Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Tour du Maroc 2018 (2.2)
Morocco  /  6 April - 15 April

Edition: 31 (1652.9 Km)
Winner: RIVIÈRE David

2017    


Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. RIVIERE David FRA 40h04'35''
2. VERMEULEN Alexey USA INTERPRO STRADALLI CYCLING 40h04'43''
3. HOLLER Nikodemus GER BIKE AID 40h05'08''
4. GAILLARD Marlon FRA 40h05'17''
5. POZDNYAKOV Kirill AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 40h05'17''
6. MANCEBO PEREZ Francisco ESP INTEJA DOMINICAN CYCLING TEAM 40h05'22''
7. PIJOURLET Louis FRA 40h05'39''
8. ETXABE LETURIA Jokin ESP INTERPRO STRADALLI CYCLING 40h05'43''
9. MILAN JIMENEZ Diego DOM INTEJA DOMINICAN CYCLING TEAM 40h07'01''
10. MAITRE Florian FRA 40h07'01''
11. MAHDAR Martin SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 40h07'10''
12. BERNARD Enzo FRA 40h07'32''
13. REGUIGUI Youcef ALG SOVAC - NATURA4EVER 40h13'15''
14. VALERO AMAT Javier ESP 40h19'13''
15. TYBOR Patrik SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 40h27'56''
16. BLÅLID Marius NOR 40h28'18''
17. BICHLMANN Daniel GER BIKE AID 40h28'18''
18. GUERRERO BONILLA Pablo ESP 40h29'28''
19. BERTAZZO Liam ITA WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 40h29'28''
20. TESHOME Meron ERI BIKE AID 40h30'11''
21. DARIO Antonio ANG ANGOLA 40h30'22''
22. POZZATO Filippo ITA WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 40h30'23''
23. CULLY Jan Andrej SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 40h31'46''
24. POLIVODA Oleksandr UKR SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 40h32'45''
25. LACHANCE Jean Michel CAN 40h34'17''
26. BRUNO CESAR DO AMARAL De Araujo ANG 40h34'17''
27. MONCORGÉ Pierre FRA MEMIL CCN PRO CYCLING 40h34'20''
28. HARING Martin SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 40h34'38''
29. VOROBYEV Anton RUS RUSSIAN FEDERATION 40h34'58''
30. KULIKOV Vladislav RUS RUSSIAN FEDERATION 40h35'28''
31. MARECZKO Jakub ITA WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 40h35'52''
32. COLEDAN Marco ITA WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 40h36'49''
33. CARSTENSEN Lucas GER BIKE AID 40h39'48''
34. ORCEAU Clement FRA 40h39'52''
35. KURBATOV Aleksei RUS RUSSIAN FEDERATION 40h40'32''
36. JABRAYILOV Samir AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 40h40'33''
37. ČANECKY Marek SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 40h40'43''
38. SARABIA DIAZ Ignacio MEX INTEJA DOMINICAN CYCLING TEAM 40h42'10''
39. ASADOV Elchin AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 40h42'26''
40. LECHNER Patrick GER BIKE AID 40h43'08''
41. SCHÄFER Timo GER BIKE AID 40h44'17''
42. HAUGSVÆR Sindre Bjerkestrand NOR 40h44'53''
43. ZHUPA Eugert ALB WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 40h45'21''
44. DERIAUX Florian FRA SOVAC - NATURA4EVER 40h48'40''
45. BELMOKHTAR Boualem ALG SOVAC - NATURA4EVER 40h48'57''
46. ASANOV Enver AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 40h49'13''
47. PÁLYI Csaba HUN 40h50'11''
48. KISS Gergely HUN 40h51'35''
49. AGUIRRE INFANTE Jose Alfredo MEX INTEJA DOMINICAN CYCLING TEAM 40h52'27''
50. HETHERINGTON Ben GBR MEMIL CCN PRO CYCLING 40h52'30''
51. BEN AMOR Nadhem TUN TUNISIA 40h55'37''
52. SAZANOV Andrei RUS RUSSIAN FEDERATION 41h05'10''
53. NOUISRI Ali TUN TUNISIA 41h07'32''
54. BOUZIDI Mohamed ALG SOVAC - NATURA4EVER 41h07'32''
55. NUÑEZ HERNANDEZ Adrian Santiago DOM INTEJA DOMINICAN CYCLING TEAM 41h07'48''
56. KARIUKI John KEN KENYA 41h12'25''
57. CRUZ José ANG ANGOLA 41h13'32''
58. TIPPER Jacob GBR MEMIL CCN PRO CYCLING 41h14'04''
59. GATHIAMBO Joshphat KEN KENYA 41h14'42''
60. ÁBROK Norbert HUN 41h15'08''
61. FONZI Giuseppe ITA WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 41h17'23''
62. KIMUTAI Andrew KEN KENYA 41h18'17''
63. TARAGEL Filip SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 41h18'24''
64. BOCHKOV Kirill RUS RUSSIAN FEDERATION 41h20'53''
65. VOLKERS Samuel AUS MEMIL CCN PRO CYCLING 41h25'50''
66. HJORTH Jonas NOR INTERPRO STRADALLI CYCLING 41h29'03''
67. MINKÓ Roland HUN 41h29'10''
68. CARR Adam USA 41h31'10''
69. GONÇALVES Bernardo POR 41h33'58''
70. SZEGHALMI Bálint HUN 41h37'46''
71. HISHINUMA Yukinori JPN INTERPRO STRADALLI CYCLING 41h39'36''
72. REZVANI GILKOLAEI Morteza IRI OMIDNIA MASHHAD TEAM 41h41'13''
73. TLIBA Achraf TUN TUNISIA 41h56'50''
74. ORR Robert GBR MEMIL CCN PRO CYCLING 41h57'37''
75. FABREGAT VILLANUEVA Oscar ESP 42h00'58''
76. JUAREZ GARRIDO Juan Ramon MEX 42h07'04''
77. POOR HEMMATI Masoud IRI OMIDNIA MASHHAD TEAM 42h32'57''








--- advertisement ---