Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
Tour of Almaty 2017 (2.1)
Kazahkstan  /  30 September - 1 October

Edition: 5 (331.7 Km)
Winner: LUTSENKO Alexey

2016    
2018



Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. LUTSENKO Alexey AST 07:47:43
2. DI GREGORIO RÚmy DMP 07:48:38
3. FUGLSANG Jakob AST 07:48:47
4. ST▄SSI Colin TRA 07:49:05
5. KOZHATAYEV Bakhtiyar AST 07:49:09
6. BAILLIFARD Valentin TRA 07:49:19
7. GIDICH Yevgeniy VAM 07:49:47
8. POURSEYEDI GOLAKHOUR Mirsamad TST 07:49:50
9. COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley NLC 07:49:50
10. NATAROV Yuriy NKAZ 07:49:57
11. NIKITIN Matvey NKAZ 07:49:59
12. THALMANN Roland TRA 07:50:10
13. VOLOSHIN Alexey VAM 07:50:23
14. STEDMAN Max BIK 07:50:28
15. PRONSKIY Vadim NKAZ 07:50:37
16. TROSINO Mirko WIL 07:50:38
17. NISHIZONO Ryota BGT 07:50:44
18. MIZBANI ERANAGH Ghader TST 07:50:48
19. BALLET Alexandre CYC 07:50:54
20. POURHASHEMI Hamid TST 07:51:09
21. AKHMETOV Galym NKAZ 07:51:40
22. LUKSEVICS Viesturs NLAT 07:51:57
23. CECCHIN Alberto WIL 07:52:08
24. MONIER Damien BGT 07:52:22
25. SHUSHEMOIN Alexandre NKAZ 07:52:38
26. PACHER Quentin DMP 07:52:45
27. SAFARZADEH Saeid TST 07:52:52
28. DAVIDENOK Ilya TST 07:53:09
29. TOFFALI Nicola CYC 07:53:09
30. PARRA BUSTAMANTE Edwin Arnulfo NLC 07:53:09
31. KLIMIANKOU Konstantin MCC 07:53:09
32. RAGGIO Luca WIL 07:53:20
33. RAPPO Anthony TRA 07:53:35
34. PELLAUD Simon ILU 07:53:41
35. PIPER Cameron ILU 07:53:47
36. SHTEIN Grigoriy NKAZ 07:54:05
37. GHAFFARI Vahid TST 07:54:05
38. DRAPERI Matteo WIL 07:54:17
39. SOKOLOV Nikita VAM 07:54:35
40. SOHRABI Mehdi PKY 07:54:35
41. BONDARENKO Pavlo KLS 07:54:45
42. ALTANSUKH Altanzul NLC 07:54:50
43. CHAICHI RAGHIMI Mohammad Esmaeil TST 07:55:08
44. CULLY Jan Andrej NSVK 07:55:12
45. SENDROS Lluis Llibert KLS 07:55:16
46. KHADYLBEK Kairat VAM 07:55:19
47. AVILA VANEGAS Edwin Alciviades ILU 07:55:28
48. KHALMURATOV Muradjan NUZB 07:55:59
49. TURRIN Alex WIL 07:56:00
50. ASADOV Elchin BCP 07:56:04
51. BRATASHCHUK Andriy KLS 07:56:04
52. RICHARDSON Alexandar BIK 07:56:43
53. GAVARS Eriks Toms NLAT 07:56:53
54. LOPEZ GIL Vladimir Yezid NLC 07:57:00
55. RODRIGUEZ SALAZAR John Anderson DMP 07:57:01
56. ARIYAN Behnam PKY 07:57:44
57. TANFIELD Harry BIK 07:58:13
58. COLONNA Yuri WIL 07:58:15
59. REUTIMANN Matthias TRA 07:58:15
60. OROS Samuel NSVK 07:59:04
61. WEBBER Mitchell BIK 07:59:04
62. HUPOND Thierry DMP 07:59:04
63. PAPOK Siarhei MCC 07:59:10
64. NEAGOS Bradley ILU 07:59:10
65. ASTAFYEV Stepan VAM 07:59:10
66. ENGEL Jonas CYC 07:59:19
67. TOWNSEND Rory BIK 07:59:53
68. SIDDIKOV Dilmurdjon NUZB 08:01:29
69. HATSUYAMA Sho BGT 08:01:42
70. SUZUKI Ryu BGT 08:01:56
71. ARASHIRO Yudai BGT 08:01:56
72. JAUN Lukas TRA 08:01:56
73. COUANON Jonathan DMP 08:02:11
74. NEPOMNYACHSHI Yevgeniy VAM 08:03:12
75. BATMUNKH Maral-Erdene TSG 08:03:22
76. ZAKHAROV Artyom AST 08:03:35
77. GANJKHANLOU Mohammad PKY 08:03:35
78. LUCHSHENKO Sergey NKAZ 08:03:35
79. STALNOV Nikita AST 08:03:35
80. FOMINYKH Daniil AST 08:03:35
81. FIEK Arnold CYC 08:04:39
82. BOGDANOVICS Maris NLAT 08:05:54
83. ALITIS Uldis NLAT 08:06:45
84. EASTER Griffin ILU 08:06:56
85. STRMISKA Andrej NSVK 08:07:45
86. OVSYANNIKOV Alexandr VAM 08:07:52
87. DYBALL Ben DMP 08:08:02
88. RAMANAU Raman MCC 08:08:25
89. MUNKHTULGA Erdenesuren NLC 08:10:27
90. AKHRAMENKA Yauheni MCC 08:11:46
91. BURCHENIA Yurii KLS 08:12:52
92. ENKHTAIVAN Bolor-Erdene NLC 08:12:54
93. TARAGEL Filip NSVK 08:17:09
94. OKUBO Jin BGT 08:24:31
95. EASTER Cullen ILU 08:25:31
96. REZVANI GILKALANI Morteza PKY 08:26:35





--- advertisement ---