Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
La DH Famenne Ardenne Classic 2019 (1.1)
(Famenne Ardenne Classic)
Belgium  /  6 October

Edition: 3 (180.0 Km)
Winner: CLAEYS Dimitri

2018    


Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. CLAEYS Dimitri COF 04:06:40
2. PLANCKAERT Baptiste WVA 04:06:45
3. ROOSEN Timo TJV 04:06:47
4. TURGIS Anthony TDE 04:06:51
5. MERTZ Rémy LTS 04:06:54
6. VAN DER POEL Mathieu COC 04:06:57
7. TEUNISSEN Mike TJV 04:06:57
8. LAMMERTINK Maurits ROC 04:06:57
9. NOPPE Christophe SVB 04:06:57
10. NAESEN Lawrence LTS 04:06:57
11. SPRENGERS Thomas SVB 04:06:57
12. PEYSKENS Dimitri WVA 04:06:57
13. VAN ASBROECK Tom ICA 04:06:57
14. LUNKE Sindre Skjøstad RIW 04:06:57
15. TOUZÉ Damien COF 04:06:57
16. DE GENDT Aimé WGG 04:06:57
17. LIENHARD Fabian IAM 04:06:57
18. VAN DER LIJKE Nick ROC 04:06:57
19. BUDDING Martijn BRT 04:06:57
20. VERWILST Aaron SVB 04:06:57
21. HAVIK Piotr BRT 04:06:57
22. VAN HOECKE Gijs CPT 04:06:57
23. KRIEGER Alexander LPC 04:07:03
24. MAGNER Tyler RLY 04:07:03
25. RELAES Jacob CIB 04:07:03
26. MARCHAND Gianni CIB 04:07:03
27. MOLLY Kenny WVA 04:07:03
28. KEUKELEIRE Jens LTS 04:07:06
29. PELLAUD Simon IAM 04:07:06
30. SEYE Guillaume BRT 04:07:06
31. ISTA Kevin WVA 04:07:06
32. ERIKSSON Lucas RIW 04:07:06
33. ASSELMAN Jesper ROC 04:07:11
34. BAUGNIES Jérôme WGG 04:07:12
35. BURKE Jack LPC 04:07:17
36. BERHANE TEWELDEMEDHIN Natnael COF 04:07:18
37. MONFORT Maxime LTS 04:07:21
38. CALMEJANE Lilian TDE 04:07:23
39. VAN HECKE Preben SVB 04:07:26
40. WIRTGEN Luc WVA 04:07:26
41. GESCHKE Simon CPT 04:07:26
42. SICARD Romain TDE 04:07:28
43. KOCH Jonas CPT 04:07:39
44. SWIFT Connor PCB 04:08:08
45. JANSSENS Jimmy COC 04:08:26
46. VAN GOETHEM Brian LTS 04:09:07
47. WALLAYS Jelle LTS 04:09:09
48. DEWULF Stan LTS 04:09:54
49. VINJEBO Emil Nygaard RIW 04:12:14
50. VANSPEYBROUCK Pieter WGG 04:13:07
51. VAN POUCKE Aaron SVB 04:15:21
52. NEILANDS Krists ICA 04:15:21
53. DIELEMAN Michiel CIB 04:15:21
54. TAARAMAE Rein TDE 04:15:21
55. CARISEY Clément ICA 04:15:21
56. WIRTGEN Tom WVA 04:15:28
57. JARNET Maxime PCB 04:15:28
58. PAASSCHENS Mathijs WVA 04:15:28
59. MACIEJUK Filip LPC 04:15:28
60. BRAUN Julian TDA 04:16:31
61. TRONDSEN Trond Hakon WGG 04:16:31
62. REYNAERTS Wim CIB 04:16:33
63. RODRIGUEZ RECHE Sergio EUS 04:16:33







--- advertisement ---