Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
Tour of Iran (Azarbaijan) 2019 (2.1)
(Tour of Iran)
Iran  /  2 October - 6 October

Edition: 34 (878.4 Km)
Winner: NOVIKOV Savva

2018    


Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. NOVIKOV Savva RUS LOKOSPHINX 21h30'23''
2. RAILEANU Cristian MDA TEAM SAPURA CYCLING 21h30'47''
3. REGUIGUI Youcef ALG TERENGGANU INC. TSG CYCLING TEAM 21h30'49''
4. POURHASHEMI Hamid IRI YUNNAN LVSHAN LANDSCAPE 21h30'49''
5. OVECHKIN Artem RUS TERENGGANU INC. TSG CYCLING TEAM 21h30'57''
6. MAIN Kent RSA PROTOUCH 21h31'02''
7. EWART Jesse AUS TEAM SAPURA CYCLING 21h31'12''
8. VDOVIN Alexander RUS LOKOSPHINX 21h31'15''
9. REGUERO CORRAL Gabriel ESP VIB SPORTS 21h31'17''
10. SIERRA SANCHEZ Yecid Arturo COL TIANYOUDE HOTEL CYCLING TEAM 21h31'19''
11. JAMAHISIAN GHALEHSEFIDI Amirhossein IRI 21h31'23''
12. BAZHKOU Stanislau BLR MINSK CYCLING CLUB 21h31'26''
13. MOKHTARI MEMAR Farhad IRI TIANYOUDE HOTEL CYCLING TEAM 21h31'29''
14. LAGAB Azzedine ALG VIB SPORTS 21h31'37''
15. CHZHAN Igor KAZ VINO - ASTANA MOTORS 21h31'39''
16. VANTOMME Maxime BEL TARTELETTO - ISOREX 21h31'43''
17. NAJAFI Bahram IRI FENGSHENG SPORTS DFT TEAM 21h32'00''
18. NIKITIN Matvey KAZ VINO - ASTANA MOTORS 21h32'05''
19. OLAMAEI Mahdi IRI FENGSHENG SPORTS DFT TEAM 21h32'06''
20. ALIZADEH CHAKHERLOU Jafar IRI OMIDNIA MASHHAD TEAM 21h32'06''
21. KOLAHDOUZ HAGH Amir IRI TAIYUAN MIOGEE CYCLING TEAM 21h32'11''
22. SEMENOV Alexandr KAZ VINO - ASTANA MOTORS 21h32'14''
23. SOBAL Yauhen BLR MINSK CYCLING CLUB 21h32'15''
24. AIT EL ABDIA Anass MAR VIB SPORTS 21h32'15''
25. ASADOV Elchin AZE VIB SPORTS 21h32'17''
26. MOHD ZARIFF Muhamad Nur Aiman MAS TEAM SAPURA CYCLING 21h32'34''
27. VOGT Mario GER TEAM SAPURA CYCLING 21h32'34''
28. HENDRICKS Clint RSA PROTOUCH 21h32'39''
29. MOHD SHUKRI Muhammad Shaiful Adlan MAS TEAM SAPURA CYCLING 21h32'39''
30. STOCKMAN Michiel BEL TARTELETTO - ISOREX 21h32'40''
31. SEFA Ylber ALB TARTELETTO - ISOREX 21h32'48''
32. ARMOON Mehdi IRI FOOLAD MOBARAKEH SEPAHAN 21h32'55''
33. GANJKHANLOU Mohammad IRI FOOLAD MOBARAKEH SEPAHAN 21h33'10''
34. JABRAYILOV Samir AZE MINSK CYCLING CLUB 21h34'08''
35. MONSALVE Yonnatta VEN TIANYOUDE HOTEL CYCLING TEAM 21h34'13''
36. REZVANI GILKOLAEI Morteza IRI OMIDNIA MASHHAD TEAM 21h34'55''
37. JOSEPH Thomas BEL TARTELETTO - ISOREX 21h35'50''
38. VAN BREUSSEGEM Elias BEL TARTELETTO - ISOREX 21h36'34''
39. SMIRNOV Alexandr RUS LOKOSPHINX 21h39'22''
40. NIKIFOROV Arseny RUS LOKOSPHINX 21h41'33''
41. MIKAYILZADE Musa AZE 21h41'50''
42. MOUSAZADEH Aliasghar IRI 21h42'29''
43. LI Zisen CHN TIANYOUDE HOTEL CYCLING TEAM 21h42'31''
44. MAZOCHIAN Mehdi IRI 21h43'00''
45. RAHMANIBEIRAGH Mohsen IRI FOOLAD MOBARAKEH SEPAHAN 21h43'13''
46. BATMUNKH Maral-Erdene MGL TERENGGANU INC. TSG CYCLING TEAM 21h43'27''
47. RAZI Kamal IRI OMIDNIA MASHHAD TEAM 21h43'41''
48. RAJABLOU Mohammad IRI 21h43'51''
49. IVASHKIN Anton BLR MINSK CYCLING CLUB 21h44'52''
50. ORMISTON Callum RSA PROTOUCH 21h45'18''
51. OTHMAN Muhamad Afiq Huznie MAS TERENGGANU INC. TSG CYCLING TEAM 21h46'40''
52. DU PLOOY Rohan RSA PROTOUCH 21h46'56''
53. NATEGHI Mahdi IRI FOOLAD MOBARAKEH SEPAHAN 21h47'09''
54. ROSDI Mohd Nor Umardi MAS TERENGGANU INC. TSG CYCLING TEAM 21h47'30''
55. SEYEDGHALICHI Seyedmiladmohammad IRI FENGSHENG SPORTS DFT TEAM 21h49'26''
56. CHAICHIRAGHIMI Mohammadesmaeil IRI FOOLAD MOBARAKEH SEPAHAN 21h49'59''
57. FOURIE James RSA PROTOUCH 21h50'08''
58. ASTAFYEV Stepan KAZ VINO - ASTANA MOTORS 21h52'57''
59. RAKANI Keivan IRI OMIDNIA MASHHAD TEAM 21h55'43''
60. AZMAN Muhammad Zawawi MAS TEAM SAPURA CYCLING 21h56'51''
61. MALNEV Sergey RUS LOKOSPHINX 21h57'25''
62. GOEMAN Jonas BEL TARTELETTO - ISOREX 21h57'46''







--- advertisement ---