Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Liège - Bastogne - Liège 2019 (1.2U)
(Liège - Bastogne - Liège U23)
Belgium  /  20 April

(171.7 Km)
Winner: VERMAERKE Kevin

2018    



Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. VERMAERKE Kevin USA HAGENS BERMAN AXEON 04:12:03
2. VERSCHAEVE Viktor BEL 04:12:03
3. FOSS Tobias S. NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 04:12:04
4. NONNEZ Théo FRA GROUPAMA - FDJ 04:12:10
5. CARVALHO André POR HAGENS BERMAN AXEON 04:12:18
6. VANDENBROECK Yarno BEL 04:12:18
7. MERTENS Julian BEL 04:12:18
8. GROVES Kaden AUS SEG RACING ACADEMY 04:12:18
9. DELACROIX Théo FRA 04:12:18
10. VAN TRICHT Stan BEL 04:12:18
11. HINDSGAUL MADSEN Jacob DEN TEAM COLOQUICK 04:12:18
12. SCARONI Cristian ITA GROUPAMA - FDJ 04:12:18
13. VANSEVENANT Mauri BEL 04:12:18
14. VAN WILDER Ilan BEL 04:12:20
15. FROIDEVAUX Robin SUI AKROS - THÖMUS 04:12:20
16. VERHULST Lothar BEL 04:12:20
17. HUYS Laurens BEL 04:12:20
18. FERRON Valentin FRA 04:12:20
19. GARRISON Ian USA HAGENS BERMAN AXEON 04:12:20
20. ALMEIDA João POR HAGENS BERMAN AXEON 04:12:20
21. VAN MOER Brent BEL 04:12:20
22. MONIQUET Sylvain BEL WALLONIE - BRUXELLES DEVELOPMENT TEAM 04:12:20
23. GALL Felix AUT DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 04:12:20
24. VEROUGSTRAETE Nicolas BEL 04:12:20
25. BELLICAUD Jeremy FRA 04:12:20
26. PIDCOCK Thomas GBR TEAM WIGGINS LECOL 04:12:20
27. VACEK Karel CZE HAGENS BERMAN AXEON 04:12:20
28. LEKNESSUND Andreas NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 04:12:20
29. HEINSCHKE Leon GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 04:12:20
30. WYDOOGHE Jaron BEL 04:12:20
31. PALLESEN Jeppe Aaskov DEN TEAM COLOQUICK 04:12:50
32. REYNDERS Jens BEL WALLONIE - BRUXELLES DEVELOPMENT TEAM 04:12:59
33. SUTER Joel SUI AKROS - THÖMUS 04:13:46
34. VAN GILS Maxim BEL 04:14:52
35. SCHELLING Ide NED SEG RACING ACADEMY 04:15:09
36. ARENSMAN Thymen NED SEG RACING ACADEMY 04:15:09
37. STEWART Jake GBR GROUPAMA - FDJ 04:15:25
38. BONNEU Kamiel BEL 04:15:41
39. ZINGLE Axel FRA 04:15:55
40. PUT Lars BEL 04:15:55
41. VAN DER BEKEN Aaron BEL 04:15:57
42. VAN LANDEGHEM Elias BEL 04:15:58
43. MOL Wesley NED TEAM DIFFERDANGE GEBA 04:16:06
44. INKELAAR Kevin NED GROUPAMA - FDJ 04:16:20
45. MAYRHOFER Marius GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 04:16:31
46. DEVAUX Thomas FRA 04:16:46
47. HARTLEY Adam GBR SEG RACING ACADEMY 04:18:34
48. PEÁK Barnabás HUN SEG RACING ACADEMY 04:18:48
49. THYS Joren BEL 04:22:50
50. BRUNEL Alexys FRA GROUPAMA - FDJ 04:23:49
51. SLEEN Torjus NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 04:23:49
52. ANDERSON Edward USA HAGENS BERMAN AXEON 04:23:49
53. HVIDEBERG Jonas Iversby NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 04:23:49
54. KULSET Sindre NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 04:23:49
55. SEDLACEK Vojtec FRA 04:25:23
56. IBARGUREN ECHEVERRIA Oier ESP 04:25:31
57. AGIRRE EGAÑA Jon ESP 04:25:31
58. FREHEN Jérémy BEL WALLONIE - BRUXELLES DEVELOPMENT TEAM 04:25:31
59. BELANGER Florentin FRA 04:25:31
60. THIÉBAUD Valère SUI AKROS - THÖMUS 04:25:31
61. ROMIGUIERE Louis FRA 04:25:31
62. SAUVAGNARGUES Jacques GBR TEAM WIGGINS LECOL 04:25:31
63. KATERBERG Ben CAN DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 04:25:31
64. PESTIAUX Yann BEL WALLONIE - BRUXELLES DEVELOPMENT TEAM 04:25:31
65. DETHIER Bastien BEL 04:25:31
66. VENNER Quentin BEL WALLONIE - BRUXELLES DEVELOPMENT TEAM 04:25:31
67. VANDROMME Alessandro BEL 04:25:31
68. BOUCHET Axel FRA 04:25:31
69. BARRENETXEA GOLZARRI Jon ESP 04:25:31
70. JUNTUNEN Antti Jussi FIN 04:25:31
71. BERNARD Enzo FRA 04:25:31
72. MATSUDA Shoi JPN 04:25:31
73. HUCK Léandre FRA 04:25:31
74. JOUSSEAUME Alan FRA 04:25:31
75. DU FOUR Jens BEL 04:25:31
76. HANSART Philéas FRA 04:25:35
77. ANDERSEN Idar NOR UNO - X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 04:25:35
78. DONOVAN Mark GBR TEAM WIGGINS LECOL 04:26:02







--- advertisement ---