Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Tour of Cartier - East Mediterrannean Cycling Prohect 2018 (2.2)
(Tour of Cartier)
Turkey  /  22 March - 25 March

(403.4 Km)
Winner: RAILEANU Cristian

   

Winners of the Race




Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. RAILEANU Cristian MDA TORKU SEKERSPOR 9:35:38
2. BALKAN Onur TUR TORKU SEKERSPOR 0:02
3. POLIVODA Oleksandr UKR SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 0:16
4. VORGANOV Eduard RUS MINSK CYCLING CLUB 0:23
5. KUZMIN Anton KAZ ASTANA CITY 0:25
6. VOGT Mario GER TEAM SAPURA CYCLING 0:25
7. FEDOSSEYEV Artur KAZ APPLE TEAM 0:32
8. NEKRASOV Denis RUS 0:33
9. VASYLIEV Maksym UKR LVIV CYCLING TEAM 0:35
10. BAYEMBAYEV Olzhas KAZ ASTANA CITY 0:40
11. TYBOR Patrik SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 0:45
12. EWART Jesse AUS TEAM SAPURA CYCLING 0:46
13. SOBAL Yauhen BLR MINSK CYCLING CLUB 0:50
14. ZAKARIA Akmal Hakim MAS TEAM SAPURA CYCLING 0:52
15. DAVIDENOK Ilya KAZ APPLE TEAM 0:59
16. MARENGO Alberto ITA KOBANYA CYCLING TEAM 1:14
17. SHUMOV Nikolai BLR MINSK CYCLING CLUB 1:20
18. AKHMETOV Galym KAZ ASTANA CITY 1:22
19. MOYE Anthony GBR 2:22
20. CARR Frazier GBR 2:28
21. BUDIAK Anatolii UKR LVIV CYCLING TEAM 2:33
22. ZEMLYAKOV Oleg KAZ APPLE TEAM 2:36
23. ČANECKY Marek SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 2:40
24. COLEMAN Douglas GBR 3:06
25. LUCHSHENKO Sergey KAZ ASTANA CITY 3:08
26. HARING Martin SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 3:10
27. MALEEV Timur UKR 3:19
28. LUKYANOV Dmitriy KAZ APPLE TEAM 3:27
29. IZMAYLOV Andrey UZB 3:33
30. DZHUS Volodymyr UKR LVIV CYCLING TEAM 3:35
31. TSOY Vladimir KAZ ASTANA CITY 3:39
32. PISKUNOV Maksim RUS 3:42
33. ØVERLAND Bjørnar Vevatne NOR KOBANYA CYCLING TEAM 3:51
34. NIKITIN Matvey KAZ ASTANA CITY 3:57
35. GAVARS Eriks Toms LAT LATVIA 4:02
36. ALIZADA Elgun AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 4:12
37. TIRYAKI Oguzhan TUR 4:13
38. MISBAH Muhsin Al Redha MAS TEAM SAPURA CYCLING 4:15
39. ANSONS Kristers LAT LATVIA 4:16
40. ZHUKOVSKYI Rostyslav UKR 4:18
41. VELIEV Telman AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 4:20
42. KLIMIANKOU Kanstantsin BLR MINSK CYCLING CLUB 4:27
43. MAHDAR Martin SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 4:51
44. SHIRALIYEV Karim AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 5:03
45. ABDUL HALIL Mohamad Izzat Hilmi MAS TEAM SAPURA CYCLING 5:26
46. CULLY Jan Andrej SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 5:32
47. OTHMAN Muhamad Adiq Husainie MAS TEAM SAPURA CYCLING 5:33
48. SAHARIL Muhammad Fitri MAS TEAM SAPURA CYCLING 5:40
49. SIDDIKOV Dilmurodjon UZB 5:57
50. GALEYEV Vadim KAZ APPLE TEAM 6:00
51. ZAITSEV Ivan KAZ ASTANA CITY 6:16
52. PASCAZI Matteo ITA KOBANYA CYCLING TEAM 7:03
53. ASANOV Enver AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 7:19
54. GAHRAMANLI Kanan AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 7:28
55. LOVASSY Krisztián HUN KOBANYA CYCLING TEAM 7:35
56. BALYKIN Ivan RUS TORKU SEKERSPOR 7:37
57. MEDVEDEV Sergey UZB 7:45
58. ERMIS Oguzhan TUR 8:23
59. JABRAYILOV Samir AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 8:29
60. DREDGE Christopher GBR 9:12
61. ACAR Fethi TUR TORKU SEKERSPOR 9:19
62. ÖZGÜR Batuhan TUR TORKU SEKERSPOR 9:33
63. DARMONOV Jakhongir UZB 9:33
64. ALLEN Timothy GBR 11:04
65. TARAGEL Filip SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 11:29
66. MUZYCHKIN Anton BLR MINSK CYCLING CLUB 11:31
67. OLLAMOV Dostonbek UZB 13:27
68. UNAL Isak TUR 14:00
69. KLEPIKOV Illya UKR LVIV CYCLING TEAM 15:23
70. BERNÁRD Bendegúz Bence HUN KOBANYA CYCLING TEAM 15:26
71. BALKAN Serkan TUR TORKU SEKERSPOR 16:41
72. SAMLI Feritcan TUR TORKU SEKERSPOR 17:18
73. HALES Jake GBR 18:21
74. MÓRICZ Dániel HUN KOBANYA CYCLING TEAM 20:20
75. LÓKI Bence HUN KOBANYA CYCLING TEAM 21:08
76. BUSTARD Thomas GBR 21:12








--- advertisement ---