Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
Herald Sun Tour 2018 (2.1)
(Jayco Herald Sun Tour)
Australia  /  31 January - 4 February

Edition: 64 (731.9 Km)
Winner: CHAVES RUBIO Johan Esteban

2017    



Videos (4)
Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. CHAVES RUBIO Johan Esteban MTS 18:34:09
2. MEYER Cameron MTS 18:34:35
3. HOWSON Damien MTS 18:34:48
4. GUERREIRO Ruben TFS 18:34:50
5. SUNDERLAND Dylan BSC 18:35:12
6. HARPER Chris BSC 18:35:18
7. CROME Sam BSC 18:35:57
8. EVANS Alexander MBL 18:36:03
9. NEILANDS Krists ICA 18:36:11
10. OVETT Freddy ACA 18:36:13
11. MAWDIT Lionel 18:36:14
12. EG Niklas TFS 18:36:20
13. MEIJERS Jeroen RNL 18:37:24
14. WARBASSE Larry ABS 18:37:31
15. WHELAN James 18:38:07
16. EARLE Nathan ICA 18:38:16
17. WHITEHOUSE Daniel IPC 18:38:24
18. VINK Michael BCT 18:38:48
19. LANE Patrick 18:39:13
20. STEWART Thomas JLT 18:39:42
21. CHRISTENSEN Ryan OLI 18:40:12
22. POWER Robert MTS 18:40:42
23. MARTIN Oliver BCT 18:41:03
24. WHITE Calan BCT 18:41:22
25. MONK Cyrus DEC 18:41:26
26. HAMILTON Lucas MTS 18:42:27
27. DEMPSTER Zakkari ICA 18:42:54
28. BAYLY Cameron BSC 18:43:10
29. POTTER Michael ACA 18:43:52
30. MILLER Nick TMD 18:44:18
31. DE KORT Koen TFS 18:45:40
32. BUDDING Martijn RNL 18:47:03
33. WATSON Calvin ABS 18:49:24
34. SLATER Alistair JLT 18:49:53
35. WILLIAMS Tyler ICA 18:51:02
36. VAN GINNEKEN Sjoerd RNL 18:51:24
37. JENSEN August ICA 18:51:46
38. HANSEN Lasse Norman ABS 18:52:22
39. LYONS Agnus MBL 18:54:27
40. ETXABE LETURIA Jokin IPC 18:55:45
41. TUCKNOTT Reece 18:56:11
42. ROSS Mathew 18:56:26
43. KENT-SPARK Oliver DEC 18:56:35
44. ROBINSON Thomas BCT 18:57:12
45. ARCHBOLD Shane ABS 18:58:36
46. BRADBURY Edmund JLT 18:58:52
47. THOMAS Ryan BCT 18:59:29
48. MAGENNIS Liam DEC 19:00:06
49. GIACOPPO Anthony BSC 19:00:44
50. YATES Theodore DEC 19:00:46
51. RICE Michael 19:01:11
52. VON HOFF Steele BSC 19:01:45
53. COOPER Joseph BSC 19:02:13
54. DONOHOE Alistair MBL 19:02:27
55. BICKEL Mathew TMD 19:02:35
56. HEPBURN Michael MTS 19:02:37
57. SCHREURS Hamish ICA 19:04:11
58. CLANCY Edward JLT 19:05:23
59. PEDERSEN Casper Phillip ABS 19:06:00
60. RICHARDS Kane TMD 19:07:28
61. VAN EMPEL Etienne RNL 19:08:26
62. EVANS Brad MBL 19:08:29
63. FEATONBY Jesse DEC 19:08:53
64. KONING Peter ABS 19:09:13
65. FRAME Alex TFS 19:12:32
66. PEDERSEN Mads TFS 19:13:04
67. SHAW Stuart ACA 19:15:59
68. RAY Alexander TMD 19:16:00
69. WHITE Liam DEC 19:16:04
70. ANDREWS Ben OLI 19:16:43
71. REDDISH Nick OLI 19:16:47
72. COYLE Jesse MBL 19:20:47
73. ARIESEN Tim RNL 19:21:19
74. GOLDSTEIN Roy ICA 19:22:07
75. SUTTON Jack OLI 19:28:10
76. KAESLER Tom DEC 19:31:58







--- advertisement ---