Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
Adriatica Ionica Race/Following the Serenissima Routes 2018 (2.1)
(Adriatica Ionica Race)
Italy  /  20 June - 24 June

Edition: 1 (687.9 Km)
Winner: SOSA CUERVO Ivan Ramiro

   


Videos (5)
Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. SOSA CUERVO Ivan Ramiro ANS 16:39:22
2. CICCONE Giulio BRD 16:40:03
3. ARSLANOV Ildar GAZ 16:40:40
4. RAVASI Edward UAD 16:41:02
5. CONTI Valerio UAD 16:41:19
6. WEENING Pieter RNL 16:41:30
7. CARBONI Giovanni BRD 16:42:15
8. STETINA Peter TFS 16:42:31
9. PETILLI Simone UAD 16:42:39
10. BRAMBILLA Gianluca TFS 16:42:42
11. NYCH Artem GAZ 16:43:43
12. SANTAROMITA Ivan NIP 16:44:17
13. GAZZARA Michele SMV 16:45:34
14. KOSHEVOY Ilia WIL 16:45:47
15. CONCI Nicola TFS 16:45:51
16. BARBIN Enrico BRD 16:45:58
17. NIBALI Antonio TBM 16:47:28
18. VAN EMPEL Etienne RNL 16:47:44
19. FELLINE Fabio TFS 16:48:07
20. ZAHIRI Abderrahim UNI 16:48:16
21. GERTS Floris RNL 16:48:16
22. BAGIOLI Nicola NIP 16:48:19
23. SCHÍNBERGER Sebastian WIL 16:49:09
24. RAVANELLI Simone BIC 16:49:11
25. FRAPPORTI Marco ANS 16:49:21
26. ZACCANTI Filippo NIP 16:49:36
27. AMICI Alberto BIC 16:50:15
28. VAN DER LIJKE Nick RNL 16:51:18
29. FIRSANOV Serguei GAZ 16:51:37
30. CATTANEO Mattia ANS 16:53:16
31. VELASCO Simone WIL 16:53:19
32. SBARAGLI Kristian ICA 16:53:28
33. GAFFURINI Nicola SMV 16:53:29
34. MOSER Moreno NITA 16:54:36
35. TONELLI Alessandro BRD 16:54:44
36. KNOX James QST 16:55:07
37. TOTĎ Paolo SMV 16:55:34
38. GAVAZZI Francesco ANS 16:56:29
39. DELCO Lorenzo BIC 16:57:33
40. ANDREETTA Simone BRD 16:58:11
41. TERPSTRA Niki QST 16:59:23
42. CUNEGO Damiano NIP 16:59:33
43. ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin UAD 17:00:33
44. ROTA Lorenzo BRD 17:00:57
45. NIV Guy ICA 17:01:27
46. SHILOV Sergey GAZ 17:02:27
47. BOARO Manuele TBM 17:02:42
48. CANOLA Marco NIP 17:02:47
49. AGNOLI Valerio TBM 17:03:00
50. VAN WINDEN Dennis ICA 17:03:02
51. PANTANO GOMEZ Jarlinson TFS 17:03:56
52. ORSINI Umberto BRD 17:04:28
53. BISOLTI Alessandro ANS 17:04:52
54. MONTOYA MONTOYA Javier Ignacio UNI 17:05:34
55. MORI Manuele UAD 17:05:55
56. FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo WIL 17:06:46
57. TORRES AGUDELO Rodolfo Andres ANS 17:06:56
58. SWIFT Ben UAD 17:07:43
59. TIZZA Marco NIP 17:08:04
60. SALVADOR Enrico BIC 17:11:47
61. BALLERINI Davide ANS 17:13:00
62. NARVAEZ PRADO Jhonnatan QST 17:13:08
63. ARASHIRO Yukiya TBM 17:14:57
64. VIVIANI Elia QST 17:15:52
65. CONSONNI Simone UAD 17:16:30
66. NIZZOLO Giacomo TFS 17:16:32
67. PORSEV Alexander GAZ 17:17:38
68. CAVENDISH Mark DDD 17:18:25
69. TONIATTI Andrea NITA 17:18:26
70. TURRIN Alex WIL 17:18:40
71. JANSE VAN RENSBURG Reinardt DDD 17:18:41
72. WANG Mei Yin TBM 17:18:50
73. DURANTI Jalel NITA 17:18:59
74. R─IM Mihkel ICA 17:19:12
75. SCARTEZZINI Michele SMV 17:19:22
76. BUSATO Matteo WIL 17:19:46
77. MEIJERS Jeroen RNL 17:19:49
78. THOMSON Jay Robert DDD 17:20:31
79. LOGICA Enrico BIC 17:20:43
80. DI SANTE Antonio SMV 17:20:50
81. MINALI Riccardo NITA 17:21:16
82. RENSHAW Mark DDD 17:21:41
83. TRUSOV Nikolai GAZ 17:22:23
84. GIBBONS Ryan DDD 17:22:26
85. HODEG CHAGUI ┴lvaro JosÚ QST 17:22:58
86. ZANARDINI Andrea BIC 17:23:01
87. SALVIETTI Niccol˛ SMV 17:23:11
88. ARNOULT Floryan UNI 17:23:33
89. CIMA Damiano NIP 17:23:41
90. PACIONI Luca WIL 17:23:58
91. TRENTIN Matteo NITA 17:24:25
92. LAMON Francesco NITA 17:26:07
93. RIESEBEEK Oscar RNL 17:26:35
94. TIVANI German Nicolas UNI 17:26:49
95. CHOLAKOV Stanimir UNI 17:27:33
96. ASGREEN Kasper QST 17:27:54
97. MARTINELLI Davide QST 17:28:02
98. ALAFACI Eugenio TFS 17:28:57
99. PENALVER ANIORTE Manuel UNI 17:29:29
100. TAGLIANI Filippo NITA 17:29:38
101. DLAMINI Nicholas DDD 17:30:10
102. WIPPERT Wouter RNL 17:30:36
103. FENG Chun Kai TBM 17:30:44
104. DRAPERI Matteo SMV 17:32:24
105. SCHREURS Hamish ICA 17:32:37
106. PEDRETTI Giovanni BIC 17:35:53
107. EARLE Nathan ICA 17:38:15







--- advertisement ---