Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
Tour of Mevlana 2018 (2.2)
Turkey  /  18 June - 21 June

Edition: 1 (452.2 Km)
Winner: BALKAN Onur

2015    
2019


Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. BALKAN Onur TUR TORKU SEKERSPOR 10:36:31
2. BALYKIN Ivan RUS TORKU SEKERSPOR 10:36:58
3. SCHIR Thery SUI 10:37:20
4. PASCHE Frank SUI 10:37:23
5. KARALIOK Yauheni BLR MINSK CYCLING CLUB 10:37:24
6. GANJKHANLOU Mohammad IRI ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN 10:37:25
7. RAILEANU Cristian MDA TORKU SEKERSPOR 10:37:28
8. ARIYAN Behnam IRI ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN 10:37:35
9. VAN EERD David NED 10:37:37
10. REGUERO CORRAL Gabriel ESP VIB SPORTS 10:37:38
11. SOHRABI Mehdi IRI ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN 10:37:40
12. VALIENTE BONAFE Eric ESP VIB SPORTS 10:37:41
13. SAFARZADEH Saeid IRI ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN 10:37:42
14. OZGUR Batuhan TUR TORKU SEKERSPOR 10:37:45
15. HELLMANN Julian GER 10:37:47
16. KOKLU Mustafa TUR 10:37:47
17. RAJABLOU Mohammad IRI ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN 10:37:47
18. BETZ Simon GER 10:37:51
19. IVASHKIN Anton BLR MINSK CYCLING CLUB 10:37:53
20. SEKER Cebrail TUR 10:37:56
21. VAN DER MEER Rutger NED 10:38:02
22. KELLECI Abdulkadir TUR 10:38:05
23. NATEGHI Hossein IRI OMIDNIA MASHHAD TEAM 10:38:07
24. KUCUKBAY Kemal TUR 10:38:07
25. SHUMOV Nikolai BLR MINSK CYCLING CLUB 10:38:11
26. NOBEL Rick NED 10:38:14
27. BAKIRCI Nazim TUR TORKU SEKERSPOR 10:38:18
28. DE JONG Jeen NED 10:38:20
29. ATALAY Muhammed TUR TORKU SEKERSPOR 10:38:21
30. STROKAU Vasili BLR MINSK CYCLING CLUB 10:38:34
31. ORKEN Ahmet TUR 10:39:21
32. MUZYCHKIN Anton BLR MINSK CYCLING CLUB 10:39:44
33. TIRYAKI Oguzhan TUR 10:39:56
34. STEINACHER Cyrill SUI 10:40:08
35. CHTIOUI Rafaa TUN VIB SPORTS 10:40:13
36. AY Enes TUR 10:40:18
37. COSTA SORIA Axel ARG VIB SPORTS 10:40:26
38. TURGUT Onur TUR 10:40:35
39. POURSEYEDIGOLAKHOUR Mirsamad IRI ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN 10:40:36
40. BUIJK Jacob NED 10:41:23
41. WINGEN Simon GER 10:42:55
42. YILMAZ Yunus TUR 10:43:03
43. PLATTNER Matthias SUI 10:43:13
44. KOCAN Emin TUR 10:43:17
45. KULKE Ilias GER 10:43:34
46. AKKERMANS Lars NED 10:43:49
47. VERHAEGH Kaj NED 10:43:49
48. TSERETELI Tamaz GEO GEORGIA 10:44:03
49. SCHNYDER Lars SUI 10:44:29
50. MARGUET Tristan SUI 10:44:41
51. HASLER Iwan SUI 10:45:04
52. UNAL Isak TUR 10:45:06
53. REZVANI GILKOLAEI Morteza IRI OMIDNIA MASHHAD TEAM 10:48:01









--- advertisement ---