Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
Grand Prix Minsk 2019 (1.2)
(Grand Prix Minsk)
Belarus  /  12 May

Edition: 3 (150.0 Km)
Winner: VAHTRA Norman

2018    

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. VAHTRA Norman EST ESTONIA 03:25:08
2. LAAS Martin EST ESTONIA 03:25:14
3. BOUGLAS Georgios GRE NINGXIA SPORTS LOTTERY LIVALL GUSTO 03:25:15
4. SHUMOV Nikolai BLR MINSK CYCLING CLUB 03:25:15
5. PISKUNOV Maksim RUS 03:25:15
6. HARAKHAVIK Uladzimir BLR 03:25:15
7. LAŠINIS Venantas LTU 03:25:16
8. KONONENKO Mykhaylo UKR UKRAINE 03:25:16
9. ÄRM Rait EST ESTONIA 03:25:17
10. ZUBENKO Mykyta UKR LVIV CYCLING TEAM 03:25:17
11. BUTS Vitaliy UKR KYIV CAPITAL TEAM 03:25:17
12. NISU Oskar EST ESTONIA 03:25:17
13. MAZUR Dzianis BLR 03:25:17
14. AKHRAMENKA Yauheni BLR FEREI PRO CYCLING TEAM 03:25:17
15. ANSONS Kristers LAT AMORE & VITA - PRODIR 03:25:17
16. KARALIOK Yauheni BLR BELARUS 03:25:18
17. DUIUNOV Vladislav RUS RUSSIAN FEDERATION 03:25:18
18. YATSENKO Ivan RUS 03:25:18
19. OMACHI Kento JPN 03:25:18
20. STEPANOV Andrei RUS RUSSIAN FEDERATION 03:25:18
21. NIKITIN Matvey KAZ VINO - ASTANA MOTORS 03:25:18
22. NEKRASOV Konstantin RUS RUSSIAN FEDERATION 03:25:18
23. SHERSTNEV Timofei RUS RUSSIAN FEDERATION 03:25:18
24. RAZINSKIS Alekss Janis LAT LATVIA 03:25:18
25. TRUSOV Nikolay RUS 03:25:19
26. ADOMAITIS Rojus LTU 03:25:19
27. VOLKAU Ilya BLR 03:25:19
28. ŠIDLAUSKAS Erikas LTU LITHUANIA 03:25:19
29. POHORELOV Vladyslav UKR FEREI PRO CYCLING TEAM 03:25:19
30. JANUŠKEVICIUS Mantas LTU 03:25:19
31. PAVLOVS Evalds LAT 03:25:19
32. SERGIS Kaspars LAT AMORE & VITA - PRODIR 03:25:19
33. ŠIDEIKIS Povilas LTU LITHUANIA 03:25:19
34. ASADOV Elchin AZE LVIV CYCLING TEAM 03:25:19
35. SAKHONCHYK Siarhei BLR 03:25:19
36. DZHUS Volodymyr UKR LVIV CYCLING TEAM 03:25:20
37. ORKEN Ahmet TUR SALCANO SAKARYA BB TEAM 03:25:20
38. KLIMIANKOU Kanstantsin BLR FEREI PRO CYCLING TEAM 03:25:20
39. FROLOV Igor RUS RUSSIAN FEDERATION 03:25:20
40. KOMIN Aleksandr RUS 03:25:20
41. LANGEREIS Daniël NED 03:25:20
42. PREVAR Oleksandr UKR UKRAINE 03:25:20
43. GAVARS Eriks Toms LAT AMORE & VITA - PRODIR 03:25:20
44. SHTEIN Grigoriy KAZ VINO - ASTANA MOTORS 03:25:20
45. SOBAL Yauhen BLR MINSK CYCLING CLUB 03:25:21
46. OVECHKIN Artem RUS RUSSIAN FEDERATION 03:25:21
47. SHAUCHENKA Siarhei BLR 03:25:22
48. BENIUŠIS Justas LTU 03:25:22
49. OVSYANNIKOV Alexandr KAZ VINO - ASTANA MOTORS 03:25:25
50. VOSEKALNS Andris LAT LATVIA 03:25:25
51. VASYLYUK Andriy UKR KYIV CAPITAL TEAM 03:25:26
52. KOVALEV Evgeny RUS 03:25:28
53. SHAKALETS Ivan BLR BELARUS 03:25:28
54. SAROKA Aliaksandr BLR 03:25:28
55. KULYK Andrii UKR UKRAINE 03:25:36
56. PAPOK Siarhei BLR MINSK CYCLING CLUB 03:25:36
57. BAZHKOU Stanislau BLR MINSK CYCLING CLUB 03:25:36
58. ERSHOV Artur RUS 03:25:37
59. POLIVODA Oleksandr UKR NINGXIA SPORTS LOTTERY LIVALL GUSTO 03:25:40
60. HARBACH Artsiom BLR 03:25:40
61. SAMOILAU Branislau BLR MINSK CYCLING CLUB 03:25:41
62. KALF Steven EST ESTONIA 03:25:41
63. FLAKSIS Andzs LAT LATVIA 03:25:47
64. SEMENOV Alexandr KAZ VINO - ASTANA MOTORS 03:26:05
65. SHAKOTKO Aleksandr RUS 03:26:07
66. OVSYANNIKOV Pavel RUS 03:26:08
67. KIRZHAYKIN Nikita RUS 03:26:08
68. GLADYSH Roman UKR 03:26:25
69. BALKAN Onur TUR SALCANO SAKARYA BB TEAM 03:26:33
70. SUKHOV Maxim RUS 03:26:33
71. KOOSER Arthur EST ESTONIA 03:26:42
72. HNIDASHEV Yaroslav UKR 03:27:21
73. HOLOVASH Oleksandr UKR UKRAINE 03:27:22
74. SOLTASIUK Vladyslav UKR 03:27:22
75. ASTAFYEV Stepan KAZ VINO - ASTANA MOTORS 03:27:23
76. BELKO Dmitryi BLR 03:27:52
77. QIAO Feng CHN NINGXIA SPORTS LOTTERY LIVALL GUSTO 03:28:13
78. VRABII Andrei MDA REPUBLIC OF MOLDOVA 03:28:14
79. STROKAU Vasili BLR MINSK CYCLING CLUB 03:28:16
80. TSIMOSHYK Uladzislau BLR 03:28:48
81. MARCHUK Dzianis BLR 03:28:48
82. DZERVUS Darijus LTU LITHUANIA 03:28:55
83. AY Enes TUR SALCANO SAKARYA BB TEAM 03:28:58
84. DOGAN Halil TUR SALCANO SAKARYA BB TEAM 03:28:58
85. POKOIOVYI Nazar UKR 03:29:00
86. GIBAUD Mathieu FRA 03:29:13
87. LESSECHKO Dmitriy KAZ VINO - ASTANA MOTORS 03:29:19
88. SHCHERBAN Vladyslav UKR 03:31:17
89. TSISHCHANKA Hardzei BLR BELARUS 03:31:17
90. DAKHNOVSKYI Kostiantyn UKR 03:32:01
91. BAI Lijun CHN NINGXIA SPORTS LOTTERY LIVALL GUSTO 03:32:40
92. KLEPIKOV Illya UKR LVIV CYCLING TEAM 03:32:42
93. KOVALIOVAS Edgaras LTU LITHUANIA 03:32:42
94. SOROKIN Dimitriy RUS 03:32:43
95. SHEMETAU Mikhail BLR BELARUS 03:32:43
96. TSISHKOU Raman BLR BELARUS 03:32:43
97. SAMLI Feritcan TUR SALCANO SAKARYA BB TEAM 03:32:44
98. ATALAY Muhammed TUR SALCANO SAKARYA BB TEAM 03:32:49







--- advertisement ---