Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
Trofej Porec - Porec Trophy 2018 (1.2)
(Porec Trophy)
Croatia  /  3 March

Edition: 34 (156.0 Km)
Winner: LIEPINS Emils

2017    
2019

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. LIEPINS Emils LAT ONE PRO CYCLING 3:23:33
2. KRAGH ANDERSEN Asbjřrn DEN TEAM VIRTU CYCLING 3:23:33
3. RAJOVIC Dusan SRB ADRIA MOBIL 3:23:33
4. POGAČAR Tadej SLO LJUBLJANA GUSTO XAURUM 3:23:33
5. KATRAŠNIK Gašper SLO ADRIA MOBIL 3:23:33
6. HAGEN Krister NOR TEAM COOP 3:23:33
7. STALLAERT Joeri BEL TEAM VORARLBERG SANTIC 3:23:33
8. FRIESECKE Gian SUI TEAM VORARLBERG SANTIC 3:23:33
9. STEWART Thomas GBR JLT CONDOR 3:23:33
10. FORTIN Filippo ITA TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 3:23:33
11. POLNICKÝ Jirí CZE ELKOV - AUTHOR 3:23:33
12. SCHNEITER Joab SUI 3:23:33
13. PAJEK Luka SLO 3:23:33
14. EEKHOFF Nils NED DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 3:23:33
15. SCHÄPPI Martin SUI 3:23:33
16. SCHLEMMER Lukas AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 3:23:33
17. RUMAC Josip CRO MERIDIANA KAMEN TEAM 3:23:33
18. HATZ Christopher GER 3:23:33
19. KOROŠEC Rok SLO MY BIKE STEVENS 3:23:33
20. NEUMAN Dominik CZE 3:23:33
21. LUKKEDAL Řivind NOR TEAM COOP 3:23:33
22. PRIMOŽIČ Jaka SLO 3:23:33
23. SALZMANN Jodok AUT WSA PUSHBIKERS 3:23:33
24. KOCH Christian Maximilian GER LKT TEAM BRANDENBURG 3:23:33
25. ASGREEN Kasper DEN TEAM VIRTU CYCLING 3:23:33
26. MONIQUET Sylvain BEL AGO - AQUA SERVICE 3:23:33
27. EIBEGGER Markus AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 3:23:33
28. DOMAGALSKI Karol POL ONE PRO CYCLING 3:23:33
29. WIRTGEN Tom LUX AGO - AQUA SERVICE 3:23:33
30. RÖBER Dominik GER 3:23:33
31. EINHORN Itamar ISR 3:23:33
32. KAMP Alexander DEN TEAM VIRTU CYCLING 3:23:33
33. WILDAUER Markus AUT TIROL CYCLING TEAM 3:23:33
34. KONWA Piotr POL ELKOV - AUTHOR 3:23:33
35. TASSET Marvin BEL AGO - AQUA SERVICE 3:23:33
36. SCHULTZ Jesper DEN TEAM VIRTU CYCLING 3:23:33
37. SLATER Alistair GBR JLT CONDOR 3:23:33
38. BRÜCK Victor GER 3:23:33
39. ČAPEK Tomáš CZE 3:23:33
40. ČOTAR Luka SLO 3:23:33
41. RITZINGER Felix AUT 3:23:33
42. KOVÁCS Máté HUN PANNON CYCLING TEAM 3:23:33
43. MUGERLI Matej SLO MY BIKE STEVENS 3:23:33
44. MÄRKL Niklas GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 3:23:33
45. DINKLER Jonathan GER 3:23:33
46. PESTIAUX Yann BEL AGO - AQUA SERVICE 3:23:33
47. SIRŮČEK Václav CZE 3:23:33
48. LAVRIČ Martin SLO 3:23:33
49. GIBSON Matthew GBR JLT CONDOR 3:23:33
50. LEHKÝ Roman CZE 3:23:33
51. SCHELLING Patrick SUI TEAM VORARLBERG SANTIC 3:23:33
52. RABOTTINI Matteo ITA MERIDIANA KAMEN TEAM 3:23:33
53. SEKANINA Adam CZE 3:23:33
54. KRIZEK Matthias AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 3:23:33
55. JENKO Robert SLO 3:23:33
56. FINKŠT Tilen SLO LJUBLJANA GUSTO XAURUM 3:23:33
57. PENKO Izidor SLO LJUBLJANA GUSTO XAURUM 3:23:33
58. ADAMIETZ Johannes GER TIROL CYCLING TEAM 3:23:33
59. BOŽIČ Jon SLO ADRIA MOBIL 3:23:33
60. KUSZTOR Péter HUN MY BIKE STEVENS 3:23:33
61. VAN VUCHELEN Tom BEL AGO - AQUA SERVICE 3:23:33
62. THIELEBEULE Willi GER 3:23:33
63. WILLE Markus GER 3:23:33
64. FRANZ Toni GER 3:23:33
65. KISERLOVSKI Emanuel CRO MERIDIANA KAMEN TEAM 3:23:33
66. ČEMAŽAR Nik SLO 3:23:33
67. HASON Ofek ISR 3:23:33
68. GROŠELJ Matic SLO LJUBLJANA GUSTO XAURUM 3:23:33
69. ROGINA Radoslav CRO ADRIA MOBIL 3:23:33
70. BOUBAL Martin CZE 3:23:33
71. KNAPP Daniel AUT TIROL CYCLING TEAM 3:23:33
72. SOMMER Aaron GER 3:23:33
73. MOBACH Jarno NED DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 3:23:33
74. SZATMÁRY András HUN PANNON CYCLING TEAM 3:23:33
75. HORVAT Žiga SLO ADRIA MOBIL 3:23:33
76. GROŠELJ Žiga SLO ADRIA MOBIL 3:23:33
77. KVASINA Filip CRO 3:23:33
78. TRETTWER Helmut GER WSA PUSHBIKERS 3:23:33
79. PORZNER Manuel GER TIROL CYCLING TEAM 3:23:33
80. TAEBLING Paul GER LKT TEAM BRANDENBURG 3:23:33
81. BAYER Tobias AUT TIROL CYCLING TEAM 3:23:33
82. RUČIGAJ Žiga SLO LJUBLJANA GUSTO XAURUM 3:23:33
83. MÜLLER Robert GER 3:23:33
84. GUEX Quentin SUI 3:23:33
85. MEILER Lukas GER TEAM VORARLBERG SANTIC 3:23:33
86. ORRICO Davide ITA TEAM VORARLBERG SANTIC 3:23:33
87. BAYLIS Thomas GBR ONE PRO CYCLING 3:23:33
88. HAMPL Petr CZE 3:24:16
89. FILUTÁS Viktor HUN PANNON CYCLING TEAM 3:24:20
90. MÄDER Gino SUI 3:24:20
91. MANGERTSEDER Matthias GER TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 3:24:20
92. BURTON Germain GBR JLT CONDOR 3:24:20
93. GRUBER Pavel CZE 3:24:20
94. DEBONS Antoine SUI 3:24:20
95. VEYHE Torkil DEN TEAM VIRTU CYCLING 3:24:20
96. TUNSET Anton NOR TEAM COOP 3:24:20
97. HÖÖG Gustav SWE TEAM COOP 3:24:20
98. KÄßMANN Fabian GER 3:24:33
99. JÄGELER Robert GER 3:24:33
100. BUCHÁČEK Tomáš CZE ELKOV - AUTHOR 3:24:33
101. HAČECKÝ Vojtech CZE ELKOV - AUTHOR 3:24:33
102. KAŇKOVSKÝ Alois CZE ELKOV - AUTHOR 3:24:33
103. KASPERA Christoph GER 3:24:33
104. BAJC Andi SLO MY BIKE STEVENS 3:24:33
105. BANIČEK Deni CRO MERIDIANA KAMEN TEAM 3:24:58
106. MALTAR Bruno CRO MERIDIANA KAMEN TEAM 3:24:58
107. FIDLER Gerd AUT MY BIKE STEVENS 3:25:03
108. BENDIXEN Louis DEN TEAM COOP 3:25:08
109. BEKKEN Jon-Anders NOR TEAM COOP 3:25:08
110. VANOVERBERGHE Jens BEL DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 3:25:19
111. NEUHAUSER Marcel AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 3:25:19
112. KOPFAUF Markus AUT WSA PUSHBIKERS 3:25:19
113. GALL Felix AUT DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 3:25:19
114. OTRUBA Jakub CZE ELKOV - AUTHOR 3:25:19
115. MCCARTHY Robert-Jon IRL JLT CONDOR 3:25:35
116. BŘEZINA Jonáš CZE 3:25:38
117. SCOTT Jacob GBR ONE PRO CYCLING 3:26:00
118. JÜRß Malte GER LKT TEAM BRANDENBURG 3:26:00
119. TRACZ Szymon POL ONE PRO CYCLING 3:26:08
120. KELLY Jake GBR ONE PRO CYCLING 3:26:17
121. BEN MOSHE Yuval ISR 3:26:31
122. BADILATTI Matteo SUI TEAM VORARLBERG SANTIC 3:26:31
123. BRANDLMEIER Stefan GER 3:26:31
124. ZECHMEISTER Tomáš CZE 3:26:38
125. CIHLÁŘ Adam CZE 3:26:38
126. PROCHÁZKA Michal CZE 3:26:38
127. PAVLIČ Marko SLO 3:26:38
128. ABU-FARES Saned ISR 3:26:44
129. SAGADIN Luka SLO 3:26:44
130. HOLLÓ Botond HUN PANNON CYCLING TEAM 3:26:44
131. KOŽELJ Martin SLO 3:26:44
132. ČIBEJ Simon SLO 3:26:59
133. OSTERVUH Jan SLO 3:26:59
134. ORTNER Lukas GER 3:27:12
135. MAYER Yannick GER 3:27:28
136. MAGDEBURG Tobias GER 3:27:28
137. GAVENDA Jan CZE 3:28:01
138. UMHALLER Thomas AUT MY BIKE STEVENS 3:28:17
139. MÁLIK Róbert SVK 3:28:23
140. HÄHNEL Frederik GER LKT TEAM BRANDENBURG 3:30:54
141. MAJOLI Fran CRO 3:32:01
142. TU Sergio TPE DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 3:32:01








--- advertisement ---