Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
GP Internacional Torres Vedras - Trofeu Joaquim Agostinho 2019 (2.2)
(Troféu Joaquim Agostinho GP Int de Ciclismo de Torres Vedras)
Portugal  /  11 July - 14 July

Edition: 42 (496.8 Km)
Winner: CASIMIRO Henrique

2018    


Videos (4)
Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. CASIMIRO Henrique POR EFAPEL 12:48:58
2. FERNANDES José POR BURGOS - BH 12:49:28
3. PAULINHO Sérgio POR EFAPEL 12:50:00
4. FIGUEIREDO Frederico POR SPORTING / TAVIRA 12:50:02
5. CESAR VELOSO Gustavo ESP W52 / FC PORTO 12:50:06
6. MADRAZO RUIZ Angel ESP BURGOS - BH 12:50:14
7. RODRIGUES David POR RADIO POPULAR - BOAVISTA 12:50:19
8. MARQUE PORTO Alejandro ESP SPORTING / TAVIRA 12:50:20
9. BRAVO OIARBIDE Garikoitz ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 12:50:25
10. BARBIO António POR L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 12:50:26
11. VINHAS Rui POR W52 / FC PORTO 12:50:35
12. PINTO Edgar POR W52 / FC PORTO 12:50:41
13. SANCHO Hugo POR MIRANDA - MORTÁGUA 12:50:44
14. MIHAYLOV Nikolay BUL EFAPEL 12:50:54
15. DEL PINO CORROCHANO Jesus ESP VITO - FEIRENSE - PNB 12:51:05
16. BONILLA Pablo ESP RADIO POPULAR - BOAVISTA 12:51:27
17. LOPEZ-COZAR JAIMEZ Juan Antonio ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 12:51:39
18. MARTIN SANZ Gotzon ESP EQUIPO EUSKADI 12:51:46
19. FERNANDES Luís POR AVILUDO - LOULETANO 12:51:49
20. DOETS Marco NED ALECTO CYCLINGTEAM 12:52:36
21. ZABALA LOPEZ Josu POR UD OLIVEIRENSE / INOUTBUILD 12:52:49
22. RODRIGUES João POR W52 / FC PORTO 12:53:17
23. VDOVIN Alexander RUS LOKOSPHINX 12:54:07
24. SESSLER Nicolas BRA BURGOS - BH 12:54:08
25. FONT MAS Bernat ESP 303 PROJECT 12:54:33
26. ANDRADE Pedro POR VITO - FEIRENSE - PNB 12:54:35
27. GONÇALVES Hélder POR UD OLIVEIRENSE / INOUTBUILD 12:54:40
28. FREITAS Daniel POR MIRANDA - MORTÁGUA 12:55:10
29. RAMALHO André POR L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 12:55:49
30. VAN HEERDEN Eddie RSA PROTOUCH 12:56:04
31. KOSTER Adne NED ALECTO CYCLINGTEAM 12:57:20
32. HERNANDEZ MARTINEZ Oscar ESP AVILUDO - LOULETANO 12:57:33
33. GÓMEZ Antonio POR 12:57:43
34. CALDEIRA Samuel POR W52 / FC PORTO 12:58:06
35. CABEDO CARDA Oscar ESP BURGOS - BH 12:59:07
36. DUARTE Diogo POR 12:59:30
37. SALVADOR Marcelo POR 12:59:41
38. DE LA FUENTE RASILLA David ESP AVILUDO - LOULETANO 13:00:54
39. DUARTE Emanuel POR L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 13:01:18
40. ANGULO SAMPEDRO Antonio ESP EFAPEL 13:02:00
41. GONÇALVES Gaspar POR MIRANDA - MORTÁGUA 13:03:21
42. JURADO RODRIGUEZ Marcos ESP EFAPEL 13:03:28
43. MARTINGIL César POR SPORTING / TAVIRA 13:03:31
44. THURAU Björn GER VITO - FEIRENSE - PNB 13:03:37
45. BERRADE FERNANDEZ Urko ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 13:03:43
46. VEGA Sergio POR 13:03:59
47. EZQUERRA MUELA Jesus ESP BURGOS - BH 13:05:28
48. GARCIA DE MATEOS RUBIO Vicente ESP AVILUDO - LOULETANO 13:06:04
49. LEAÇA Gonçalo POR L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 13:06:09
50. SILVA Afonso POR RADIO POPULAR - BOAVISTA 13:06:15
51. SUREDA MOREY Jaume ESP BURGOS - BH 13:06:37
52. MESTRE Ricardo POR W52 / FC PORTO 13:06:40
53. ALONSO FLORES Mikel ESP EQUIPO EUSKADI 13:07:09
54. FERRARI BARCELO Fabricio URU EFAPEL 13:07:28
55. MOTA Cristian POR 13:07:32
56. LOPES Pedro POR UD OLIVEIRENSE / INOUTBUILD 13:07:42
57. GOIKOETXEA GOIOGANA Peio ESP EQUIPO EUSKADI 13:09:30
58. STEPHENS Austin USA 303 PROJECT 13:10:14
59. AMIRI Alexander CAN 303 PROJECT 13:10:51
60. CRISPIM André POR L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 13:11:28
61. NOCENTINI Rinaldo ITA SPORTING / TAVIRA 13:12:15
62. MAIN Kent RSA PROTOUCH 13:13:08
63. TOFFALI Nicola ITA SPORTING / TAVIRA 13:13:25
64. MATIAS João POR VITO - FEIRENSE - PNB 13:14:07
65. SANZ UNZUE Enrique ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 13:14:17
66. ISIDORO Micael POR BAI SICASAL PETRO DE LUANDA 13:15:02
67. SOTO GUIRAO Antonio Jesus ESP EQUIPO EUSKADI 13:15:17
68. LOPES GONZALEZ Fernando ESP GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO 13:17:07
69. BARBOSA Márcio POR AVILUDO - LOULETANO 13:17:27
70. SCHEULEN Marvin POR L. A. ALUMINIOS / L. A. SPORT 13:19:09
71. SALGUEIRO Carlos POR 13:19:16
72. COSTA Fábio POR UD OLIVEIRENSE / INOUTBUILD 13:19:28
73. ZHYHUNOU Dzmitry BLR EQUIPO EUSKADI 13:19:30
74. MARQUES Francisco POR 13:19:30
75. NEWKIRK Isaiah USA 303 PROJECT 13:19:37
76. FERREIRA António POR VITO - FEIRENSE - PNB 13:20:18
77. GUTIERREZ REVUELTA Jose Manuel ESP GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO 13:20:22
78. GALARRETA UGARTE David ESP GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO 13:20:25
79. ARANBURU ARRUTI Jokin ESP EQUIPO EUSKADI 13:21:00
80. BACA Tony MEX 303 PROJECT 13:21:52
81. FERNANDES João POR 13:23:10
82. RIBEIRO Raúl POR 13:23:30
83. SILVA Paulo POR 13:23:58
84. CARNEIRO João POR UD OLIVEIRENSE / INOUTBUILD 13:25:35
85. DARIO Antonio ANG BAI SICASAL PETRO DE LUANDA 13:27:05
86. ALMEIDA Guillaume POR BAI SICASAL PETRO DE LUANDA 13:27:07
87. PETERS Arne NED ALECTO CYCLINGTEAM 13:27:09
88. CRUZ José ANG 13:27:30
89. MEIJER Gijs NED ALECTO CYCLINGTEAM 13:28:13
90. HENDRICKS Clint RSA PROTOUCH 13:35:05
91. SALAS ROBLEDO Juan Eduardo ARG MASSI VIVO - GRUPO ORESY 13:35:06
92. FOURIE James RSA PROTOUCH 13:36:06
93. JULIUS Jayde RSA PROTOUCH 13:36:14
94. ARAÚJO Bruno ANG BAI SICASAL PETRO DE LUANDA 13:36:37
95. HOOGHIEMSTER René NED ALECTO CYCLINGTEAM 13:37:08
96. EVANGELISTA André POR AVILUDO - LOULETANO 13:37:38
97. VIDEIRA Patrick POR 13:38:05
98. DIAS José POR 13:39:00
99. COLE Gabriel ANG BAI SICASAL PETRO DE LUANDA 13:41:37
100. ARISTI GARDOKI Mikel ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS 13:42:28
101. CASENY CATALA Ruben ESP MASSI VIVO - GRUPO ORESY 13:44:11
102. BENEKE Calvin RSA PROTOUCH 13:44:46
103. CELI Abe NED ALECTO CYCLINGTEAM 13:45:53







--- advertisement ---