Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Paris-Chauny (classique) 2018 (1.1)
(Paris-Chauny)
France  /  24 June

Edition: 68 (198.7 Km)
Winner: SINKELDAM Ramon

2017    

Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. SINKELDAM Ramon GFC 04:17:27
2. SMITH Dion WGG 00:00:00
3. JAUREGUI Quentin ALM 00:00:00
4. REZA Kévin VCC 00:00:00
5. TURGIS Anthony COF 00:00:00
6. CHAVANEL Sylvain TDE 00:00:00
7. IDJOUADIENNE Pierre RLM 00:00:00
8. EIKING Odd Christian WGG 00:00:00
9. MAURELET Flavien AUB 00:00:00
10. FINETTO Mauro DMP 00:00:00
11. SCHLECHTER Pit LPC 00:00:03
12. GOUAULT Pierre RLM 00:00:03
13. GRELLIER Fabien TDE 00:00:03
14. JARRIER Benoit FST 00:00:03
15. MINNAARD Marco WGG 00:00:16
16. DUVAL Julien ALM 00:00:39
17. BOUDAT Thomas TDE 00:02:02
18. HOFSTETTER Hugo COF 00:02:02
19. MCNALLY Mark WGG 00:02:02
20. KRIEGER Alexander LPC 00:02:02
21. VAN GINNEKEN Sjoerd RNL 00:02:02
22. LE CUNFF Kévin AUB 00:02:02
23. BARBIER Rudy ALM 00:02:02
24. VAN SCHIP Jan Willem RNL 00:02:02
25. CORBEL Erwann VCC 00:02:02
26. MALDONADO Anthony AUB 00:02:02
27. SEFA Ylber TIS 00:02:02
28. TRARIEUX Julien DMP 00:02:02
29. MANZIN Lorrenzo VCC 00:02:02
30. WELTEN Bram FST 00:02:02
31. REYNDERS Jens LPC 00:02:02
32. DUMOULIN Samuel ALM 00:02:02
33. TEASDALE Josh CCD 00:02:02
34. THOMAS Benjamin GFC 00:02:02
35. DE GREEF Robbert RNL 00:02:02
36. RUSSO Clement FST 00:02:02
37. EL FARES Julien DMP 00:02:02
38. PONS Gaetan LPC 00:02:02
39. KREDER Wesley WGG 00:02:02
40. DANIEL Maxime FST 00:02:02
41. TURGIS Jimmy COF 00:02:02
42. STOCKMAN Michiel TIS 00:02:02
43. OFFREDO Yoann WGG 00:02:02
44. BROCKHOFF Jan LPC 00:02:02
45. FOURNIER Marc VCC 00:02:02
46. PERICHON Pierre-Luc FST 00:02:02
47. GODON Dorian COF 00:02:02
48. COMBAUD Romain DMP 00:02:02
49. TRONET Steven RLM 00:02:02
50. DE ROSSI Lucas DMP 00:02:02
51. RUIJGH Rob TIS 00:02:02
52. ERMENAULT Corentin VCC 00:02:02
53. THOMINET Camille AUB 00:02:11
54. SIMON Julien COF 00:02:11
55. WIRTGEN Luc LPC 00:02:11
56. MAINARD Jérôme RLM 00:02:11
57. FEILLU Romain AUB 00:02:11
58. BONNAMOUR Franck FST 00:02:11
59. MORICE Julien VCC 00:02:11
60. CHEVRIER Clement ALM 00:02:11
61. LEVEAU Jérémy DMP 00:02:11
62. GAREL Adrien VCC 00:02:11
63. FONSECA Armindo FST 00:02:11
64. MADOUAS Valentin GFC 00:02:11
65. PETERS Nans ALM 00:02:15
66. BOUHANNI Nacer COF 00:02:19
67. LADAGNOUS Matthieu GFC 00:02:19
68. FILOSI Iuri DMP 00:02:19
69. PICHON Laurent FST 00:02:19
70. DOUBEY Fabien WGG 00:02:19
71. VENTURINI Clément ALM 00:02:19
72. BALDO Nicolas AUB 00:02:19
73. JOLY Thomas RLM 00:02:23
74. PICHOT Alexandre TDE 00:02:23
75. GENE Yohann TDE 00:02:23
76. SOUPE Geoffrey COF 00:02:23
77. VAUGRENARD Benoît GFC 00:02:23
78. PETIT Adrien TDE 00:02:43
79. SARREAU Marc GFC 00:05:09
80. ARIESEN Tim RNL 00:07:41
81. AULAR Orluis STF 00:07:41
82. MARTINEZ Yannick DMP 00:07:41
83. DELAGE Mickael GFC 00:07:41
84. SPENGLER Mario LPC 00:07:41
85. REINDERS Elmar RNL 00:07:44
86. PETELIN Jan CCD 00:16:46








--- advertisement ---