Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Tour of Qinghai Lake 2017 (2.HC)
China  /  16 July - 29 July

Edition: 16 (2144.0 Km)
Winner: MONSALVE Jonathan

2016    
2018



Videos (12)
Winners of the Race


Last Winners







Stage 5 > Qinghai Lake - Gangcha
20 July / 185.00 kilometer
Stagewinner:03:58:32 ABERASTURI IZAGA Jon
Race leader:17:18:51 MUCELLI Davide

Description
Result

Classification
Video
Stage results
1. ABERASTURI IZAGA Jon UKO 03:58:32
2. GROSU Eduard Michael NIP 03:58:32
3. STACCHIOTTI Riccardo NIP 03:58:32
4. GIDICH Yevgeniy VAM 03:58:32
5. TESHOME HAGOS Meron BAI 03:58:32
6. ORKEN Ahmet TKS 03:58:32
7. KONONENKO Mykhailo KLS 03:58:32
8. SAJNOK Szymon ATG 03:58:32
9. BERTAZZO Liam WIL 03:58:32
10. HILL Ben ATG 03:58:32
11. GRIJALBA PEREZ Fernando KWC 03:58:32
12. ZANOTTI Marco MCT 03:58:32
13. MUDGWAY Luke RTS 03:58:32
14. PACHON MELO Oscar Mauricio RTS 03:58:32
15. MUCELLI Davide MKT 03:58:32
16. DE JONGE Maarten MCT 03:58:32
17. ROGINA Radoslav ADR 03:58:32
18. BAZHKOU Stanislau MCC 03:58:32
19. KISERLOVSKI Emanuel MKT 03:58:32
20. LOPEZ GIL Vladimir Yezid NLC 03:58:32
21. MONSALVE Jonathan TYD 03:58:32
22. ANDRIATO Rafael WIL 03:58:32
23. REBELLIN Davide KWC 03:58:32
24. HABTOM TEKLE Awet BAI 03:58:32
25. SANTORO Antonio MCT 03:58:32
26. THURAU Bjorn KWC 03:58:32
27. PARRA BUSTAMANTE Edwin Arnulfo NLC 03:58:32
28. RABOTTINI Matteo MKT 03:58:32
29. NEPOMNYACHSHI Yevgeniy VAM 03:58:32
30. SHUSHEMOIN Alexandre ATG 03:58:32
31. SCHUMACHER Stefan KWC 03:58:32
32. ORTEGA RAMIREZ Mauricio RTS 03:58:32
33. KOSHEVOY Ilia WIL 03:58:32
34. CHIRICO Luca TKS 03:58:32
35. BALSERO BERNAL Daniel Fernando NLC 03:58:32
36. MOSCA Jacopo WIL 03:58:32
37. BUTS Vitaliy KLS 03:58:32
38. CUNEGO Damiano NIP 03:58:32
39. VAN BREDA Rick MCT 03:58:32
40. LAGKUTI Sergiy KLS 03:58:32
41. DONG Xiao Yong TYD 03:58:32
42. BOUGLAS Georgios GCB 03:58:32
43. RUMAC Josip BCP 03:58:32
44. COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley NLC 03:58:32
45. VOGT Mario ATG 03:58:32
46. JABRAYILOV Samir BCP 03:58:32
47. BALYKIN Ivan TKS 03:58:32
48. BORSO Andrea ADR 03:58:32
49. TZORTZAKIS Polychronis RTS 03:58:32
50. BAKKER Stephan MCT 03:58:32
51. SMITH Morgan STG 03:58:32
52. ALTANSUKH Altanzul NLC 03:58:32
53. BATMUNKH Maral-Erdene TSG 03:58:32
54. GROSELJ Ziga ADR 03:58:32
55. BAKIRCI Nazim TKS 03:58:32
56. SOBAL Yauheni MCC 03:58:32
57. VAN LUIJK Sven MCT 03:58:32
58. GAZVODA Gregor ADR 03:58:32
59. MARTZ Alder ATG 03:58:32
60. NAKANE Hideto NIP 03:58:32
61. HOLLER Nikodemus BAI 03:58:32
62. HARRIS John CCB 03:58:32
63. KUBOKI Kazushige NIP 03:58:32
64. BLOKKER Joris MCT 03:58:32
65. ZENOVICH Matthew STG 03:58:32
66. DE VOS Gert-Jan STF 03:58:32
67. VOROPAYEV Taras VAM 03:58:32
68. ASADOV Elchin BCP 03:58:32
69. RODRIGUEZ Jackson GCB 03:58:32
70. MENGIS GHEBREINDRIAS Amanuel BAI 03:58:32
71. MARINI Nicolas NIP 03:58:32
72. KULYK Andriy KLS 03:58:32
73. ASANOV Enver BCP 04:00:09
74. DRAPERI Matteo WIL 04:00:19
75. CAMPOS Roniel GCB 03:58:32
76. KARIMOV Ruslan RTS 04:01:04
77. ZHUPA Eugert WIL 04:01:04
78. ASTAFYEV Stepan VAM 03:58:32
79. BANI Eugenio RTS 03:58:32
80. LUNARDON Paolo RTS 03:58:32
81. CULEY Marcus STG 04:10:32
82. LI Zi Sen TYD 04:10:32
83. POLIVODA Oleksandr KLS 04:10:32
84. COLLINS Patrick CCB 04:10:32
85. GOLOVASH Oleksandr MCC 04:10:32
86. DONOHOE Alistair ATG 04:10:32
87. HAILE Yonathan STF 04:10:32
88. REPSE Uros MKT 04:10:32
89. VISCONTI Gianfranco MKT 04:10:32
90. COSTA SORIA Axel KWC 04:10:32
91. ENKHTAIVAN Bolor-Erdene NLC 04:10:32
92. AFEWERKI Elias STF 04:10:32
93. WANG Jian Cai TYD 04:10:32
94. FRANKOVIC Mateo MKT 04:10:32
95. SCHAFER Timo BAI 04:10:32
96. ZHANG Zhi Shan TYD 04:10:32
97. PREVAR Oleksandr KLS 04:10:32
98. KEUSER Andreas KWC 04:10:32
99. MENDOZA José TYD 04:10:32
100. LU Shao Hsuan ATG 04:10:32
101. OVSYANNIKOV Alexandr VAM 04:10:32
102. BICHLMANN Daniel BAI 04:10:32
103. MUNKHTULGA Erdenesuren NLC 04:10:32
104. DUTTON Jay STG 04:10:32
105. LORENTE ARAQUE Rodrigo UKO 04:10:32
106. LUKYANOV Dmitriy VAM 04:10:32
107. ALIZADA Elgun BCP 04:10:32
108. ATALAY Muhammet TKS 04:10:32
109. MALTAR Bruno MKT 04:10:32
110. ILIASOV Ismail BCP 04:10:32
111. BOZIC Jon ADR 04:10:32
112. OZGUR Batuhan TKS 04:10:32
113. HIRAI Eiichi UKO 04:10:32
114. ROSDI Mohd Nor Umardi TSG 04:10:32
115. DING Xinping GCB 04:10:32
116. BRICEÑO Jimmy GCB 04:10:32
117. CAMERON Timothy STG 04:10:32
118. FONZI Giuseppe WIL 04:10:32
119. PUJOL MUNOZ Oscar UKO 04:10:32
120. TOKUDA Tanzou UKO 04:10:32
121. TALBOT Brodie STG 03:58:32

3 Abandoned
74. VLASSENKO Sergey VAM OTL
191. YANG Zeng Tao GCB OTL
215. COLLI Daniele TYD DNF









--- advertisement ---