Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Sibiu Cycling Tour 2019 (2.1)
Romania  /  3 July - 7 July

Edition: 9 (686.5 Km)
Winner: RIVERA SERRANO Kevin

2018    



Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. RIVERA SERRANO Kevin ANS 17:29:24
2. MUÑOZ GIRALDO Daniel ANS 17:29:41
3. ROGINA Radoslav ADR 17:30:03
4. ARSLANOV Ildar GAZ 17:30:05
5. TVETCOV Serghei NROU 17:30:06
6. SCHLEGEL Michal ELA 17:30:08
7. FICARA Pierpaolo AMO 17:30:14
8. BAIS Mattia CTF 17:30:24
9. TIZZA Marco AMO 17:30:25
10. VALTER Attila CDT 17:30:31
11. MAZZUCCO Fabio SAN 17:30:51
12. ZANA Filippo SAN 17:30:56
13. PAROZ Justin AKT 17:31:10
14. BISOLTI Alessandro ANS 17:31:16
15. BROZYNA Piotr CDT 17:31:58
16. TOTÒ Paolo SAN 17:32:11
17. FETTER Erik PNN 17:32:20
18. DIMA Emil GTV 17:32:37
19. KUKRLE Michael ELA 17:32:46
20. BUTS Vitaliy NUKR 17:33:04
21. GROSELJ Ziga ADR 17:33:23
22. NEKRASOV Denis GAZ 17:33:26
23. FONT MAS Bernat 3O3 17:33:32
24. MARTINELLI Ivan AZT 17:33:57
25. HNIK Karel ELA 17:34:09
26. JANSSEN Adriaan MTA 17:34:26
27. NOVIKOV Savva LOK 17:34:28
28. VASYLYUK Andriy NUKR 17:34:29
29. MOSCA Jacopo AZT 17:35:51
30. SZATMARY Andras PNN 17:36:08
31. CELANO Danilo AMO 17:37:50
32. VOISARD Yannis AKT 17:39:23
33. GOLOVASH Oleksandr NUKR 17:39:27
34. FILUTAS Viktor PNN 17:39:57
35. PLUIMERS Rick MTA 17:40:09
36. SALVIETTI Niccolò SAN 17:40:47
37. NEUMAN Dominik ELA 17:41:49
38. VULCAN Denis-Marian GTV 17:42:15
39. BUSATO Matteo ANS 17:42:49
40. PUCCIONI Dario SAN 17:43:01
41. VDOVIN Alexander LOK 17:43:05
42. PALUTA Michal CDT 17:43:38
43. ARROYAVE CAÑAS Daniel TNV 17:44:17
44. TRACZ Szymon CDT 17:44:58
45. PEKALA Piotr CDT 17:45:36
46. SHILOV Sergey GAZ 17:46:47
47. JARC Aljaz ADR 17:47:02
48. NEWKIRK Isaiah 3O3 17:48:12
49. SLIK Ivar MTA 17:49:30
50. VAN DER VEEKENS Mel MTA 17:51:27
51. OROCITO Franco AZT 17:57:45
52. KATRASNIK Gasper ADR 17:58:10
53. RUMAC Josip ANS 17:58:13
54. DEMENTYEV Yegor TNV 17:59:07
55. PELIKÁN János PNN 17:59:15
56. SUTER Joel AKT 17:59:23
57. KUSTADINCHEV Roman AZT 18:01:11
58. MORICZ Daniel PNN 18:01:20
59. BONIFAZIO Leonardo SAN 18:01:38
60. SISR Frantisek ELA 18:01:48
61. PER Gorazd ADR 18:02:27
62. ZUBENKO Mykyta NUKR 18:03:44
63. SOLTASIUK Vladyslav NUKR 18:04:00
64. STACCHIOTTI Riccardo GTV 18:05:34
65. BURCHIO Federico AZT 18:06:50
66. CRISTA Daniel GTV 18:08:25
67. MOLINA RICO Wilmar TNV 18:09:30
68. KOBERNYAK Evgeny GAZ 18:11:17
69. AMIRI Alexander 3O3 18:13:19
70. AEBI Antoine AKT 18:13:37
71. SELENATI Nico AKT 18:14:56
72. STASH Mamyr GAZ 18:15:10
73. ELLWOOD Grant 3O3 18:18:27
74. PETRELLI Gabriele CTF 18:19:34
75. GÜLLER Timo AKT 18:21:37
76. BOZIC Jon ADR 18:27:38
77. RESTREPO DIOSA Jaime Alberto TNV 18:28:41
78. CASENY CATALA Ruben VIV 18:34:38







--- advertisement ---