Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
International Tour of Rhodes 2019 (2.2)
Greece  /  8 March - 10 March

Edition: 19 (486.6 Km)
Winner: BUDDING Martijn

2018    

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. BUDDING Martijn NED Beat Cycling Club 12:12:29
2. HOELGAARD Markus NOR Uno - X norwegian development team 0:00:02
3. THALMANN Roland SUI Team Vorarlberg Santic 0:00:10
4. MILTIADIS Andreas CYP CYPRUS 0:00:12
5. HOEM Bjørn Tore NOR JOKER FUEL OF NORWAY 0:00:13
6. RUTSCH Jonas GER Team lotto - Kern haus 0:00:15
7. RÜEGG Lukas SUI SWISS RACING ACADEMY 0:00:16
8. DINA Márton HUN PANNON CYCLING TEAM 0:00:16
9. MEREDITH Charlie GBR 0:00:16
10. LÜSCHER Damian SUI SWISS RACING ACADEMY 0:00:20
11. FORFANG Ole NOR JOKER FUEL OF NORWAY 0:00:21
12. LEWIS Adam GBR Beat Cycling Club 0:00:40
13. SKAARSETH Anders NOR Uno - X norwegian development team 0:00:49
14. ROGINA Radoslav CRO ADRIA MOBIL 0:01:07
15. KACZMAREK Jakub POL TEAM HUROM 0:01:31
16. ABRAHAMSEN Jonas NOR Uno - X norwegian development team 0:01:43
17. MADSSTUEN Asbjørn NOR 0:01:47
18. STÜSSI Colin Chris SUI Team Vorarlberg Santic 0:02:05
19. LEINAU Joann GER TEAM SAUERLAND NRW P / B SKS GERMANY 0:02:59
20. SUTER Joel SUI AKROS - Thömus 0:02:59
21. MENGOULAS Alex NED Beat Cycling Club 0:04:01
22. KUEN Maximilian AUT Team Vorarlberg Santic 0:07:47
23. RESELL Erik Nordsaeter NOR Uno - X norwegian development team 0:10:21
24. KORTSIDAKIS Michail GRE GREECE 0:13:40
25. WOOD Reece GBR 0:15:22
26. RAJOVIC Dusan SRB ADRIA MOBIL 0:15:22
27. BUGTER Luuc NED Beat Cycling Club 0:15:26
28. HAVIK Piotr NED Beat Cycling Club 0:15:27
29. HODAPP Johannes GER TEAM SAUERLAND NRW P / B SKS GERMANY 0:15:27
30. GIEßELMANN Michel GER TEAM SAUERLAND NRW P / B SKS GERMANY 0:15:27
31. INTRA Felix GER TEAM SAUERLAND NRW P / B SKS GERMANY 0:15:27
32. KUREK Adrian POL TEAM HUROM 0:15:27
33. HUGGER Jan GER Team lotto - Kern haus 0:15:27
34. ORRICO Davide ITA Team Vorarlberg Santic 0:15:27
35. COOLEN Yves BEL Beat Cycling Club 0:15:35
36. TYRPEKL Karel CZE TUFO – PARDUS PROSTEJOV 0:15:36
37. YILMAZ Yunus TUR TURKEY 0:15:39
38. DIAZ GALLEGO Jose Manuel ESP Team Vorarlberg Santic 0:15:39
39. AEBI Antoine SUI AKROS - Thömus 0:15:39
40. SKJERPING Kristoffer M NOR 0:15:39
41. BANZER Gordian SUI Team Vorarlberg Santic 0:15:39
42. STEINACHER Cyrill SUI 0:15:39
43. GKAZONIS Petros GRE 0:15:39
44. TURGUT Onur TUR TURKEY 0:15:39
45. QUARTERMAN Charles GBR 0:15:39
46. PIASKOWY Emanuel POL TEAM HUROM 0:15:39
47. KIRIAKIDIS Ioannis GRE 0:15:39
48. GIANNOUTSOS Miltiadis GRE GREECE 0:15:39
49. HORVAT Žiga SLO ADRIA MOBIL 0:15:39
50. ELLINGSEN Jonas NOR 0:15:39
51. JARC Aljaž SLO ADRIA MOBIL 0:15:39
52. PAUMANN Fabian SUI SWISS RACING ACADEMY 0:15:53
53. BEKKEN Jon-Anders NOR 0:16:08
54. DAHL Herman NOR JOKER FUEL OF NORWAY 0:16:12
55. SZATMÁRY András HUN PANNON CYCLING TEAM 0:16:14
56. DÖRING Jonas SUI AKROS - Thömus 0:16:17
57. VANGSTAD Andreas NOR JOKER FUEL OF NORWAY 0:16:23
58. KNAUP Tobias GER Team lotto - Kern haus 0:16:26
59. HUPPERTZ Joshua GER Team lotto - Kern haus 0:16:28
60. STAVRAKAKIS Giorgios GRE GREECE 0:16:28
61. HENN Luca GER Team lotto - Kern haus 0:16:28
62. FARANTAKIS Stylianos GRE GREECE 0:16:28
63. DINA Dániel HUN PANNON CYCLING TEAM 0:16:29
64. MEILER Lukas GER Team Vorarlberg Santic 0:16:29
65. EVENSEN Henrik NOR JOKER FUEL OF NORWAY 0:16:32
66. DÖRRIE Marc GER Team lotto - Kern haus 0:16:32
67. BERGSJØ Christian NOR 0:16:43
68. HAMILTON Ben NZL 0:16:49
69. ZIELINSKI Kamil POL TEAM HUROM 0:16:56
70. EIKELAND Ken-Levi NOR 0:16:58
71. KASTRANTAS Charalampos GRE GREECE 0:18:01
72. DOMAGALSKI Karol POL TEAM HUROM 0:18:15
73. HOLSTAD Ludvik Aspelund NOR JOKER FUEL OF NORWAY 0:18:37
74. NOWAK Florian GER Team lotto - Kern haus 0:18:41
75. RØINÅS Fridtjof Rasin NOR 0:18:51
76. BOUGLAS Georgios GRE GREECE 0:19:13
77. KENNEALLY Ben GBR 0:20:09
78. KNOTTEN Iver Johan NOR 0:20:24
79. SEKER Cebrail TUR TURKEY 0:22:39
80. HÄRTIG Jonas GER TEAM SAUERLAND NRW P / B SKS GERMANY 0:23:07
81. SANVICENTE Lilian FRA 0:23:36
82. GÜLLER Timo SUI AKROS - Thömus 0:25:57
83. ORKEN Ahmet TUR TURKEY 0:26:57
84. GASIOROWSKI Mariusz POL TEAM HUROM 0:27:14
85. TIRYAKI Oguzhan TUR TURKEY 0:27:24
86. BLÅLID Marius NOR 0:27:56
87. KULSET Kristian NOR Uno - X norwegian development team 0:28:05
88. TZORTZAKIS Polychronis GRE GREECE 0:28:05
89. DUFAUX Loïs SUI AKROS - Thömus 0:28:12
90. BACHMANN Laurin SUI AKROS - Thömus 0:28:19
91. TRÆEN Torstein NOR Uno - X norwegian development team 0:28:30
92. KRÄHEMANN Raphael SUI SWISS RACING ACADEMY 0:30:32
93. BÁRTA TomᚠCZE 0:31:01
94. BEKKEN Andre Rahd NOR 0:31:06
95. ZEGKLIS Nicolaos GRE 0:31:06
96. PER Gorazd SLO ADRIA MOBIL 0:31:06
97. PROCOPIDES Petros CYP CYPRUS 0:31:44
98. MÓRICZ Dániel HUN PANNON CYCLING TEAM 0:31:55
99. MATSANGOS Alexandros CYP CYPRUS 0:32:11
100. RÜTIMANN Stefan SUI 0:32:32
101. GUINCHARD Benoît SUI SWISS RACING ACADEMY 0:35:26
102. BRULAND Eirik NOR 0:41:53
103. TUKO Edvardt NOR 0:42:02
104. RUGOVAC Denis CZE TUFO – PARDUS PROSTEJOV 0:42:24
105. NEILAS Giorgios GRE 0:42:29
106. BIEL Patryk POL 0:42:53
107. HARRIS Joe GBR 0:52:59
108. HASLER Iwan SUI 1:02:28
109. RICE Justin Brooks USA 1:02:40







--- advertisement ---