Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Japan Cup Cycle Road Race 2018 (1.HC)
(Japan Cup)
Japan  /  21 October

Edition: 27 (144.2 Km)
Winner: POWER Robert

2017    

Winners of the Race




Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. POWER Robert MTS 03:44:00
2. TOLHOEK Antwan TLJ 03:44:00
3. BRESCHEL Matti EFD 03:44:40
4. ROCHE Nicholas BMC 03:44:40
5. SANTAROMITA Ivan NIP 03:44:42
6. CANOLA Marco NIP 03:46:02
7. GESINK Robert TLJ 03:46:07
8. STANNARD Robert MTS 03:46:26
9. DE KORT Koen TFS 03:46:26
10. HUCKER Robbie UKO 03:46:26
11. POGACAR Tadej LJU 03:46:26
12. NAKANE Hideto NIP 03:46:26
13. FELLINE Fabio TFS 03:46:26
14. PRADES Benjamín UKO 03:46:26
15. OVETT Freddy BMC 03:46:26
16. AMEZAWA Takeaki BLZ 03:46:26
17. ISHIGAMI Masahiro NJPN 03:46:26
18. LEBAS Thomas KIN 03:46:26
19. GUARDIOLA Salvador KIN 03:46:26
20. OLIVIER Daan TLJ 03:46:26
21. ROSSKOPF Joey BMC 03:46:26
22. BAGIOLI Nicola NIP 03:46:31
23. MASUDA Nariyuki BLZ 03:46:34
24. HAIG Jack MTS 03:46:43
25. WYNANTS Maarten TLJ 03:48:50
26. ONODERA Rei BLZ 03:49:03
27. SUZUKI Ryu BLZ 03:49:09
28. KUBOKI Kazushige BGT 03:49:09
29. MATSUDA Shoi NJPN 03:49:09
30. HATANAKA Yusuke UKO 03:49:09
31. IRIBE Shotaro SMN 03:49:09
32. SCHÖNBERGER Sebastian WIL 03:49:09
33. EYOB Metkel TSG 03:49:09
34. MINATO Ryo SMN 03:49:09
35. PLANET Charles TNN 03:49:09
36. YAMAMOTO Masaki KIN 03:49:09
37. LOZANO RIBA David TNN 03:49:09
38. TORIBIO ALCOLEA Jose Vicente MTR 03:49:09
39. YAMAMOTO Genki KIN 03:49:09
40. ZARDINI Edoardo WIL 03:49:09
41. POTTER Michael ACA 03:49:09
42. SIRIONNACHAI Sarawut TCC 03:49:15
43. DEGENKOLB John TFS 03:49:23
44. TIZZA Marco NIP 03:49:23
45. BOUWMAN Koen TLJ 03:49:23
46. DOMBROWSKI Joseph Lloyd EFD 03:49:23
47. HATSUYAMA Sho NIP 03:49:23
48. WATANABE Ayumu NJPN 03:52:16
49. KUSABA Keigo NJPN 03:52:20
50. NAKATA Takuya SMN 03:52:22
51. YASUHARA Daiki MTR 03:52:24
52. DESTRIBOIS PHOUNSAVATH Alex Ariya TCC 03:52:42
53. BRAND Sam TNN 03:52:42
54. SAI-UDOMSIN Phuchong TCC 03:52:42
55. MONK Cyrus EFD 03:52:42
56. TAKEYAMA Kosuke UKO 03:52:42
57. BATMUNKH Maral-Erdene TSG 03:52:42
58. RAGGIO Luca WIL 03:52:42
59. BETTIOL Alberto BMC 03:52:42
60. GARCIA FERNANDEZ Marcos KIN 03:52:42
61. ARASHIRO Yudai KIN 03:52:42
62. BEPPU Fumiyuki TFS 03:52:42
63. SHIBATA Masayuki NAS 03:53:08
64. YOKOYAMA Kota SMN 03:53:08
65. OVECHKIN Artem TSG 03:55:54
66. KOISHI Yuma UKO 03:55:54
67. KIMURA Keisuke SMN 03:55:54
68. ORCHARD Toby ACA 03:55:54
69. FONZI Giuseppe WIL 03:55:54







--- advertisement ---