Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
CRO Race 2019 (2.1)
(Tour of Croatia-Kroz Hrvatsku)
Croatia  /  1 October - 6 October

Edition: 5 (1022.0 Km)
Winner: YATES Adam

2018    



Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. YATES Adam MTS 20:57:05
2. VILLELLA Davide AST 20:57:27
3. DE LA PARTE GONZALEZ Victor CPT 20:57:34
4. ZEITS Andrey AST 20:57:47
5. NOVAK Domen TBM 20:57:55
6. GUERIN Alexis DMP 20:58:14
7. ROLLAND Pierre VCB 20:58:30
8. BOOKWALTER Brent MTS 20:58:47
9. BAX Sjoerd MET 20:58:50
10. ROGINA Radoslav ADR 20:59:14
11. PAUWELS Serge CPT 21:00:08
12. PRONSKIY Vadim AST 21:00:38
13. TORRES AGUDELO Rodolfo Andres ILU 21:00:51
14. PACHER Quentin VCB 21:01:35
15. COVILI Luca BRD 21:02:16
16. FINETTO Mauro DMP 21:02:48
17. CHEVALIER Maxime VCB 21:04:42
18. BUDYAK Anatoliy WIB 21:04:44
19. ROSSKOPF Joey CPT 21:08:24
20. EARLE Nathan ICA 21:08:35
21. JEANNES Matthieu ILU 21:09:37
22. MORENO BAZAN Javier DMP 21:10:09
23. BADILATTI Matteo ICA 21:10:16
24. GIDICH Yevgeniy AST 21:11:35
25. RÍBER Dominik PUS 21:12:23
26. BOLE Grega TBM 21:12:38
27. ENGELHARDT Felix TIR 21:12:47
28. PATERSKI Maciej WIB 21:13:46
29. CASTIBLANCO CUBIDES Jorge Camilo ILU 21:13:52
30. KRUL Stef MET 21:13:55
31. BAJC Andi RSW 21:13:56
32. SCOTSON Callum MTS 21:13:59
33. GAUTIER Cyril VCB 21:14:27
34. BARON CASTILLO Felix Alejandro ILU 21:14:37
35. ZIMMERMANN Georg CPT 21:15:06
36. HAUSSLER Heinrich TBM 21:15:31
37. RUMAC Josip ANS 21:16:16
38. BRAJKOVIC Janez ADR 21:16:32
39. TRATNIK Jan TBM 21:16:53
40. BOUWMANS Dylan MET 21:17:36
41. PLAZA MOLINA Ruben ICA 21:17:36
42. MAESTRI Mirco BRD 21:17:53
43. GROSELJ Matic LGS 21:18:26
44. FEDELI Alessandro DMP 21:18:34
45. EDMONDSON Alexander MTS 21:19:51
46. WARCHOL Bartosz WIB 21:19:52
47. ZOIDL Riccardo CPT 21:20:00
48. FERNANDEZ CRUZ Delio DMP 21:20:29
49. M▄LLER Patrick VCB 21:21:20
50. VAN DEN BERG Lars MET 21:21:33
51. VAN DER TUUK Danny MET 21:23:09
52. FRAPPORTI Mattia ANS 21:23:26
53. PRAH Aljaz LGS 21:24:13
54. PIBERNIK Luka TBM 21:25:12
55. MANDRYSCH John PUS 21:25:26
56. HILL Ben LGS 21:25:58
57. SIMION Paolo BRD 21:26:32
58. BOGUSLAWSKI Marceli WIB 21:26:32
59. KOROSEC Rok LGS 21:26:53
60. KISTOWSKI Kacper WIB 21:27:08
61. LODERER Timon HAC 21:27:53
62. COURTEILLE Arnaud VCB 21:27:56
63. KRIZEK Matthias RSW 21:28:00
64. OMRZEL Aljaz ADR 21:28:17
65. RUCIGAJ Ziga LGS 21:28:55
66. RIVERA SERRANO Kevin ANS 21:29:27
67. DE KLEIJN Arvid MET 21:29:35
68. BRESCIANI Michael BRD 21:29:43
69. DE BACKER Bert VCB 21:29:52
70. BIZHIGITOV Zhandos AST 21:30:12
71. CATAFORD Alexander ICA 21:30:48
72. PER David ADR 21:30:56
73. PODLASKI Michal WIB 21:31:45
74. WILDAUER Markus TIR 21:31:46
75. GAMPER Patrick TIR 21:33:05
76. FRIEDRICH Marco TIR 21:33:10
77. LEHNER Daniel RSW 21:34:34
78. TEN DAM Laurens CPT 21:35:03
79. NOLDE Tobias PUS 21:35:36
80. KIERNER Florian RSW 21:35:51
81. FOMINYKH Daniil AST 21:36:23
82. MARONESE Marco BRD 21:36:36
83. RAJOVIC Dusan ADR 21:37:49
84. KUMP Marko ADR 21:37:49
85. NATAROV Yuriy AST 21:38:09
86. HRINKOW Dominik HAC 21:38:26
87. DINKLER Jonathan PUS 21:40:04
88. FOUCHE James MTS 21:40:11
89. GAMPER Florian TIR 21:41:39
90. RIVI Samuele TIR 21:41:44
91. RAPP Jonas HAC 21:46:38
92. GUY Timothy LGS 21:48:12
93. LONGHITANO Claudio ILU 21:48:47
94. HOFER Andreas HAC 21:52:40
95. SONNLEITNER Jonas PUS 21:55:10
96. PESSOT Alessandro BRD 22:00:30







--- advertisement ---