Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
New Zealand Cycle Classic 2019 (2.2)
(Tour of Wellington)
New Zealand  /  23 January - 27 January

Edition: 32 (698.3 Km)
Winner: GATE Aaron

2018    



Videos (5)
Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. GATE Aaron NZL EvoPro Racing 16:42:34
2. FEATONBY Jesse AUS Oliver's Real Food Racing 16:43:43
3. VINE Jay AUS 16:43:49
4. WHITEHOUSE Daniel GBR EvoPro Racing 16:44:02
5. LEBAS Thomas FRA KINAN CYCLING TEAM 16:44:05
6. MAWDITT Lionel AUS Team bridgelane 16:44:13
7. TORCKLER Michael NZL 16:44:22
8. THI╚RY Cyrille SUI SWISS RACING ACADEMY 16:44:33
9. ORAM James NZL NEW ZEALAND 16:44:36
10. ZENOVICH Mathew NZL St George Continental Cycling Team 16:44:42
11. ROBERTS Cameron AUS 16:44:53
12. GILBERTSON Theo NZL 16:45:04
13. MAGENNIS Liam AUS Drapac Cannondale Holistic development team 16:45:28
14. R▄EGG Lukas SUI SWISS RACING ACADEMY 16:45:51
15. BOWDEN Scott AUS Team bridgelane 16:46:46
16. MCCORMICK Hayden NZL Team bridgelane 16:48:26
17. VINK Michael NZL St George Continental Cycling Team 16:48:39
18. KUIJPERS Jayden NZL 16:49:23
19. WRIGHT Paul NZL 16:49:51
20. IVORY Cameron AUS 16:50:27
21. HUBBARD Thomas NZL St George Continental Cycling Team 16:50:33
22. METCALFE Ben AUS Team bridgelane 16:50:35
23. WHITE Liam AUS Drapac Cannondale Holistic development team 16:50:49
24. BETTLES Carter AUS Futuro - MAXXIS PRO CYCLING 16:50:49
25. BATT Ethan NZL NEW ZEALAND 16:50:51
26. JONES Campbell AUS Oliver's Real Food Racing 16:50:53
27. MARRYATT Jake NZL 16:50:55
28. MUDGWAY Luke NZL EvoPro Racing 16:51:01
29. TUCKNOTT Reece AUS 16:51:13
30. REARDON Connor AUS 16:51:14
31. DUYVESTEYN Kees NZL 16:51:25
32. BISSEGGER Stefan SUI SWISS RACING ACADEMY 16:51:41
33. BASCOMBE Sam AUS 16:51:58
34. GREEN Thomas AUS 16:52:02
35. JONES Ollie NZL 16:52:16
36. HARTLEY-BROWN Madi NZL 16:52:38
37. OKAMOTO Hayato JPN AISAN RACING TEAM 16:52:46
38. HEANEY Alex NZL 16:54:45
39. SCHIR Thery SUI 16:55:56
40. HAMILTON Ben NZL NEW ZEALAND 16:58:04
41. WEST Alex NZL 16:58:54
42. BAILEY Harrison AUS 16:59:29
43. MONK Cyrus AUS EvoPro Racing 16:59:47
44. FURMINGER Dan NZL 17:00:01
45. MILLER Christopher AUS 17:01:49
46. YATES Theodore AUS Drapac Cannondale Holistic development team 17:04:41
47. PLOWRIGHT Jensen AUS Drapac Cannondale Holistic development team 17:04:41
48. NAKAJIMA Yasuharu JPN KINAN CYCLING TEAM 17:04:51
49. QUICK Blake AUS St George Continental Cycling Team 17:04:52
50. GILMORE Zack AUS Pro racing Sunshine Coast 17:04:53
51. EDWARDS Liam AUS 17:04:53
52. KRZANICH James NZL 17:04:53
53. WILLIAMS Christopher AUS Futuro - MAXXIS PRO CYCLING 17:04:53
54. MILLER Nick NZL Futuro - MAXXIS PRO CYCLING 17:04:58
55. JONES Taj AUS Pro racing Sunshine Coast 17:04:58
56. SUMIYOSHI Kota JPN AISAN RACING TEAM 17:05:04
57. FLEMING Riley AUS 17:05:16
58. WATANABE Shotaro JPN AISAN RACING TEAM 17:05:19
59. SMITH Morgan NZL 17:05:31
60. SUNDE Blake NZL 17:05:31
61. MONIER Damien FRA AISAN RACING TEAM 17:05:42
62. SPENCELEY Benjamin AUS 17:05:50
63. ARCHBOLD Shane NZL EvoPro Racing 17:05:56
64. HODGES William AUS Oliver's Real Food Racing 17:05:57
65. GOUGH Regan NZL NEW ZEALAND 17:06:23
66. GRIFFIN Logan NZL 17:07:08
67. PASCHE Frank SUI 17:07:39
68. YAMAMOTO Masaki JPN KINAN CYCLING TEAM 17:08:07
69. COOPER Joseph NZL Team bridgelane 17:08:28
70. KERBY Jordan NZL NEW ZEALAND 17:08:46
71. LAYTON Cameron AUS Futuro - MAXXIS PRO CYCLING 17:09:46
72. WALSH Joel AUS 17:10:04
73. SUTTON Frank NZL 17:10:07
74. BOLTON Thomas AUS Drapac Cannondale Holistic development team 17:10:34
75. OKUBO Jin JPN KINAN CYCLING TEAM 17:10:42
76. CONWAY Fintan AUS Oliver's Real Food Racing 17:11:31
77. CAPPEL Liam NZL 17:11:57
78. MARTIN Oliver AUS Drapac Cannondale Holistic development team 17:13:36
79. FIELD Rylee AUS 17:13:55
80. RICHARDS Gene AUS 17:14:41
81. EDWARDS Clinton AUS Oliver's Real Food Racing 17:16:10
82. WEBB-SMITH Matthew NZL 17:16:10
83. ARASHIRO Yudai JPN KINAN CYCLING TEAM 17:18:16
84. BUSBRIDGE Daniel GBR Futuro - MAXXIS PRO CYCLING 17:18:37
85. CHRISTIE-JOHNSTON Alastair AUS Team bridgelane 17:19:21
86. GANDY Daniel AUS St George Continental Cycling Team 17:20:39
87. HARVEY James NZL 17:21:01
88. JONES Max NZL 17:21:37
89. LOUIS Jordan AUS 17:21:47
90. FULLER Ioan NZL 17:28:17
91. YATES Joel NZL 17:28:20
92. HILL Samuel AUS 17:31:23
93. SOARES Reuben NZL 17:37:43
94. STANDRILL Calvin NZL 17:42:55
95. TAIT-JONES Blake NZL 17:50:26
96. WALSH Jack NZL 17:52:17
97. CHAPMAN Kai AUS Pro racing Sunshine Coast 17:53:40







--- advertisement ---