Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
60 Dookola Mazowsza 2019 (2.2)
(Wyscig Dookola Mazowska)
Poland  /  24 July - 27 July

Edition: 62 (505.4 Km)
Winner: ANIOLKOWSKI Stanislaw

2018    



Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. ANIOLKOWSKI Stanislaw POL CCC DEVELOPMENT TEAM 10h 51' 42''
2. STEPNIAK Grzegorz POL WIBATECH MERX 10h 51' 55''
3. SISR František CZE ELKOV - AUTHOR 10h 52' 03''
4. BENDIXEN Louis DEN TEAM COOP 10h 52' 03''
5. PAPIERSKI Damian POL CCC DEVELOPMENT TEAM 10h 52' 04''
6. BÁRTA Jan CZE ELKOV - AUTHOR 10h 52' 06''
7. VAHTRA Norman EST 10h 52' 06''
8. BANASZEK Norbert POL HUROM BDC DEVELOPMENT 10h 52' 07''
9. MALECKI Kamil POL CCC DEVELOPMENT TEAM 10h 52' 07''
10. KRAWCZYK Szymon POL VOSTER ATS TEAM 10h 52' 10''
11. PATERSKI Maciej POL WIBATECH MERX 10h 52' 11''
12. NEUMAN Dominik CZE ELKOV - AUTHOR 10h 52' 13''
13. LAŠINIS Venantas LTU LITHUANIA 10h 52' 14''
14. JOHANSON Kristjan EST 10h 52' 16''
15. RUTKIEWICZ Marek POL WIBATECH MERX 10h 52' 17''
16. GADEMAN Sam NED 10h 52' 18''
17. KONWA Piotr POL WIBATECH MERX 10h 52' 28''
18. SCHLEGEL Michal CZE ELKOV - AUTHOR 10h 52' 29''
19. REKITA Szymon POL POLAND 10h 52' 32''
20. WISZNIEWSKI Kacper POL 10h 52' 41''
21. DETKO Artur POL HUROM BDC DEVELOPMENT 10h 52' 58''
22. WALKOWIAK Kacper POL CCC DEVELOPMENT TEAM 10h 52' 59''
23. ZAHÁLKA Matěj CZE ELKOV - AUTHOR 10h 53' 00''
24. CIESLIK Pawel POL WIBATECH MERX 10h 53' 11''
25. OTRUBA Jakub CZE ELKOV - AUTHOR 10h 53' 12''
26. PETRUŠ Jiří CZE 10h 53' 18''
27. BLIKRA Erlend NOR 10h 55' 31''
28. KUREK Adrian POL HUROM BDC DEVELOPMENT 10h 55' 56''
29. STOSZ Patryk POL CCC DEVELOPMENT TEAM 10h 55' 57''
30. FRANCZAK Pawel POL VOSTER ATS TEAM 10h 55' 59''
31. BOGUSLAWSKI Marceli POL WIBATECH MERX 10h 55' 59''
32. ADOMAITIS Rojus LTU LITHUANIA 10h 56' 01''
33. KISKONEN Siim EST 10h 56' 01''
34. STACHOWIAK Adam POL VOSTER ATS TEAM 10h 56' 02''
35. NISU Oskar EST 10h 56' 02''
36. AALRUST Hĺkon Lunder NOR TEAM COOP 10h 56' 03''
37. BENIUŠIS Justas LTU LITHUANIA 10h 56' 04''
38. ÄRM Rait EST 10h 56' 05''
39. LEHKÝ Roman CZE 10h 56' 05''
40. FOLTÁN Adam SVK 10h 56' 05''
41. PAWLAK Tobiasz POL HUROM BDC DEVELOPMENT 10h 56' 06''
42. HJEMSĆTER Olav NOR TEAM COOP 10h 56' 06''
43. GIERACKI Patryk POL 10h 56' 06''
44. KLABOUCH Petr CZE 10h 56' 06''
45. OROS Samuel SVK SLOVAKIA 10h 56' 08''
46. SYKALA Wojciech POL WIBATECH MERX 10h 56' 08''
47. WAWRZYNIAK Karol POL CCC DEVELOPMENT TEAM 10h 56' 08''
48. KUBIŠ Lukáš SVK SLOVAKIA 10h 56' 08''
49. VLČÁK Martin SVK SLOVAKIA 10h 56' 08''
50. JANUŠKEVICIUS Mantas LTU LITHUANIA 10h 56' 09''
51. FABRI Hannes BEL 10h 56' 09''
52. BYSTRZYCKI Wojciech POL 10h 56' 09''
53. MURIAS Jakub POL 10h 56' 10''
54. HOFMAN Arjan NED 10h 56' 10''
55. MORSINK Jesse NED 10h 56' 11''
56. SUKHOV Maxim RUS 10h 56' 11''
57. KOSTANSKI Mateusz POL 10h 56' 11''
58. PROC Bartlomiej POL 10h 56' 12''
59. DZHUS Volodymyr UKR UKRAINE 10h 56' 12''
60. KOMIN Aleksandr RUS 10h 56' 12''
61. GLADYSH Roman UKR UKRAINE 10h 56' 13''
62. YATSENKO Ivan RUS 10h 56' 13''
63. HUTCHINGS Oscar GBR 10h 56' 14''
64. ZABLOCKI Bartlomiej POL 10h 56' 14''
65. SANKMANN Joosep EST 10h 56' 14''
66. ZAREBSKI Marcin POL 10h 56' 14''
67. CHMIELEWSKI Maciej POL 10h 56' 14''
68. ČAPEK Tomáš CZE 10h 56' 15''
69. DE BLOM Bastiaan NED 10h 56' 15''
70. TIKHONIN Evgenii RUS 10h 56' 15''
71. POTEKALO Nikolay RUS 10h 56' 15''
72. KUKLEWICZ Karol POL 10h 56' 16''
73. HONKISZ Adrian POL POLAND 10h 56' 17''
74. WENGLORZ Michal POL 10h 56' 17''
75. BARTLETT Tobias GBR 10h 56' 19''
76. COLLINS Patrick USA 10h 56' 19''
77. MÁLIK Róbert SVK SLOVAKIA 10h 56' 20''
78. KRUKOWSKI Jan POL 10h 56' 20''
79. MATUSIAK Sebastian POL POLAND 10h 56' 20''
80. SOTBERG Andre NOR TEAM COOP 10h 56' 21''
81. DOMIN Krzysztof POL POLAND 10h 56' 25''
82. HUNTINK Jentje NED 10h 56' 28''
83. BIENIEK Damian POL 10h 56' 30''
84. KACZMAREK Jakub POL HUROM BDC DEVELOPMENT 10h 56' 37''
85. BIRCH Derek USA 10h 56' 39''
86. STANISZEWSKI Daniel POL 10h 56' 44''
87. ERIKSSON Jacob SWE TEAM COOP 10h 56' 46''
88. MIAZGA Jan POL 10h 56' 55''
89. BUDZINSKI Tomasz POL HUROM BDC DEVELOPMENT 10h 57' 01''
90. NOCEN Adam POL POLAND 10h 57' 24''
91. KOSTECKI Patryk POL HUROM BDC DEVELOPMENT 11h 00' 31''
92. SCHOLTEN Wiebe NED 11h 05' 54''
93. TSARENKO Kyrylo UKR UKRAINE 11h 09' 15''
94. LAMASZEWSKI Jan POL 11h 10' 06''
95. GRYGORCZYK Krystian POL 11h 10' 15''







--- advertisement ---