Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Binche - Chimay - Binche / Mémorial Frank Vandenbroucke 2018 (1.1)
(Binche-Tournai-Binche)
Belgium  /  2 October

Edition: 31 (197.4 Km)
Winner: VAN POPPEL Danny

2017    
2019


Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. VAN POPPEL Danny TLJ 04:33:02
2. LAMPAERT Yves QST 00:00:03
3. NAESEN Oliver ALM 00:00:03
4. VAN DER HOORN Taco RNL 00:00:03
5. PASQUALON Andrea WGG 00:00:03
6. DRUCKER Jean Pierre BMC 00:00:03
7. VAN GENECHTEN Jonas VCC 00:00:03
8. DUPONT Timothy WGG 00:00:07
9. MONFORT Maxime LTS 00:00:07
10. BOL Cees SEG 00:00:07
11. HONORÉ Mikkel QST 00:00:07
12. PARDINI Olivier CCD 00:00:07
13. BOIVIN Guillaume ICA 00:00:07
14. RICKAERT Jonas SVB 00:00:07
15. GILBERT Philippe QST 00:00:07
16. VAN SCHIP Jan Willem RNL 00:00:07
17. ALLEGAERT Piet SVB 00:00:07
18. BAKELANTS Jan ALM 00:00:10
19. COENEN Dennis CIB 00:00:10
20. DEMARE Arnaud GFC 00:00:14
21. MAAS Jan SEG 00:00:16
22. REX Laurens AAS 00:00:22
23. VAN GESTEL Dries SVB 00:00:22
24. WELTEN Bram FST 00:00:30
25. MORTIER Julien WVA 00:00:30
26. SINKELDAM Ramon GFC 00:00:30
27. GROENEWEGEN Dylan TLJ 00:00:34
28. DE WINTER Ludwig WVA 00:00:34
29. DE WINTER Gordon AAS 00:00:34
30. ROELANDTS Jurgen BMC 00:00:34
31. STYBAR Zdenek QST 00:00:48
32. VAN EMDEN Jos TLJ 00:00:48
33. DECLERCQ Benjamin SVB 00:00:52
34. MCNALLY Mark WGG 00:00:52
35. LAPORTE Christophe COF 00:00:54
36. VAN LERBERGHE Bert COF 00:00:54
37. DUVAL Julien ALM 00:01:01
38. VANDENBERGH Stijn ALM 00:01:08
39. VAN HOOYDONCK Nathan BMC 00:01:08
40. ARMEE Sander LTS 00:01:12
41. JANSEN Amund Grøndahl TLJ 00:01:19
42. WYNANTS Maarten TLJ 00:01:25
43. PICHOT Alexandre TDE 00:01:29
44. ROOSEN Timo TLJ 00:01:29
45. DE GREEF Robbert RNL 00:01:46
46. WALLAYS Jelle LTS 00:01:52
47. KEUKELEIRE Jens LTS 00:01:56
48. ASSELMAN Jesper RNL 00:01:56
49. JAKOBSEN Fabio QST 00:01:56
50. VAN GOETHEM Brian RNL 00:01:56
51. LIGTHART Pim RNL 00:01:56
52. RUYTERS Brecht CIB 00:02:02
53. GOUAULT Pierre RLM 00:02:11
54. TZORTZAKIS Polychronis TIS 00:03:22
55. VERMEER Tom CCD 00:03:26
56. TORRES Sergio TIS 00:04:08
57. VLIEGEN Loïc BMC 00:04:08
58. SPENGLER Lukas WVA 00:04:08
59. BOHLI Tom BMC 00:04:08
60. D'HEYGERE Gil VWC 00:04:08
61. FARAZIJN Maxime SVB 00:04:08
62. BUGTER Luuc VWC 00:04:08
63. VAUGRENARD Benoît GFC 00:04:13
64. LE GAC Olivier GFC 00:04:16
65. AVILA VANEGAS Edwin Alciviades ICA 00:04:27
66. ISTA Kevin WVA 00:04:30
67. CLAEYS Dimitri COF 00:04:33
68. FREHEN Jérémy AAS 00:05:32
69. ANDERSSON Andreas PCW 00:05:32
70. LAMB Ross PCW 00:05:32
71. RAYMACKERS Cedric CIB 00:05:32
72. VAN VUCHELEN Tom AAS 00:05:32
73. DEBUY Anthony AAS 00:05:32
74. EVRARD Laurent SNE 00:05:32
75. REBELLIN Davide SNE 00:05:32
76. CARDIS Romain TDE 00:05:32
77. MORICE Julien VCC 00:05:32
78. VAN WINDEN Dennis ICA 00:05:32
79. NAESEN Lawrence LTS 00:05:32
80. TUREK Daniel ICA 00:05:32
81. JENSEN August ICA 00:05:32
82. DOPCHIE Felix AAS 00:05:32
83. LEWIS Adam PCW 00:05:32
84. PICHON Laurent FST 00:05:32
85. PETIT Adrien TDE 00:05:32
86. VAN KEIRSBULCK Guillaume WGG 00:05:32
87. DE BACKER Bert VCC 00:05:32
88. DERNIES Tom RLM 00:05:32
89. SEYNAEVE Lander RLM 00:05:32
90. GOLDSTEIN Omer ICA 00:05:32
91. SELLIER Simon TDE 00:05:32
92. SLAGMULDERS Yorick PCW 00:05:32
93. DUYN Huub VWC 00:05:32
94. VANTOMME Maxime WVA 00:05:32
95. ROSSETTO Stéphane COF 00:05:32
96. PLANCKAERT Emiel SVB 00:05:32
97. BOOM Lars TLJ 00:05:32
98. VANSPEYBROUCK Pieter WGG 00:05:32
99. PEYSKENS Dimitri WVA 00:05:32
100. STEELS Stijn VWC 00:05:32
101. TERPSTRA Niki QST 00:05:32
102. MERTZ Rémy LTS 00:05:52
103. TULIK Angelo TDE 00:06:00
104. JOLY Thomas RLM 00:06:00
105. SCOTSON Miles BMC 00:06:02
106. SCHELLING Ide SEG 00:06:06
107. TAMINIAUX Lionel AAS 00:06:08
108. GAREL Adrien VCC 00:06:18
109. DEVENYNS Dries QST 00:07:06









--- advertisement ---