Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
Rabobank Dorpenomloop Rucphen 2018 (1.2)
(Dorpenomloop Rucphen)
Netherlands  /  11 March

(192.6 Km)
Winner: BJERG Mikkel

2017    
2019

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. BJERG Mikkel DEN HAGENS BERMAN AXEON 4:13:20
2. HERREGODTS Rune BEL 4:13:20
3. VAN TRIJP Maarten NED DESTIL - PARKHOTEL VALKENBURG 4:13:26
4. WIPPERT Wouter NED ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ 4:13:26
5. PHILIPSEN Jasper BEL HAGENS BERMAN AXEON 4:13:26
6. COLMAN Alex BEL 4:13:26
7. MEEUS Jordi BEL SEG RACING ACADEMY 4:13:26
8. HALLER Patrick GER HEIZOMAT RAD-NET.DE 4:13:26
9. VAUGHAN Jacob GBR 4:13:26
10. BRUSSELMAN Twan NED DESTIL - PARKHOTEL VALKENBURG 4:13:26
11. VON FOLSACH Casper DEN TEAM COLOQUICK 4:13:26
12. CHRISTIANSEN Steffen Munk DEN TEAM COLOQUICK 4:13:26
13. BOL Cees NED SEG RACING ACADEMY 4:13:26
14. ARIESEN Jacob Willem NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 4:13:26
15. HOLT Joe GBR GREAT BRITAIN 4:13:26
16. HAMELINK Jasper NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 4:13:26
17. VINJEBO Emil Nygaard DEN TEAM COLOQUICK 4:13:26
18. OLIVEIRA Rui POR HAGENS BERMAN AXEON 4:13:26
19. DOETS Marco NED ALECTO CYCLINGTEAM 4:13:26
20. ZIJLAARD Maikel NED HAGENS BERMAN AXEON 4:13:37
21. ROHDE Leon GER HEIZOMAT RAD-NET.DE 4:13:37
22. MARIT Arne BEL 4:13:37
23. STEWART Jake GBR GREAT BRITAIN 4:13:37
24. CLAUSEN Patrick DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 4:13:37
25. TENNANT Andrew GBR CANYON EISBERG 4:13:37
26. TEASDALE Joshua GBR TEAM DIFFERDANGE LOSCH 4:13:37
27. MERX Peter NED 4:13:37
28. STOCKMAN Abram BEL TARTELETTO - ISOREX 4:13:37
29. KEIZER Martijn NED 4:13:37
30. VERMEER Tom NED TEAM DIFFERDANGE LOSCH 4:13:37
31. VAN BROEKHOVEN Rob NED 4:13:37
32. STOCKMAN Michiel BEL TARTELETTO - ISOREX 4:13:37
33. HEIDERSCHEID Colin LUX TEAM DAUNER D&DQ | AKKON 4:13:37
34. DE GROOTE Arne BEL TARTELETTO - ISOREX 4:13:37
35. BAKKER Bj÷rn NED 4:13:37
36. DÍRRIE Marc GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 4:13:37
37. ROSE-DAVIES Louis GBR 4:13:37
38. DE JONG Jeen NED 4:13:37
39. ALMEIDA JoŃo POR HAGENS BERMAN AXEON 4:13:37
40. RICE Michael AUS HAGENS BERMAN AXEON 4:13:37
41. WALLIN Rasmus B°gh DEN TEAM COLOQUICK 4:13:37
42. GIE▀ELMANN Michel GER TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY 4:13:37
43. VAN DALEN Jason NED DELTA CYCLING ROTTERDAM 4:13:37
44. VAN DEN DOOL Jens NED DELTA CYCLING ROTTERDAM 4:13:37
45. VAN BOKHOVEN Ramon NED 4:13:37
46. REUTTER Sven GER HEIZOMAT RAD-NET.DE 4:13:37
47. TZORTZAKIS Polychronis GRE TARTELETTO - ISOREX 4:13:37
48. LENDERINK Peter NED SEG RACING ACADEMY 4:13:37
49. TSCHERNOSTER Jan GER HEIZOMAT RAD-NET.DE 4:13:37
50. VAN BAKEL Robbie NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 4:13:37
51. LANDER Sebastian DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 4:13:37
52. SCHORMAIR Fabian GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 4:13:37
53. DE MAEGHT Dorian BEL 4:13:37
54. HASLUND Peter DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 4:13:37
55. CHURSIN Pavel RUS DESTIL - PARKHOTEL VALKENBURG 4:13:37
56. VAN LOON Jordi NED DESTIL - PARKHOTEL VALKENBURG 4:13:37
57. VAN IERSEL Youri NED 4:13:37
58. OLIVEIRA Ivo POR HAGENS BERMAN AXEON 4:13:37
59. WILLIAMS Stephen GBR SEG RACING ACADEMY 4:13:37
60. VAN DEN BERG Marijn NED DELTA CYCLING ROTTERDAM 4:13:37
61. GREGAARD WILSLY Jonas DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 4:13:37
62. JěRGENSEN Mathias Norsgaard DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM 4:13:37
63. BOSMAN Gert-Jan NED 4:13:37
64. WEINZHEIMER Richard GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 4:13:37
65. BLIGAARD LYHNE Daniel DEN TEAM COLOQUICK 4:13:37
66. MAES Alexander BEL TARTELETTO - ISOREX 4:13:37
67. DE DECKER Alfdan BEL 4:13:37
68. WIGGERS Per NED 4:13:48
69. NOWELL Matthew GBR CANYON EISBERG 4:13:48
70. ALONSO MONTES Pablo ESP 4:13:48
71. PATERSON Aden James AUS 4:13:48
72. VAN MOER Brent BEL 4:13:48
73. DAEMEN Stijn NED 4:13:48
74. BOUWMANS Dylan NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 4:13:48
75. NIEUWPOORT Jelle NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 4:13:48
76. HARDAHL Anders DEN TEAM COLOQUICK 4:13:48
77. PAGE Charles GBR CANYON EISBERG 4:13:48
78. VERWAEST Kevin BEL TEAM DIFFERDANGE LOSCH 4:13:48
79. JěRGENSEN Christian Moberg DEN TEAM COLOQUICK 4:13:48
80. CATANIA Claudio ITA TEAM DIFFERDANGE LOSCH 4:13:48
81. BRAUN Julian GER TEAM DAUNER D&DQ | AKKON 4:13:48
82. BLUMMEL Robin NED DESTIL - PARKHOTEL VALKENBURG 4:13:48
83. BOUCHER David BEL TARTELETTO - ISOREX 4:13:48
84. VAN WIJK Oscar NED DESTIL - PARKHOTEL VALKENBURG 4:13:48
85. RETSCHKE Robert GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 4:13:48
86. LINDEMAN Adrie NED 4:13:48
87. GMELICH MEIJLING Jarno NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 4:13:48
88. DEKKER Sjors NED ALECTO CYCLINGTEAM 4:13:48
89. CELI Abe NED ALECTO CYCLINGTEAM 4:13:48
90. M▄LLER Viktor GER TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY 4:13:48
91. DE GREEF Robbert NED ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ 4:13:48
92. VAN EMPEL Etienne NED ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ 4:13:48
93. THILL Tom LUX TEAM DIFFERDANGE LOSCH 4:13:54
94. RIESEBEEK Oscar NED ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ 4:13:54
95. WALLS Matthew GBR GREAT BRITAIN 4:13:56
96. DONDERS Jelle BEL TEAM DIFFERDANGE LOSCH 4:13:56
97. BIERKENS Tim NED 4:14:00
98. MAAS Jan NED SEG RACING ACADEMY 4:14:00
99. VERHEIJEN Geert NED 4:14:00
100. HOPPEZAK Vincent NED DELTA CYCLING ROTTERDAM 4:14:07
101. WIJKEL Stan NED 4:14:07
102. VAN GINNEKEN Sjoerd NED ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ 4:14:07
103. BOEVE Mats NED 4:14:12
104. DE LANGE Thijs NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 4:14:12
105. NIEUWKOOP Bas NED 4:14:17
106. SITTERS Bart NED 4:14:19
107. MARTENS Michiel BEL 4:14:53
108. DE JONG MichaŰl NED 4:15:02
109. SITTERS Bas NED 4:15:02
110. ARIESEN Tim NED ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ 4:15:13
111. HARTLEY Adam GBR GREAT BRITAIN 4:15:38
112. WRIGHT Fred GBR GREAT BRITAIN 4:16:51
113. VAN DER KOOIJ Bas NED ALECTO CYCLINGTEAM 4:18:06
114. SMAGGHE Wouter BEL 4:19:55
115. DE HAAN Sven NED 4:19:55
116. DOMNICK Julius GER TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY 4:19:55
117. HUIJBREGTS Jesse NED 4:19:57
118. OLDE MEIERINK Lars NED 4:20:15
119. BRITTON Rhys GBR GREAT BRITAIN 4:20:29
120. GRIGROYAN Stephan RUS DESTIL - PARKHOTEL VALKENBURG 4:20:31
121. PAALMAN Koen NED 4:20:31
122. LÍER Lukas GER TEAM DAUNER D&DQ | AKKON 4:20:31
123. VAN AGTMAAL Jeffrey NED 4:20:31
124. HEIDER Christopher GER TEAM DAUNER D&DQ | AKKON 4:20:31
125. HARBERS RochÚz NED 4:20:31
126. HOLLMANN Juri GER HEIZOMAT RAD-NET.DE 4:20:31
127. KUESTERS Alexander GER 4:20:31
128. DA SILVA Tiago LUX TEAM DIFFERDANGE LOSCH 4:20:31
129. WILDEMAN Henk NED 4:20:37







--- advertisement ---