Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
La Tropicale Amissa Bongo 2018 (2.1)
(La Tropicale Amissa Bongo Ondimba (Tabo))
Gabon  /  15 January - 21 January

Edition: 13 (1011.0 Km)
Winner: ARERUYA Joseph

2017    


Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. ARERUYA Joseph NRWA 23:52:24
2. HOLLER Nikodemus BAI 23:52:42
3. GAUDIN Damien TDE 23:53:14
4. KOSHEVOY Ilia WIL 23:54:15
5. JONES Brenton DMP 23:59:51
6. NOCENTINI Rinaldo STA 23:59:51
7. REGUIGUI Youcef SNE 24:00:07
8. PETIT Adrien TDE 24:00:15
9. MRAOUNI Salaheddine NMAR 24:00:19
10. KIPKEMBOI Salim BAI 24:00:25
11. HAILU Hailemelekot NETH 24:00:25
12. MARQUE PORTO Alejandro Manuel STA 24:00:25
13. SABER Lahcen NMAR 24:00:32
14. GEBREMARIAM Fiseha NETH 24:00:33
15. KASPERKIEWICZ Przemyslaw DMP 24:00:40
16. MULUEBERHAN Henok NERI 24:00:44
17. KANGANGI Suleiman BAI 24:00:59
18. TESFOM OKUBAMARIAM Issak NERI 24:01:00
19. PACIONI Luca WIL 24:01:01
20. TEKOU FOUKOU Damien NCMR 24:01:07
21. ZHUPA Eugert WIL 24:01:08
22. NAULEAU Bryan TDE 24:02:06
23. BRANDÃO Jóni Silva STA 24:02:06
24. GENE Yohann TDE 24:02:14
25. TESFOM Sirak NERI 24:02:35
26. MUSIE MEHARI Saymon NERI 24:03:23
27. HABTOM Mikiel NERI 24:03:30
28. JELLOUL Adil NMAR 24:03:47
29. GONZALEZ Mario STA 24:03:57
30. ABRAHAM BRHANE Meron BAI 24:03:59
31. SISKEVICIUS Evaldas DMP 24:05:11
32. ELKOURAJI Mohcine NMAR 24:05:42
33. HASNAOUI Maher NTUN 24:05:43
34. NOUISRI Ali NTUN 24:05:52
35. BURU Temesgen NETH 24:06:35
36. RAGGIO Luca WIL 24:07:10
37. SANOGO Abou NCIV 24:07:49
38. CARSTENSEN Lucas BAI 24:08:28
39. BEVILACQUA Simone WIL 24:09:50
40. MADRAZO Ángel DMP 24:09:54
41. ROSA Massimo WIL 24:10:16
42. ILBOUDO Harouna NBUR 24:10:25
43. KAMMOUN Khaled NTUN 24:11:58
44. SMUKULIS Gatis DMP 24:12:01
45. SELEMUN Zemenfes NERI 24:12:08
46. EVRARD Laurent SNE 24:13:24
47. SIKANDI Ghislain NCMR 24:14:05
48. MARTINEZ Yannick DMP 24:14:39
49. BOUZIDI Mohamed SNE 24:15:16
50. PICHOT Alexandre TDE 24:15:31
51. NIKIEMA Abdoul Aziz NBUR 24:16:10
52. TOFFALI Nicola STA 24:16:23
53. NGANDAMBA Geoffrois NGAB 24:16:45
54. UKINIWABO Jean-Paul Rene NRWA 24:16:46
55. BAMBA Karamoko NCIV 24:16:48
56. RUBERWA Jean Damascène NRWA 24:17:36
57. ABIDI Sleh NTUN 24:17:39
58. MANSOURI Islam SNE 24:17:55
59. DERIAUX Florian SNE 24:26:09
60. KAMZONG ABESSOLO Clovis NCMR 24:31:23
61. MOULINGUI Clenn Morvan NGAB 24:32:47
62. SCHAFER Timo BAI 24:34:07
63. YARBANGA Salif NBUR 24:52:16
64. TRAORE Souleymane NCIV 25:12:49
65. NGOMEGNI KUISSI Eric NCMR 25:26:19
66. MINOUGOU Noufou NBUR 25:57:16








--- advertisement ---