Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
Tour of Quanzhou Bay 2017 (2.2)
China  /  2 December - 4 December

(288.8 Km)
Winner: STEDMAN Max

   

Winners of the Race


Last Winners







2 December / 86.70 kilometer
Stagewinner:01:38:47 TANFIELD Harry
Race leader:01:38:34 TANFIELD Harry

Description
Result

Classification
Stage results
1. TANFIELD Harry GBR BIKE CHANNEL CANYON 1:38:47
2. TOWNSEND Rory GBR BIKE CHANNEL CANYON 1:38:57
3. HAMILTON Ben NZL 1:38:57
4. BONELLO Daniel AUS ST GEORGE CONTINENTAL CYCLING TEAM 1:38:57
5. WEST Alex NZL 1:39:01
6. LEUNG Ka Yu HKG HONG KONG, CHINA 1:39:50
7. CHEN Zhiwen CHN GIANT CYCLING TEAM 1:39:50
8. KANEPEJS Deins LAT RIETUMU BANKA - RIGA 1:39:50
9. MUZYCHKIN Anton BLR MINSK CYCLING CLUB 1:39:50
10. KULIKOV Vladislav RUS RUSSIAN FEDERATION 1:39:50
11. JUMARI Muhammad Elmi MAS MALAYSIA 1:39:50
12. VOSEKALNS Andris LAT RIETUMU BANKA - RIGA 1:39:50
13. SODEN Bradley AUS ST GEORGE CONTINENTAL CYCLING TEAM 1:39:50
14. HO Burr HKG HONG KONG, CHINA 1:39:50
15. THÍMEL Tino GER BIKE AID 1:39:50
16. AHMAD ZAMRI Muhammad Zulhilmie Afif MAS TERENGGANU CYCLING TEAM 1:39:50
17. KURBATOV Aleksei RUS RUSSIAN FEDERATION 1:39:50
18. ZHANG Lianshan CHN YUNNAN LVSHAN LANDSCAPE - TAISHAN PARDUS 1:39:50
19. SHNYRKO Aliaksei BLR RTS - MONTON RACING TEAM 1:39:50
20. LI Zisen CHN QINGHAI TIANYOUDE CYCLING TEAM 1:39:50
21. AHMAD KAMAL Muhammad Ameer MAS MALAYSIA 1:39:50
22. PRUUS Peeter EST RIETUMU BANKA - RIGA 1:39:50
23. SAINBAYAR Jambaljamts MGL RTS - MONTON RACING TEAM 1:39:50
24. MAZUKI Nur Amirull Fakhruddin MAS TERENGGANU CYCLING TEAM 1:39:50
25. LI Wenjie CHN YUNNAN LVSHAN LANDSCAPE - TAISHAN PARDUS 1:39:50
26. LOWSLEY-WILLIAMS James GBR BIKE CHANNEL CANYON 1:39:50
27. CULEY Marcus AUS ST GEORGE CONTINENTAL CYCLING TEAM 1:39:50
28. JONES Max NZL 1:39:50
29. ZIRONG Zhong CHN YUNNAN LVSHAN LANDSCAPE - TAISHAN PARDUS 1:39:50
30. MOREY Drew AUS TERENGGANU CYCLING TEAM 1:39:50
31. FELIPE Marcelo PHI 7 ELEVEN ROADBIKE PHILIPPINES 1:39:50
32. XU Zhaoliang CHN GIANT CYCLING TEAM 1:39:50
33. HOLLER Nikodemus GER BIKE AID 1:39:50
34. FIELD Rylee AUS ST GEORGE CONTINENTAL CYCLING TEAM 1:39:50
35. SUN Yupeng CHN CHINA CONTINENTAL TEAM OF GANSU BANK 1:39:50
36. LAI Chun Kin HKG HONG KONG, CHINA 1:39:50
37. STEDMAN Max GBR BIKE CHANNEL CANYON 1:39:50
38. LAU Wan Hei Victor HKG HONG KONG, CHINA 1:39:50
39. QI Junshan CHN CHINA CONTINENTAL TEAM OF GANSU BANK 1:39:50
40. YATES Joel NZL 1:39:50
41. BROWN Connor NZL 1:39:50
42. MAT AMIN Mohd Shahrul MAS TERENGGANU CYCLING TEAM 1:39:50
43. SONG Mingliang CHN CHINA CONTINENTAL TEAM OF GANSU BANK 1:39:50
44. TUULKHANGAI Tuguldur MGL RTS - MONTON RACING TEAM 1:39:50
45. YEMANE Dawit ERI ERITREA 1:39:50
46. Berhe Daniel ERI ERITREA 1:39:50
47. TSEGAY Amanueal ERI ERITREA 1:39:50
48. LIM Rustom PHI 7 ELEVEN ROADBIKE PHILIPPINES 1:39:50
49. BICHLMANN Daniel GER BIKE AID 1:39:50
50. YOSIEF TEWELDE Musie ERI ERITREA 1:39:50
51. AHMAD KAMAL Muhammad Ameen MAS MALAYSIA 1:39:50
52. KAGIMU Charles UGA BIKE AID 1:39:50
53. WANG Mingdong CHN 1:39:50
54. DING Xinping CHN CHINA CONTINENTAL TEAM OF GANSU BANK 1:39:50
55. PERALTA Arjay PHI 7 ELEVEN ROADBIKE PHILIPPINES 1:39:50
56. SOBAL Yauhen BLR MINSK CYCLING CLUB 1:39:50
57. MUSIE MEHARI Saymon ERI ERITREA 1:39:50
58. RAMANAU Raman BLR MINSK CYCLING CLUB 1:39:50
59. CHE KU ROMLI Che Ku Mohammad Nazmie MAS TERENGGANU CYCLING TEAM 1:39:50
60. MARTIN Bonjoe PHI 7 ELEVEN ROADBIKE PHILIPPINES 1:39:50
61. ZULKIFLIE Nik Mohd Hazwan MAS MALAYSIA 1:39:50
62. TEWOLDE Robel ERI ERITREA 1:39:50
63. MEYER Cameron AUS MITCHELTON SCOTT 1:39:50
64. BOCHKOV Kirill RUS RUSSIAN FEDERATION 1:39:50
65. HUANG Song Pu TPE 1:39:50
66. WANG Jiancai CHN QINGHAI TIANYOUDE CYCLING TEAM 1:39:50
67. YANG Fugui CHN CHINA CONTINENTAL TEAM OF GANSU BANK 1:39:50
68. ZHANG Zhishan CHN QINGHAI TIANYOUDE CYCLING TEAM 1:39:50
69. HAMILTON Lucas AUS MITCHELTON SCOTT 1:39:50
70. LI Bo CHN 1:39:50
71. LIU Haiwang CHN GIANT CYCLING TEAM 1:39:50
72. SWEENY Harrison AUS MITCHELTON SCOTT 1:39:50
73. MENG Juntao CHN YUNNAN LVSHAN LANDSCAPE - TAISHAN PARDUS 1:39:50
74. LAU Wan Yau Vincent HKG HONG KONG, CHINA 1:39:50
75. BECIS Armands LAT RIETUMU BANKA - RIGA 1:39:50
76. IVASHKIN Anton BLR MINSK CYCLING CLUB 1:39:50
77. GU Tianhao CHN GIANT CYCLING TEAM 1:39:50
78. KOVALEV Evgeny RUS RUSSIAN FEDERATION 1:39:50
79. XUE Chaohua CHN MITCHELTON SCOTT 1:39:50
80. LIU Jiankun CHN MITCHELTON SCOTT 1:39:50
81. XUE Fuwen CHN MITCHELTON SCOTT 1:39:50
82. SAZANOV Andrei RUS RUSSIAN FEDERATION 1:39:50
83. SCH─FER Timo GER BIKE AID 1:39:50
84. MOW Ching Yin HKG HONG KONG, CHINA 1:39:50
85. DUTTON Jay AUS ST GEORGE CONTINENTAL CYCLING TEAM 1:39:50
86. STROKAU Vasili BLR MINSK CYCLING CLUB 1:39:50
87. PAPOK Siarhei BLR MINSK CYCLING CLUB 1:39:50
88. BATMUNKH Maral-Erdene MGL TERENGGANU CYCLING TEAM 1:39:50
89. LECHNER Patrick GER BIKE AID 1:40:32
90. MARTIN Nelson PHI 7 ELEVEN ROADBIKE PHILIPPINES 1:39:50
91. LI Xiang Yuan CHN GIANT CYCLING TEAM 1:39:50
92. TIKHONIN Evgenii RUS RUSSIAN FEDERATION 1:41:21
93. LOUIS Jordan AUS ST GEORGE CONTINENTAL CYCLING TEAM 1:39:50
94. ZULKEFLI Azli Najmi MAS MALAYSIA 1:39:50
95. SHI Hang CHN GIANT CYCLING TEAM 1:39:50
96. COMPTON Jack NZL 1:39:50









--- advertisement ---