Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
Trofej Porec - Porec Trophy 2019 (1.2)
(Porec Trophy)
Croatia  /  9 March

Edition: 35 (156.0 Km)
Winner: LIENHARD Fabian

2018    

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. LIENHARD Fabian SUI SWITZERLAND 3:18:55
2. GAMPER Patrick AUT Tirol KTM Cycling Team 3:18:55
3. STORK Florian GER Development Team Sunweb 3:18:55
4. HATZ Christopher GER HERRMANN radteam 3:18:55
5. MARONESE Marco ITA BARDIANI CSF 3:19:50
6. KOROŠEC Rok SLO LJUBLJANA GUSTO SANTIC 3:19:50
7. OLDANI Stefano ITA KOMETA CYCLING TEAM 3:19:50
8. STACCHIOTTI Riccardo ITA GIOTTI VICTORIA 3:19:50
9. KATRAŠNIK Gašper SLO ADRIA MOBIL 3:19:50
10. BAJC Andi SLO Team Felbermayr Simplon Wels 3:19:50
11. TRONDSEN Trond Hĺkon NOR TEAM COOP 3:19:50
12. NEUMAN Dominik CZE ELKOV - AUTHOR 3:19:50
13. HALLER Patrick GER HEIZOMAT RAD - NET.DE 3:19:50
14. SALZMANN Jodok AUT MALOJA PUSHBIKERS 3:19:50
15. HILL Benjamin AUS LJUBLJANA GUSTO SANTIC 3:19:50
16. SISR František CZE ELKOV - AUTHOR 3:19:50
17. SVENDGAARD Michael Carbel DEN TeAM wAOO 3:19:50
18. ZURLO Federico ITA GIOTTI VICTORIA 3:19:50
19. ECHTERMANN Leon GER HERRMANN radteam 3:19:50
20. BRAMATI Tommaso ITA BIESSE CARRERA 3:19:50
21. BRANDLMEIER Stefan GER 3:19:50
22. RIVI Samuele ITA Tirol KTM Cycling Team 3:19:50
23. BOUBAL Martin CZE 3:19:50
24. AASVOLD Kristian NOR TEAM COOP 3:19:50
25. BRESCIANI Michael ITA BARDIANI CSF 3:19:50
26. VULCAN Denis Marian ROU GIOTTI VICTORIA 3:19:50
27. VEBER Matic SLO 3:19:50
28. DALLA VALLE Nicolas ITA Tirol KTM Cycling Team 3:19:50
29. SAGADIN Luka SLO 3:19:50
30. BARAC Antonio CRO MERIDIANA KAMEN TEAM 3:19:50
31. SCHLEMMER Lukas AUT MALOJA PUSHBIKERS 3:19:50
32. PAJEK Luka SLO 3:19:50
33. HAMPL Petr CZE 3:19:50
34. FINKŠT Tilen SLO LJUBLJANA GUSTO SANTIC 3:19:50
35. SCHULTZ Jesper DEN TeAM wAOO 3:19:50
36. GAMPER Florian AUT Tirol KTM Cycling Team 3:19:50
37. MAESTRI Mirco ITA BARDIANI CSF 3:19:50
38. BELLIA Matteo ITA BIESSE CARRERA 3:19:50
39. FLUECKIGER Lukas SUI SWITZERLAND 3:19:50
40. SIMION Paolo ITA BARDIANI CSF 3:19:50
41. ANIOLKOWSKI Stanislaw POL CCC DEVELOPMENT TEAM 3:19:50
42. ONESTI Emanuele ITA GIOTTI VICTORIA 3:19:50
43. REPŠE Uroš SLO 3:19:50
44. HEINSCHKE Leon GER Development Team Sunweb 3:19:50
45. MANDRYSCH John GER P & S Metalltechnik 3:19:50
46. HJEMSĆTER Olav NOR TEAM COOP 3:19:50
47. POTOČKI Viktor CRO LJUBLJANA GUSTO SANTIC 3:19:50
48. ADAMIETZ Johannes GER HERRMANN radteam 3:19:50
49. FLUECKIGER Mathias SUI SWITZERLAND 3:19:50
50. FÖRSTER Peter GER 3:19:50
51. PEKALA Piotr POL CCC DEVELOPMENT TEAM 3:19:50
52. GRUBER Pavel CZE 3:19:50
53. KRIZEK Matthias AUT Team Felbermayr Simplon Wels 3:19:50
54. RABOTTINI Matteo ITA MERIDIANA KAMEN TEAM 3:19:50
55. PIRIH Aleš SLO 3:20:03
56. LODERER Timon GER HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 3:20:03
57. PRIMOŽIČ Jaka SLO 3:20:03
58. JAKOUBEK Tomáš CZE 3:20:03
59. KAŇKOVSKÝ Alois CZE ELKOV - AUTHOR 3:20:03
60. ENGELHARDT Felix GER Tirol KTM Cycling Team 3:20:03
61. CANTON SERRANO Isaac ESP KOMETA CYCLING TEAM 3:20:03
62. KATERBERG Ben CAN Development Team Sunweb 3:20:03
63. HNÍK Karel CZE ELKOV - AUTHOR 3:20:03
64. HOLLMANN Juri GER HEIZOMAT RAD - NET.DE 3:20:03
65. SEKANINA Adam CZE 3:20:03
66. GIGER Fabian SUI SWITZERLAND 3:20:03
67. JÄGELER Robert GER P & S Metalltechnik 3:20:03
68. KULHÁNEK David CZE 3:20:03
69. VIEGAS Daniel POR KOMETA CYCLING TEAM 3:20:03
70. IMHOF Claudio SUI SWITZERLAND 3:20:03
71. FRIEDL Nils AUT 3:20:03
72. OTRUBA Jakub CZE ELKOV - AUTHOR 3:20:03
73. HAMMERSCHMID Marvin AUT SPort.Land. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich 3:20:03
74. DINKLER Jonathan GER P & S Metalltechnik 3:20:03
75. VLČÁK Martin SVK SLOVAKIA 3:20:03
76. OROS Samuel SVK SLOVAKIA 3:20:03
77. EICHINGER Daniel AUT HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 3:20:03
78. MÄRKL Niklas GER Development Team Sunweb 3:20:03
79. WACKER Ludvig Anton DEN Development Team Sunweb 3:20:03
80. HOČEVAR Kristjan SLO 3:20:03
81. KVASINA Filip CRO 3:20:03
82. LHOMME Léo SUI SWITZERLAND 3:20:03
83. ERIKSSON Jacob SWE TEAM COOP 3:20:03
84. PROCHÁZKA Michal CZE 3:20:03
85. CLEMMENSEN Silas Zacharias DEN TeAM wAOO 3:20:03
86. LAKOTA Luka SLO 3:20:03
87. TAGLIETTI Stefano ITA BIESSE CARRERA 3:20:03
88. HEIDEMANN Miguel GER HERRMANN radteam 3:20:03
89. FROSCH Leon GER 3:20:03
90. GRATZER Alexander AUT 3:20:03
91. STABENTHEINER Riccardo AUT 3:20:03
92. BOKELOH Jonas GER HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 3:20:03
93. COLLEONI Kevin ITA BIESSE CARRERA 3:20:03
94. KUKRLE Michael CZE ELKOV - AUTHOR 3:20:03
95. ILIĆ Ognjen SRB 3:20:03
96. AMEZAWA Takeaki JPN LJUBLJANA GUSTO SANTIC 3:20:03
97. POKORNÝ Jiří CZE 3:20:03
98. GRUBER Julian AUT SPort.Land. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich 3:20:03
99. MÁLIK Róbert SVK 3:20:03
100. JITARU Ciprian Ioan ROU GIOTTI VICTORIA 3:20:03
101. FRICK Bastian GER MALOJA PUSHBIKERS 3:20:03
102. BÖKE Dominic GER 3:20:03
103. KISERLOVSKI Emanuel CRO MERIDIANA KAMEN TEAM 3:20:03
104. RITZINGER Felix AUT MALOJA PUSHBIKERS 3:20:03
105. LÍŠKA Andrej SVK SLOVAKIA 3:20:03
106. MÜLLER Robert GER 3:20:03
107. LANGBALLE Johan Tiedemann DEN TeAM wAOO 3:20:03
108. VONEŠ Jan CZE 3:20:03
109. ČERNE Gregor Matija SLO 3:20:03
110. PORZNER Manuel GER HERRMANN radteam 3:20:03
111. ČOTAR Luka SLO 3:20:03
112. CAMACHO DEL FRESNO Juan ESP KOMETA CYCLING TEAM 3:20:03
113. KMÍNEK Vojtěch CZE 3:20:03
114. SOTBERG Andre NOR TEAM COOP 3:20:03
115. OBERSTEINER Florian GER HERRMANN radteam 3:20:03
116. RECKENDORFER Lukas AUT HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 3:20:38
117. MAHMIC Nedzad BIH 3:20:38
118. PER David SLO ADRIA MOBIL 3:20:38
119. PICCOT Michel ITA BIESSE CARRERA 3:20:38
120. GROŠELJ Matic SLO LJUBLJANA GUSTO SANTIC 3:20:44
121. NAGLIČ Rok SLO 3:20:44
122. BOŽIČ Jon SLO ADRIA MOBIL 3:20:44
123. ČEMAŽAR Nik SLO 3:20:44
124. ČIBEJ Simon SLO 3:20:44
125. SCHORMAIR Fabian GER P & S Metalltechnik 3:20:44
126. PESSOT Alessandro ITA BARDIANI CSF 3:20:44
127. JENKO Robert SLO 3:20:44
128. OMRZEL Aljaž SLO ADRIA MOBIL 3:20:44
129. FRANZ Marcel GER HEIZOMAT RAD - NET.DE 3:20:44
130. LARSEN Mathias Alexander E. DEN TeAM wAOO 3:20:44
131. TREUBEL Pascal GER HEIZOMAT RAD - NET.DE 3:20:44
132. RETSCHKE Robert GER P & S Metalltechnik 3:20:44
133. HAMMERSCHMID Raphael AUT SPort.Land. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich 3:20:44
134. HRINKOW Dominik AUT HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 3:20:58
135. PAPIERSKI Damian POL CCC DEVELOPMENT TEAM 3:20:58
136. WALKOWIAK Kacper POL CCC DEVELOPMENT TEAM 3:20:58
137. WAWRZYNIAK Karol POL CCC DEVELOPMENT TEAM 3:20:58
138. HOLLAND Michael AUT SPort.Land. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich 3:20:58
139. AALRUST Hĺkon Lunder NOR TEAM COOP 3:20:58
140. PUPPIO Antonio ITA KOMETA CYCLING TEAM 3:21:09
141. AUER Daniel AUT MALOJA PUSHBIKERS 3:21:09
142. GUARDINI Andrea ITA BARDIANI CSF 3:21:15
143. DIK Calvin GER HEIZOMAT RAD - NET.DE 3:21:32
144. MAYER Yannick GER 3:21:32
145. ASCHENBRENNER Michel GER P & S Metalltechnik 3:21:46
146. THOMSEN Frederik DEN TeAM wAOO 3:21:53
147. MAAS Edo NED Development Team Sunweb 3:21:53
148. SEVILLA LOPEZ Diego Pablo ESP KOMETA CYCLING TEAM 3:21:57
149. GROŠELJ Žiga SLO ADRIA MOBIL 3:22:16
150. KUMP Marko SLO ADRIA MOBIL 3:25:03
151. SZABO Miklos SVK SLOVAKIA 3:25:33
152. TSCHERNOSTER Jan GER HEIZOMAT RAD - NET.DE 3:25:33
153. KOLLER Jan AUT Team Felbermayr Simplon Wels 3:27:35
154. BUDIMIR Kristijan CRO MERIDIANA KAMEN TEAM 3:27:50
155. PACURAR Vlad-Lucian ROU GIOTTI VICTORIA 3:27:50
156. STEININGER Fabian AUT Team Felbermayr Simplon Wels 3:28:55
157. KIERNER Florian AUT Team Felbermayr Simplon Wels 3:28:55







--- advertisement ---