Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Grand Prix Criquielion 2018 (1.2)
Belgium  /  13 May

(194.8 Km)
Winner: TAMINIAUX Lionel

2017    

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. TAMINIAUX Lionel BEL AGO - AQUA SERVICE 04:26:08
2. DE DECKER Alfdan BEL 04:26:08
3. MAES Alexander BEL TARTELETTO - ISOREX 04:26:08
4. JULES Justin FRA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 04:26:08
5. SYLVESTRE Yolan FRA 04:26:08
6. WEEMAES Sasha BEL 04:26:08
7. VAN RENTERGHEM Bram BEL 04:26:08
8. VALLEE Boris BEL WANTY - GROUPE GOBERT 04:26:08
9. GHYS Robbe BEL SPORT VLAANDEREN - BALOISE 04:26:08
10. VANSPEYBROUCK Pieter BEL WANTY - GROUPE GOBERT 04:26:08
11. PRUVOOST Shayne BEL 04:26:08
12. BEULLENS Cedric BEL 04:26:08
13. FLET Axel FRA 04:26:08
14. MANNAERTS Jelle BEL TARTELETTO - ISOREX 04:26:08
15. NOPPE Christophe BEL SPORT VLAANDEREN - BALOISE 04:26:08
16. WILLEMS Thimo BEL 04:26:08
17. VAN ROOY Kenneth BEL SPORT VLAANDEREN - BALOISE 04:26:08
18. STAS Brecht BEL 04:26:08
19. VAN DEN BRANDE Julien BEL 04:26:08
20. VAN POUCKE Aaron BEL 04:26:08
21. BAUDE Arthur BEL AGO - AQUA SERVICE 04:26:08
22. RÓZSA Balázs HUN TEAM DIFFERDANGE LOSCH 04:26:08
23. BONIFAZIO Leonardo ITA 04:26:08
24. STOCKMAN Abram BEL TARTELETTO - ISOREX 04:26:08
25. VAN DINGENEN Jordi BEL 04:26:08
26. ORBIE Stephen BEL 04:26:08
27. AVOINE Kévin FRA 04:26:08
28. STOCKMAN Michiel BEL TARTELETTO - ISOREX 04:26:08
29. GEUENS Alexander BEL SOVAC - NATURA4EVER 04:26:08
30. DOPCHIE Félix BEL AGO - AQUA SERVICE 04:26:08
31. GOEBEERT Pierre BEL AGO - AQUA SERVICE 04:26:08
32. VOIGT Eric USA 04:26:08
33. GARDNER Dan GBR 04:26:08
34. VAN MOER Brent BEL 04:26:08
35. ROSSEEL Ricky BEL 04:26:08
36. CARAMEL Mathieu FRA 04:26:08
37. LAMB Ross GBR T.PALM - PÔLE CONTINENTAL WALLON 04:26:08
38. MORTIER Julien BEL WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 04:26:08
39. BAUGNIES Jérôme BEL WANTY - GROUPE GOBERT 04:26:08
40. VAN DUREN Brent BEL 04:26:08
41. DE ROOZE Niels BEL TARTELETTO - ISOREX 04:26:08
42. MOLLY Kenny BEL AGO - AQUA SERVICE 04:26:08
43. SUN Xiaolong CHN MITCHELTON - BIKEEXCHANGE 04:26:08
44. PETIT Tomas BEL T.PALM - PÔLE CONTINENTAL WALLON 04:26:08
45. CASSAERT Loran BEL 04:26:08
46. CENTRONE Ivan LUX TEAM DIFFERDANGE LOSCH 04:26:08
47. VAN GESTEL Dries BEL SPORT VLAANDEREN - BALOISE 04:26:08
48. SIX Franklin BEL WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 04:26:08
49. DE KETELE Kenny BEL SPORT VLAANDEREN - BALOISE 04:26:08
50. DE KEE Glenn BEL 04:26:08
51. GILLETT Rhys AUS 04:26:08
52. DEGUIDE Louis BEL SOVAC - NATURA4EVER 04:26:08
53. DE POORTER Maxime BEL 04:26:08
54. DECOSTER Merlijn BEL T.PALM - PÔLE CONTINENTAL WALLON 04:26:08
55. EVRARD Laurent BEL SOVAC - NATURA4EVER 04:26:08
56. STENUIT Robin BEL SOVAC - NATURA4EVER 04:26:08
57. LE LAVANDIER Maxime FRA 04:26:08
58. DERIAUX Florian FRA SOVAC - NATURA4EVER 04:26:08
59. SPENGLER Lukas SUI WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 04:26:08
60. DEWULF Stan BEL 04:26:08
61. VAN DE KERKHOVE Brent BEL 04:26:08
62. SEFA Ylber ALB TARTELETTO - ISOREX 04:26:08
63. COOLEN Yves BEL 04:26:08
64. DELFOSSE Sébastien BEL WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 04:26:08
65. DIEPENDAELE Timmy BEL 04:26:08
66. THILL Tom LUX TEAM DIFFERDANGE LOSCH 04:26:08
67. SCHUERMANS Jelle BEL 04:26:08
68. DHAENE Brecht BEL 04:26:08
69. PEYSKENS Dimitri BEL WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 04:26:08
70. CASTELLARNAU Florent FRA 04:26:08
71. MORENO SALA Adrià ESP 04:26:08
72. BILLE Gaetan BEL SOVAC - NATURA4EVER 04:26:08
73. SPRENGERS Thomas BEL SPORT VLAANDEREN - BALOISE 04:26:08
74. SLAGMULDERS Yorick BEL T.PALM - PÔLE CONTINENTAL WALLON 04:26:08
75. APERS Ruben BEL 04:26:08
76. PAASSCHENS Mathijs NED 04:26:08
77. VAN MELSEN Kevin BEL WANTY - GROUPE GOBERT 04:26:08
78. VAN DRIESSCHE Kjell BEL 04:26:08
79. SCOTSON Callum AUS MITCHELTON - BIKEEXCHANGE 04:26:23
80. MCNALLY Mark GBR WANTY - GROUPE GOBERT 04:26:35
81. GOOSSENS Kenny BEL 04:26:46
82. VAN GOMPEL Mathias BEL SPORT VLAANDEREN - BALOISE 04:28:13
83. LAGNEAUX Yoni BEL 04:28:29
84. VAN RYMENANT Gillian BEL 04:28:29
85. SUTTON Frank NZL 04:28:29
86. FACHE Florent FRA 04:28:29
87. LEWIS Adam GBR T.PALM - PÔLE CONTINENTAL WALLON 04:28:29
88. JIANG Zhihui CHN MITCHELTON - BIKEEXCHANGE 04:28:29
89. SEYE Guillaume BEL 04:28:29
90. HEYSE Jari BEL 04:28:29
91. EEKHOFF Nils NED DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 04:28:43
92. STORK Florian GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 04:28:43
93. KANTER Max GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 04:31:59







--- advertisement ---