:05
91. BENOIST Antoine FRA 00:10:05
92. KADOTA Yusuke JPN 00:10:05
93. SCHRIJVER Jorgos NED 00:10:05
94. GOEBEERT Pierre BEL AGO - AQUA SERVICE 00:10:05
95. PEREZ-LANDALUCE GONZALEZ Eduardo ESP 00:10:05
96. GONZALEZ CABERO Marcos ESP 00:10:05
97. FUENTES PANIEGO Angel ESP 00:10:05
98. RADOUX Robin BEL 00:10:05
99. VOISARD Yannis SUI AKROS - RENFER SA 00:10:05
100. GEORGI Etienne GBR TEAM WIGGINS 00:10:05
101. COVI Alessandro ITA 00:10:05
102. LLACER GABARRON Eduardo ESP 00:10:05
103. LEBRETON Jacques FRA 00:10:05
104. SKAARSETH Iver NOR UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 00:10:05
105. BAUTERS Arne BEL 00:10:05
106. SALMON Martin Alexander GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 00:10:05
107. ANTUNES Tiago POR 00:10:05
108. PAUCHARD Eliot FRA 00:10:14
109. VAN DEN BERG Julius NED SEG RACING ACADEMY 00:10:24
110. VANDENBROECK Yarno BEL 00:10:24
111. KULSET Sindre NOR UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 00:10:24
112. VERSCHAEVE Viktor BEL 00:10:50








--- advertisement ---