Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Tour of Antalya 2018 (2.2)
Turkey  /  22 February - 25 February

(474.6 Km)
Winner: OVECHKIN Artem

   


Winners of the Race




Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. OVECHKIN Artem RUS 11:07:59
2. RAILEANU Cristian MDA TORKU SEKERSPOR 0:24
3. HABTOM TEKLE Awet ERI POLARTEC KOMETA 0:46
4. ZARDINI Edoardo ITA WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 0:50
5. KLEIMAN Wim NED MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 1:02
6. SCHINNAGEL Johannes GER TIROL CYCLING TEAM 1:05
7. KOSHEVOY Ilia BLR WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 1:11
8. DE JONGHE Kevin BEL TARTELETTO - ISOREX 1:18
9. REKITA Szymon POL LEOPARD PRO CYCLING 1:40
10. BRKIC Benjamin AUT TIROL CYCLING TEAM 1:45
11. BERNAS Pawel POL CCC SPRANDI POLKOWICE 1:52
12. HOLLER Nikodemus GER BIKE AID 1:55
13. SANTORO Antonio ITA MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 2:01
14. RAHBEK Mads Baadsgaard DEN 2:42
15. FRIEDRICH Marco AUT TIROL CYCLING TEAM 3:28
16. SCHEIRE Ruben BEL TARTELETTO - ISOREX 3:55
17. BANZER Gordian SUI AKROS - RENFER SA 4:23
18. WIRTGEN Luc LUX LEOPARD PRO CYCLING 4:26
19. VAN LUIJK Sven NED MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 4:31
20. KRIZEK Matthias AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 4:35
21. WILDAUER Markus AUT TIROL CYCLING TEAM 5:01
22. KRIEGER Alexander GER LEOPARD PRO CYCLING 5:02
23. BUDIAK Anatolii UKR 5:21
24. ABRAHAM Meron ERI BIKE AID 8:20
25. CLEMMENSEN Silas Zacharias DEN 9:40
26. OKISHEV Viktor KAZ VINO - ASTANA MOTORS 10:19
27. POZZATO Filippo ITA WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 10:37
28. MANAKOV Viktor RUS 11:13
29. INKELAAR Kevin NED POLARTEC KOMETA 11:13
30. KANGANGI Suleiman KEN BIKE AID 11:36
31. KAGIMU Charles UGA BIKE AID 11:46
32. OVSYANNIKOV Alexandr KAZ VINO - ASTANA MOTORS 11:49
33. TORRES JORRO Sergio ESP TARTELETTO - ISOREX 12:02
34. SOBAL Yauhen BLR MINSK CYCLING CLUB 12:14
35. SEVILLA LOPEZ Diego Pablo ESP POLARTEC KOMETA 12:39
36. ASTAFYEV Stepan KAZ VINO - ASTANA MOTORS 12:52
37. SCHMIDT Kasper Würtz DEN 13:26
38. VASYLIEV Maksym UKR 13:26
39. SOKOLOV Nikita KAZ VINO - ASTANA MOTORS 13:39
40. KIPKEMBOI Salim KEN BIKE AID 13:41
41. LEHNER Daniel AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 13:41
42. SHTEIN Grigoriy KAZ ASTANA CITY 14:20
43. PLUCINSKI Leszek POL CCC SPRANDI POLKOWICE 14:23
44. HABTOM Micheal ERI 15:13
45. BALKAN Onur TUR TORKU SEKERSPOR 15:35
46. PONS Gaëtan LUX LEOPARD PRO CYCLING 15:55
47. EWART Jesse AUS TEAM SAPURA CYCLING 16:13
48. BROZYNA Piotr POL CCC SPRANDI POLKOWICE 16:21
49. NATAROV Yuriy KAZ ASTANA CITY 16:32
50. NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy KAZ VINO - ASTANA MOTORS 16:34
51. PAROZ Justin SUI AKROS - RENFER SA 16:39
52. KELLECI Abdulkadir TUR 16:48
53. ZIMMERMANN Georg GER TIROL CYCLING TEAM 17:02
54. POLIVODA Oleksandr UKR SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 17:14
55. YILMAZ Yunus TUR 17:50
56. PREVAR Oleksandr UKR 18:27
57. VOLOSHIN Alexey KAZ VINO - ASTANA MOTORS 19:02
58. AKHMETOV Galym KAZ ASTANA CITY 19:11
59. SLIK Ivar NED MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 19:20
60. ORKEN Ahmet TUR 19:26
61. VOGT Mario GER TEAM SAPURA CYCLING 19:34
62. SCHLEMMER Lukas AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 19:39
63. KAYGISIZ Zeki TUR 19:41
64. SAYAR Mustafa TUR 19:48
65. MIKAYILZADE Musa AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 19:56
66. KUZMIN Anton KAZ ASTANA CITY 19:59
67. SAMOILAU Branislau BLR MINSK CYCLING CLUB 20:41
68. VOISARD Yannis SUI AKROS - RENFER SA 20:52
69. CHSHERBININ Yuriy KAZ APPLE TEAM 20:57
70. RABITSCH Stephan AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 21:05
71. BUSKERMOLEN Jordy NED MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 21:10
72. GLADILIN Alexandr KAZ APPLE TEAM 21:11
73. KRISTENSEN Mads Østergaard DEN 21:33
74. GEßNER Konrad GER LEOPARD PRO CYCLING 21:45
75. SUKHOV Maxim RUS 21:47
76. BROCKHOFF Jan GER LEOPARD PRO CYCLING 21:49
77. GAMPER Mario AUT TIROL CYCLING TEAM 21:49
78. DOBBS Sam NZL TIROL CYCLING TEAM 21:49
79. RÜTTIMANN Jan SUI AKROS - RENFER SA 21:54
80. SAMLI Feritcan TUR TORKU SEKERSPOR 22:09
81. LEIGH Andrew GBR TARTELETTO - ISOREX 22:23
82. MOSCA Jacopo ITA WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 22:27
83. DÖRING Jonas SUI AKROS - RENFER SA 22:50
84. BALYKIN Ivan RUS TORKU SEKERSPOR 22:53
85. LOOIJ Andre NED MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 23:11
86. ALIZADA Elgun AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 23:17
87. TIRYAKI Oguzhan TUR 23:17
88. SØRENSEN Kristian Arnth DEN 23:29
89. PROSTOKSHIN Andrey RUS 23:56
90. NIKITIN Matvey KAZ ASTANA CITY 23:57
91. MADSEN Andreas DEN 24:01
92. VORGANOV Eduard RUS MINSK CYCLING CLUB 24:21
93. BAKIRCI Nazim TUR TORKU SEKERSPOR 24:31
94. VAN BREDA Rick NED MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 24:42
95. TZORTZAKIS Polychronis GRE TARTELETTO - ISOREX 25:02
96. FORTIN Filippo ITA TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 25:02
97. GALEYEV Vadim KAZ APPLE TEAM 25:02
98. KUCUKBAY Kemal TUR 25:02
99. SHUMOV Nikolai BLR MINSK CYCLING CLUB 25:02
100. SCHNAPKA Matthias GER BIKE AID 25:26
101. SEFA Ylber ALB TARTELETTO - ISOREX 25:36
102. KAMYSHEV Arman KAZ VINO - ASTANA MOTORS 25:40
103. DUIUNOV Vladislav RUS 25:58
104. BRATASHCHUK Andrii UKR 26:00
105. ALBRECHTSEN Christian Gorm DEN 26:00
106. MOSIN Sergey RUS 26:02
107. KUREK Adrian POL CCC SPRANDI POLKOWICE 26:55
108. MOSCHETTI Matteo ITA POLARTEC KOMETA 27:52
109. KLIMIANKOU Kanstantsin BLR MINSK CYCLING CLUB 27:55
110. FRANCZAK Pawel POL CCC SPRANDI POLKOWICE 28:08
111. VAHTRA Norman EST 28:12
112. COLEDAN Marco ITA WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA 28:12
113. KOCAN Emin TUR 28:12
114. VENDELIN Karl-Arnold EST 28:12
115. ZEMLYAKOV Oleg KAZ APPLE TEAM 28:12
116. AKDILEK Ahmet TUR TORKU SEKERSPOR 28:32
117. PAPOK Siarhei BLR MINSK CYCLING CLUB 28:34
118. BAZHKOU Stanislau BLR MINSK CYCLING CLUB 28:39
119. ASANOV Enver AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 28:56
120. ERSHOV Artur RUS 28:57







--- advertisement ---