Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Vuelta a Castilla y Leon 2018 (2.1)
Spain  /  20 April - 22 April

Edition: 33 (526.3 Km)
Winner: PLAZA MOLINA Ruben

2017    
2019


Videos (2)
Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. PLAZA MOLINA Ruben ICA 12:51:07
2. BARBERO CUESTA Carlos MOV 12:51:42
3. PRADES REVERTE Eduard EUS 12:51:49
4. JOYCE Colin RLY 12:52:02
5. RUBIO HERNANDEZ Diego BBH 12:52:02
6. GONZALEZ Mario STA 12:52:02
7. STRAKHOV Dmitrii LOK 12:52:03
8. MESTRE Daniel EFP 12:52:04
9. HIGUITA GARCIA Sergio Andres MZN 12:52:07
10. ARANBURU DEBA Alex CJR 12:52:07
11. MADRAZO Ángel DMP 12:52:09
12. ALARCON GARCIA Raul W52 12:52:11
13. DUARTE AREVALO Fabio Andres MZN 12:52:11
14. AVILA VANEGAS Edwin Alciviades ICA 12:52:12
15. EVTUSHENKO Alexander LOK 12:52:12
16. OYOLA OYOLA Robigzon Leandro MED 12:52:12
17. MCNULTY Brandon RLY 12:52:12
18. VILELA Ricardo MZN 12:52:12
19. TORRES MUÍÑO Pablo BBH 12:52:12
20. ANDERSON Ryan RLY 12:52:12
21. SILVA Joaquim CJR 12:52:17
22. CESAR VELOSO Gustavo W52 12:52:19
23. TRUEBA DIEGO Alvaro STA 12:52:19
24. SIMON CASULLERAS Jordi BBH 12:52:24
25. VERMEULEN Alexey IPC 12:52:24
26. CASIMIRO Henrique EFP 12:52:25
27. DEL PINO CORROCHANO Jesus EFP 12:52:31
28. CAICEDO CEPEDA Jonathan Klever MED 12:52:34
29. BOHORQUEZ SANCHEZ Hernando MZN 12:52:37
30. PAREDES AVELLANEDA César Nicolas MED 12:52:43
31. RODRIGUES Joao W52 12:52:47
32. MORENO BAZAN Javier DMP 12:52:59
33. MONTOYA GIRALDO Cristian MED 12:53:02
34. ROSON GARCIA Jaime MOV 12:53:14
35. FERNANDEZ ANDUJAR Rubén MOV 12:53:26
36. FIGUEIREDO Federico STA 12:53:39
37. MENDOZA CARDONA Omar Alberto MED 12:53:44
38. SOKOLOV Dmitry LOK 12:53:56
39. LORENTE ARAQUE Rodrigo UKO 12:54:50
40. CARRETERO Hector MOV 12:55:01
41. KREDER Raymond UKO 12:55:05
42. MANCEBO PEREZ Francisco DCT 12:55:05
43. TOFFALI Nicola STA 12:55:16
44. IRISARRI RINCON Jon CJR 12:55:16
45. MARTIN SANZ Gotzon EUK 12:55:56
46. DEMPSTER Zakkari ICA 12:56:17
47. CARPENTER Robin RLY 12:56:20
48. CALDEIRA Samuel José Rodrigues W52 12:56:24
49. ETXABE LETURIA Jokin IPC 12:58:40
50. ROLDAN ORTIZ Weimar Alfonso MED 12:59:02
51. MAS BONET Luis CJR 12:59:25
52. PERRY Benjamin ICA 13:00:05
53. SAMOLENKOV Artem LOK 13:00:13
54. SVESHNIKOV Kirill LOK 13:02:18
55. ABERASTURI IZAGA Jon EUS 13:02:34
56. GARCIA AMBROA Ricardo EUK 13:03:02
57. RÄIM Mihkel ICA 13:03:08
58. SANZ UNZUE Enrique EUS 13:03:09
59. HUDRY Florian IPC 13:03:43
60. WHITEHOUSE Daniel IPC 13:04:01
61. SÁEZ BENITO Hector EUS 13:04:16
62. VILLEGAS CARDONA Juan Pablo MZN 13:05:09
63. CARVALHO Antonio W52 13:05:14
64. VDOVIN Alexander LOK 13:05:42
65. JUARISTI ARRIETA Txomin EUK 13:05:44
66. SERRANO Gonzalo CJR 13:08:13
67. DE MAAR Marc UKO 13:08:13
68. GARCIA SOSA Jhojan Orlando MZN 13:08:23
69. LÓPEZ-COZAR Juan EUK 13:08:23
70. GRIGORIEV Alexander STA 13:08:42
71. ORJUELA GUTIERREZ Fernando MZN 13:08:51
72. DUARTE FERREIRA SILVA Bruno EFP 13:08:51
73. ELLSAY Nigel RLY 13:08:57
74. LÓPEZ PARADA Daniel BBH 13:09:28
75. MAGNER Tyler RLY 13:09:35
76. ALONSO FLORES Mikel EUK 13:09:40
77. PRADES Benjamín UKO 13:09:48
78. MARTINGIL César LSC 13:10:24
79. GONZÁLEZ VELASCO Adrián BBH 13:10:30
80. CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo MED 13:10:33
81. CARVALHO André LSC 13:10:56
82. CABEDO Oscar BBH 13:10:57
83. FERNÁNDEZ AYARZAGUENA Egoitz EUK 13:11:17
84. SOTO MARTINEZ Nelson Andres CJR 13:11:30
85. IRIZAR LASKURAIN Julen EUS 13:11:48
86. SAMITIER SAMITIER Sergio EUS 13:12:21
87. PEREIRA Válter STA 13:12:40
88. RODRIGUEZ RECHE Sergio EUS 13:14:25
89. FERNANDES Venceslau LSC 13:15:03
90. RODRIGUEZ SALAZAR John Anderson DMP 13:15:03
91. NOCENTINI Rinaldo STA 13:15:25
92. MIHAYLOV Nikolay DMP 13:17:17
93. REIS Rafael Ferreira CJR 13:18:11
94. BICO MATOS Nuno Miguel Alves MOV 13:18:11
95. JURADO RODRIGUEZ Marcos EFP 13:18:33
96. LOURENCO Rafael LSC 13:18:33
97. WILLIAMS Tyler ICA 13:18:44
98. SÁNCHEZ REBOLLIDO Ángel W52 13:19:53
99. LOPES Pedro José LSC 13:20:55
100. GONÇALVES Gaspar LSC 13:22:43
101. MILAN JIMENEZ Diego DCT 13:25:29
102. FERREIRA Tiago W52 13:25:29
103. HATANAKA Yusuke UKO 13:25:29
104. ARROYO DURAN David EFP 13:25:29
105. YECHEZKEL Aviv ICA 13:25:53
106. CRISPIM André LSC 13:25:59
107. BUADES FERRIOL Marc EUK 13:31:25







--- advertisement ---