Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
Minsk Cup 2019 (1.2)
Belarus  /  11 May

Edition: 4 (176.0 Km)
Winner: KARALIOK Yauheni

2018    

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. KARALIOK Yauheni BLR BELARUS 03:42:25
2. BALKAN Onur TUR SALCANO SAKARYA BB TEAM 03:42:25
3. PISKUNOV Maksim RUS 03:42:25
4. HARAKHAVIK Uladzimir BLR 03:42:26
5. KULYK Andrii UKR UKRAINE 03:42:26
6. BOUGLAS Georgios GRE NINGXIA SPORTS LOTTERY LIVALL GUSTO 03:42:26
7. TRUSOV Nikolay RUS 03:42:26
8. ORKEN Ahmet TUR SALCANO SAKARYA BB TEAM 03:42:26
9. SAROKA Aliaksandr BLR 03:42:26
10. KANEPEJS Deins LAT AMORE & VITA - PRODIR 03:42:26
11. KOOSER Arthur EST ESTONIA 03:42:26
12. DAKHNOVSKYI Kostiantyn UKR 03:42:26
13. KLEPIKOV Illya UKR LVIV CYCLING TEAM 03:42:26
14. KALVERSS Maris LAT LATVIA 03:42:26
15. OMACHI Kento JPN 03:42:26
16. ŠIDEIKIS Povilas LTU LITHUANIA 03:42:26
17. LAAS Martin EST ESTONIA 03:42:26
18. DZERVUS Darijus LTU LITHUANIA 03:42:26
19. ORLOV Ivan RUS 03:42:26
20. MAIKIN Roman RUS MINSK CYCLING CLUB 03:42:26
21. BELYAKOV Sergey RUS 03:42:26
22. PIASHKUN Aliaksei BLR FEREI PRO CYCLING TEAM 03:42:27
23. OVSYANNIKOV Pavel RUS 03:42:27
24. MARCHUK Dzianis BLR 03:42:27
25. AKHRAMENKA Yauheni BLR FEREI PRO CYCLING TEAM 03:42:27
26. BELKO Dmitryi BLR 03:42:27
27. SHEMETAU Mikhail BLR BELARUS 03:42:27
28. ÄRM Rait EST ESTONIA 03:42:27
29. RAZINSKIS Alekss Janis LAT LATVIA 03:42:27
30. SHUBIN Ivan RUS 03:42:27
31. HNIDASHEV Yaroslav UKR 03:42:27
32. ANSONS Kristers LAT AMORE & VITA - PRODIR 03:42:27
33. SHERSTNEV Timofei RUS RUSSIAN FEDERATION 03:42:27
34. VAHTRA Norman EST ESTONIA 03:42:27
35. VRABII Andrei MDA REPUBLIC OF MOLDOVA 03:42:28
36. KNOPS Kristaps LAT 03:42:28
37. TALACKA Lukas LTU LITHUANIA 03:42:28
38. TSIMOSHYK Uladzislau BLR 03:42:28
39. ASTAFYEV Stepan KAZ VINO - ASTANA MOTORS 03:42:28
40. STEPANOV Andrei RUS RUSSIAN FEDERATION 03:42:28
41. ZUBENKO Mykyta UKR LVIV CYCLING TEAM 03:42:28
42. KALF Steven EST ESTONIA 03:42:28
43. KIRZHAYKIN Nikita RUS 03:42:28
44. KONONENKO Mykhaylo UKR UKRAINE 03:42:28
45. QIAO Feng CHN NINGXIA SPORTS LOTTERY LIVALL GUSTO 03:42:29
46. MUZYCHKIN Anton BLR FEREI PRO CYCLING TEAM 03:42:29
47. BIALIAUSKI Vasili BLR MINSK CYCLING CLUB 03:42:30
48. NISU Oskar EST ESTONIA 03:42:30
49. SHAKOTKO Aleksandr RUS 03:42:31
50. VIVAS Federico Nicolas ARG AMORE & VITA - PRODIR 03:42:31
51. VALIAUGA Arnoldas LTU LITHUANIA 03:42:32
52. ERSHOV Artur RUS 03:42:34
53. SOLTASIUK Vladyslav UKR 03:42:34
54. VASYLYUK Andriy UKR KYIV CAPITAL TEAM 03:42:39
55. JABRAYILOV Samir AZE MINSK CYCLING CLUB 03:42:39
56. IVASHKIN Anton BLR MINSK CYCLING CLUB 03:42:41
57. POKOIOVYI Nazar UKR 03:42:49
58. SERGIS Kaspars LAT AMORE & VITA - PRODIR 03:42:55
59. MAZUR Dzianis BLR 03:43:00
60. LANGEREIS Daniël NED 03:43:00
61. HARBACH Artsiom BLR 03:43:01
62. VOLKAU Ilya BLR 03:43:01
63. SHAKALETS Ivan BLR BELARUS 03:43:01
64. RAMANAU Raman BLR MINSK CYCLING CLUB 03:43:01
65. BENIUŠIS Justas LTU 03:43:02
66. ASADOV Elchin AZE LVIV CYCLING TEAM 03:43:02
67. MASIULIS Denas LTU 03:43:02
68. KAMLIUK Artsiom BLR 03:43:02
69. OVSYANNIKOV Alexandr KAZ VINO - ASTANA MOTORS 03:43:02
70. SHAUCHENKA Siarhei BLR 03:43:02
71. KOMIN Aleksandr RUS 03:43:02
72. GLADYSH Roman UKR 03:43:03
73. KHARLANAU Mikita BLR 03:43:03
74. PAPOK Siarhei BLR MINSK CYCLING CLUB 03:43:03
75. BUTS Vitaliy UKR KYIV CAPITAL TEAM 03:43:03
76. FROLOV Igor RUS RUSSIAN FEDERATION 03:43:03
77. SHTEIN Grigoriy KAZ VINO - ASTANA MOTORS 03:43:03
78. KASIANOV Oleksii UKR LVIV CYCLING TEAM 03:43:03
79. JANUŠKEVICIUS Mantas LTU 03:43:03
80. KOVALEV Evgeny RUS 03:43:04
81. KLIMIANKOU Kanstantsin BLR FEREI PRO CYCLING TEAM 03:43:04
82. TOLSTOPIATENKO Yaroslav UKR KYIV CAPITAL TEAM 03:43:04
83. SOKOLOVSKYI Maksym UKR UKRAINE 03:43:04
84. KERVADEC Stevan FRA LVIV CYCLING TEAM 03:43:04
85. SHCHERBAN Vladyslav UKR 03:43:04
86. GUSCHIN Volodymyr LAT 03:43:04
87. TSISHKOU Raman BLR BELARUS 03:43:05
88. GIBAUD Mathieu FRA 03:43:05
89. TSISHCHANKA Hardzei BLR BELARUS 03:43:05
90. NEKRASOV Konstantin RUS RUSSIAN FEDERATION 03:43:05
91. NIKITIN Matvey KAZ VINO - ASTANA MOTORS 03:43:05
92. SAMOILAU Branislau BLR MINSK CYCLING CLUB 03:43:05
93. GAVARS Eriks Toms LAT AMORE & VITA - PRODIR 03:43:05
94. AY Enes TUR SALCANO SAKARYA BB TEAM 03:43:05
95. BIALIAUSKI Kanstantsin BLR BELARUS 03:43:06
96. DZHUS Volodymyr UKR LVIV CYCLING TEAM 03:43:06
97. PREVAR Oleksandr UKR UKRAINE 03:43:06
98. POLIVODA Oleksandr UKR NINGXIA SPORTS LOTTERY LIVALL GUSTO 03:43:07
99. OVECHKIN Artem RUS RUSSIAN FEDERATION 03:43:08
100. FLAKSIS Andzs LAT LATVIA 03:43:08
101. VAN DE KLUNDERT Koen NED 03:43:08
102. DARTET Thomas FRA 03:43:09
103. HRYNIV Vitaliy UKR 03:43:10
104. VAN AGTMAAL Jeffrey NED 03:43:10
105. BONDARCHUK Nikita RUS 03:43:10
106. VORONKOV Artur BLR 03:43:10
107. SAMLI Feritcan TUR SALCANO SAKARYA BB TEAM 03:43:10
108. SEMENOV Alexandr KAZ VINO - ASTANA MOTORS 03:43:10
109. DOGAN Halil TUR SALCANO SAKARYA BB TEAM 03:43:12
110. TURCHANKA Pavel BLR 03:43:12
111. VOSEKALNS Andris LAT LATVIA 03:43:13
112. HOLOVASH Oleksandr UKR UKRAINE 03:43:16
113. POHORELOV Vladyslav UKR FEREI PRO CYCLING TEAM 03:43:41
114. SAZANOV Andrei RUS 03:43:42
115. SUKHOV Maxim RUS 03:44:05
116. NIKULIN Danil UKR UKRAINE 03:44:05
117. SALIAKHUTDINOV Dmitrii RUS 03:44:05
118. LUCHYN Maksym UKR 03:44:06
119. AANDEWIEL Pascal NED 03:44:25
120. KOVALIOVAS Edgaras LTU LITHUANIA 03:44:27
121. LAŠINIS Venantas LTU 03:44:27
122. LESSECHKO Dmitriy KAZ VINO - ASTANA MOTORS 03:44:52
123. ADOMAITIS Rojus LTU 03:45:03
124. RIBAKS Emils LAT 03:45:08
125. PAVLOVS Evalds LAT 03:46:17
126. BAI Lijun CHN NINGXIA SPORTS LOTTERY LIVALL GUSTO 03:46:18
127. KELMELIS Aristidas LTU 03:46:55
128. KIRYEVICH Artur BLR 03:46:59
129. SHNYRKO Aliaksei BLR NINGXIA SPORTS LOTTERY LIVALL GUSTO 03:47:05







--- advertisement ---