Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Prueba Villafranca-Ordiziako Klasika 2017 (1.1)
(Prueba Villafranca de Ordizia - Clasica de Ordizia)
Spain  /  25 July

Edition: 93 (165.7 Km)
Winner: SHILOV Sergey

2016    
2018

Videos (1)
Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. SHILOV Sergey LOK 03:53:03
2. PRADES Benjamín UKO 03:53:03
3. STRAKHOV Dmitrii LOK 03:53:03
4. HERRADA LOPEZ José MOV 03:53:03
5. POWER Robert ORS 03:53:03
6. BOL Jetse MZN 03:53:03
7. LASTRA MARTINEZ Jonathan CJR 03:53:03
8. VDOVIN Alexander LOK 03:53:03
9. YATES Adam ORS 03:53:03
10. TORRES MUÍÑO Pablo BUR 03:53:03
11. MADRAZO Ángel DMP 03:53:03
12. MERINO CORTAZAR Igor BUR 03:53:03
13. ITURRIA SEGUROLA Mikel EUS 03:53:03
15. IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka MOV 03:53:11
16. PEDRERO LOPEZ Antonio MOV 03:54:03
17. PRADES REVERTE Eduard CJR 03:54:19
18. SCHULTZ Nicholas CJR 03:54:19
19. DI GREGORIO Rémy DMP 03:54:19
20. AGUIRRE CALPA Hernan Ricardo MZN 03:54:19
21. SILVA Joaquim W52 03:54:19
22. FERRARI Fabricio CJR 03:54:22
23. JUUL JENSEN Christopher ORS 03:54:22
24. VERONA QUINTANILLA Carlos ORS 03:54:22
25. FERNÁNDEZ AYARZAGUENA Egoitz UKO 03:54:24
26. SALAS Ibai BUR 03:54:24
27. BAGUES KALPARSORO Aritz EUS 03:54:24
28. VILELA Ricardo MZN 03:54:24
29. DÍAZ GALLEGO José Manuel ICA 03:54:24
30. GUARDIOLA Salvador UKO 03:54:24
31. BRAVO OIARBIDE Garikoitz EUS 03:54:24
32. DIAZ Daniel DMP 03:54:24
33. FERREIRA Tiago W52 03:54:24
34. TXOPERENA MATXIKOTE Beñat EUS 03:54:24
35. LEBRETON Kevin ADT 03:54:28
36. GUTIERREZ REVUELTA José Manuel KWC 03:54:32
37. BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel EUS 03:54:43
38. REYES Aldemar MZN 03:55:01
39. NEILANDS Krists ICA 03:55:01
40. GEBREMEDHIN ANDEMESKEL Awet KWC 03:56:54
41. FERNANDEZ CRUZ Delio DMP 03:57:12
42. DE LA PARTE GONZALEZ Victor MOV 03:57:47
43. ARCAS PEÑA Jorge MOV 03:57:47
44. GERRANS Simon ORS 03:57:47
45. PERRY Benjamin ICA 03:59:04
46. CORT NIELSEN Magnus ORS 03:59:04
47. IRISARRI RINCON Jon CJR 04:00:02
48. TORRES BARCELO Albert DCT 04:00:02
49. EVTUSHENKO Alexander LOK 04:00:02
50. ZAKARIN Aydar LOK 04:00:02
51. RODRIGUEZ SALAZAR John Anderson DMP 04:00:02
52. MILAN JIMENEZ Diego DCT 04:00:02
53. AMORES PALACIOS Julio Alberto DCT 04:00:02
54. PÉREZ MARTIN Juan Ignacio W52 04:00:02
55. BOHORQUEZ SANCHEZ Hernando MZN 04:00:02
56. FREITAS Daniel Alexandre W52 04:00:02
57. SOKOLOV Dmitry LOK 04:00:02
58. SUAZA ARANGO Bernardo MZN 04:00:02
59. ARISTI GARDOKI Mikel DMP 04:00:02
60. SÁEZ BENITO Hector CJR 04:00:02
61. STASH Mamyr LOK 04:01:53
62. DEMPSTER Zakkari ICA 04:01:53
63. QUIROZ AYALA Oscar Adalberto BUR 04:01:53
64. ZABALA Josu CJR 04:01:53
65. NUÑEZ SANCHEZ Jose Carlos DVP 04:05:01
66. ROBREDO CRESPO Alvaro BUR 04:05:01
67. OSORIO Juan Felipe MZN 04:05:01
68. OLABERRIA ARRUABARRENA Pello EUS 04:05:01
69. BEWLEY Sam ORS 04:05:01
70. HEPBURN Michael ORS 04:05:01
71. SMUKULIS Gatis DMP 04:05:01
72. CARRETERO Hector MOV 04:05:01
74. LOUBET Julien ADT 04:05:01
75. LEVASSEUR Jordan ADT 04:05:01
76. SUTHERLAND Rory MOV 04:05:01
77. BARBERO CUESTA Carlos MOV 04:05:01
78. IRIZAR LASKURAIN Julen EUS 04:05:01
79. GUYOT Yann ADT 04:06:44
80. UCHA Jacobo W52 04:06:44
81. GOLDSTEIN Roy ICA 04:09:25
82. MARQUEZ RAIGON Rafael DCT 04:10:48
83. ORJUELA Fernando MZN 04:10:58
84. VILANOVA MARSA Marc KCP 04:10:58
85. DUCULTY Bastien ADT 04:11:27








--- advertisement ---