Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Grand Prix de Lillers Souvenir Bruno Comini 2018 (1.2)
France  /  4 March

Edition: 53 (187.0 Km)
Winner: LECROQ Jérémy

2017    
2019

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. LECROQ Jérémy FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 04:19:51
2. PAILLOT Yoann FRA ST MICHEL - AUBER 93 04:19:52
3. DE DECKER Alfdan BEL 04:20:06
4. IDJOUADIENE Pierre FRA ROUBAIX LILLE METROPOLE 04:20:06
5. BAUGNIES Jérôme BEL WANTY - GROUPE GOBERT 04:20:32
6. MERTENS Julian BEL 04:20:32
7. PASQUALON Andrea ITA WANTY - GROUPE GOBERT 04:20:39
8. VAN MELSEN Kevin BEL WANTY - GROUPE GOBERT 04:20:40
9. O'MAHONY Daragh IRL 04:20:49
10. SPENGLER Mario SUI LEOPARD PRO CYCLING 04:20:49
11. BARBIER Pierre FRA ROUBAIX LILLE METROPOLE 04:20:49
12. HARAKHAVIK Uladzimir BLR 04:20:49
13. STEIMLE Jannik GER TEAM VORARLBERG SANTIC 04:20:49
14. LEYDER Pit LUX LEOPARD PRO CYCLING 04:20:49
15. TENNANT Andrew GBR CANYON EISBERG 04:20:49
16. VALLEE Boris BEL WANTY - GROUPE GOBERT 04:20:49
17. MCNALLY Mark GBR WANTY - GROUPE GOBERT 04:20:49
18. LOUICHE Vincent FRA 04:20:49
19. FEILLU Romain FRA ST MICHEL - AUBER 93 04:20:49
20. VERMEER Tom NED TEAM DIFFERDANGE LOSCH 04:20:49
21. THALMANN Roland SUI TEAM VORARLBERG SANTIC 04:20:49
22. REYNDERS Jens BEL LEOPARD PRO CYCLING 04:20:49
23. BROCKHOFF Jan GER LEOPARD PRO CYCLING 04:20:49
24. TURGIS Tanguy FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 04:20:49
25. LE CUNFF Kevin FRA ST MICHEL - AUBER 93 04:20:49
26. WINTER Laurin GER TEAM DIFFERDANGE LOSCH 04:20:49
27. LEPLINGARD Antoine FRA 04:20:49
28. APERS Ruben BEL 04:20:49
29. BODIOT Alexis FRA 04:20:49
30. VAN POUCKE Aaron BEL 04:20:49
31. WALSH Edward CAN T.PALM - PÔLE CONTINENTAL WALLON 04:20:49
32. REBELLIN Davide ITA SOVAC - NATURA4EVER 04:20:49
33. VERMEULEN Emiel BEL ROUBAIX LILLE METROPOLE 04:20:49
34. WATRELOT Jean Lou FRA 04:20:49
35. ANTONINI Simone ITA WANTY - GROUPE GOBERT 04:20:49
36. PATON Alex GBR CANYON EISBERG 04:20:49
37. MANZIN Lorrenzo FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 04:20:49
38. HUYS Laurens BEL 04:20:57
39. VANHOUCKE Harm BEL 04:20:57
40. REZA Kevin FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB 04:22:30
41. VAN HAVERBEKE Julien FRA 04:22:32
42. PICOUX Maximilien BEL 04:22:32
43. ROHDE Leon GER HEIZOMAT RAD-NET.DE 04:22:32
44. KRIEGER Alexander GER LEOPARD PRO CYCLING 04:22:32
45. RÜEGG Lukas SUI TEAM VORARLBERG SANTIC 04:22:32
46. HEIDERSCHEID Colin LUX TEAM DAUNER D&DQ | AKKON 04:22:32
47. MILLASSEAU Guillaume FRA 04:22:32
48. MAURELET Flavien FRA ST MICHEL - AUBER 93 04:22:32
49. STENUIT Robin BEL SOVAC - NATURA4EVER 04:22:54
50. VANDERMEERSCH Emilien FRA 04:23:20
51. DOURLENS Charles Antoine FRA 04:23:21
52. HUNT Joshua GBR VITUS PRO CYCLING 04:25:01
53. DERIAUX Florian FRA SOVAC - NATURA4EVER 04:25:32
54. GRESSIER Maxime FRA 04:25:44
55. KØRNER Max Emil Boholm NOR T.PALM - PÔLE CONTINENTAL WALLON 04:25:44
56. GEUENS Alexander BEL SOVAC - NATURA4EVER 04:25:44
57. KANEPEJS Deins LAT VITUS PRO CYCLING 04:25:44
58. LEROUX Samuel FRA ROUBAIX LILLE METROPOLE 04:28:42








--- advertisement ---