Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Gree-Tour of Guangxi 2018 (2.UWT)
China  /  16 October - 21 October

Edition: 2 (911.4 Km)
Winner: MOSCON Gianni

2017    
2019


Videos (6)
Winners of the Race




Last Winners







Stage 2 > Beihai - Qinzhou
17 October / 145.20 kilometer / Start: 12:01 / Finish: 15:30
Stagewinner:03:18:58 ACKERMANN Pascal
Race leader:05:40:29 GROENEWEGEN Dylan

Description
Result

Classification
Video
Stage results
1. ACKERMANN Pascal BOH 03:18:58
2. JAKOBSEN Fabio QST 00:00:00
3. GROENEWEGEN Dylan TLJ 00:00:00
4. NAESEN Lawrence LTS 00:00:00
5. VENTURINI Clément ALM 00:00:00
6. WALSCHEID Max SUN 00:00:00
7. TRENTIN Matteo MTS 00:00:00
8. BIERMANS Jenthe TKA 00:00:00
9. WOUTERS Enzo LTS 00:00:00
10. MCLAY Daniel EFD 00:00:00
11. STUYVEN Jasper TFS 00:00:00
12. DEMARE Arnaud GFC 00:00:00
13. JANSE VAN RENSBURG Reinardt DDD 00:00:00
14. ROELANDTS Jurgen BMC 00:00:00
15. MINALI Riccardo AST 00:00:00
16. TROIA Oliviero UAD 00:00:00
17. ARASHIRO Yukiya TBM 00:00:00
18. MEZGEC Luka MTS 00:00:00
19. VUILLERMOZ Alexis ALM 00:00:00
20. SÜTTERLIN Jasha MOV 00:00:00
21. KUZNETSOV Vyacheslav TKA 00:00:00
22. DUVAL Julien ALM 00:00:00
23. SINKELDAM Ramon GFC 00:00:00
24. QUINTANA ROJAS Dayer Uberney MOV 00:00:00
25. BERHANE TEWELDEMEDHIN Natnael DDD 00:00:00
26. BRAMBILLA Gianluca TFS 00:00:00
27. DE VREESE Laurens AST 00:00:00
28. DOULL Owain SKY 00:00:00
29. FENG Chun Kai TBM 00:00:00
30. SELIG Rüdiger BOH 00:00:00
31. HAMILTON Lucas MTS 00:00:00
32. BARBERO CUESTA Carlos MOV 00:00:00
33. BASSO Leonardo SKY 00:00:00
34. ARCAS PEÑA Jorge MOV 00:00:00
35. SEIGLE Romain GFC 00:00:00
36. KRAGH ANDERSEN Søren SUN 00:00:00
37. MOSCON Gianni SKY 00:00:00
38. PERNSTEINER Hermann TBM 00:00:00
39. GROSSSCHARTNER Felix BOH 00:00:00
40. MIRZA AL-HAMMADI Yousif UAD 00:00:00
41. SCHACHMANN Maximilian QST 00:00:00
42. SIVAKOV Pavel SKY 00:00:00
43. DILLIER Silvan ALM 00:00:00
44. BERNARD Julien TFS 00:00:00
45. POLANC Jan UAD 00:00:00
46. KÜNG Stefan BMC 00:00:00
47. CHERNETSKY Sergey AST 00:00:00
48. VAN DER SANDE Tosh LTS 00:00:00
49. SCHILLINGER Andreas BOH 00:00:00
50. FERNANDEZ ANDUJAR Rubén MOV 00:00:00
51. BASKA Erik BOH 00:00:00
52. DLAMINI Nicholas DDD 00:00:00
53. GILBERT Philippe QST 00:00:00
54. GRIVKO Andriy AST 00:00:00
55. DOWSETT Alex TKA 00:00:00
56. DUNBAR Eddie SKY 00:00:00
57. BOARO Manuele TBM 00:00:00
58. CAVAGNA Rémi QST 00:00:00
59. RIABUSHENKO Aliaksandr UAD 00:00:00
60. DEVENYNS Dries QST 00:00:00
61. MAGNUSSON Kim EFD 00:00:00
62. KENNAUGH Peter BOH 00:00:00
63. ARMEE Sander LTS 00:00:00
64. SWIFT Ben UAD 00:00:00
65. TUSVELD Martijn SUN 00:00:00
66. VISCONTI Giovanni TBM 00:00:00
67. ROOSEN Timo TLJ 00:00:00
68. SANCHEZ GIL Luis Leon AST 00:00:00
69. CARTHY Hugh EFD 00:00:00
70. KUSS Sepp TLJ 00:00:00
71. GONCALVES Jose TKA 00:00:00
72. PARET-PEINTRE Aurélien ALM 00:00:00
73. DOMONT Axel ALM 00:00:00
74. VANDENBERGH Stijn ALM 00:00:00
75. WANG Mei Yin TBM 00:00:00
76. ARMIRAIL Bruno GFC 00:00:00
77. ARU Fabio UAD 00:00:00
78. VAN HOECKE Gijs TLJ 00:00:00
79. MARTIN Tony TKA 00:00:00
80. MULLEN Ryan TFS 00:00:00
81. HANSEN Adam LTS 00:00:00
82. RAST Grégory TFS 00:00:00
83. VAN HOOYDONCK Nathan BMC 00:00:00
84. THOMSON Jay Robert DDD 00:00:00
85. VILLELLA Davide AST 00:00:00
86. DELAGE Mickael GFC 00:00:00
87. LE GAC Olivier GFC 00:00:00
88. BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto MOV 00:00:00
89. SCHWARZMANN Michael BOH 00:00:00
90. HOULE Hugo AST 00:00:00
91. MERTZ Rémy LTS 00:00:00
92. URAN URAN Rigoberto EFD 00:00:00
93. MEYER Cameron MTS 00:00:00
94. CLARKE William EFD 00:00:00
95. AGNOLI Valerio TBM 00:00:00
96. MARTINELLI Davide QST 00:00:00
97. LOPEZ GARCIA David SKY 00:00:00
98. VERONA QUINTANILLA Carlos MTS 00:00:00
99. KLUGE Roger MTS 00:00:00
100. DIBBEN Jonathan SKY 00:00:00
101. GESCHKE Simon SUN 00:00:00
102. DANIEL Gregory TFS 00:00:00
103. POWLESS Neilson TLJ 00:00:00
104. VANHOUCKE Harm LTS 00:00:00
105. SCOTSON Miles BMC 00:00:00
106. HOFSTEDE Lennard SUN 00:00:00
107. ANACONA Winner Anrew MOV 00:00:00
108. SCHÄR Michael BMC 00:00:00
109. DEBESAY Mekseb Abrha DDD 00:00:00
110. HALLER Marco TKA 00:00:00
111. BONO Matteo UAD 00:00:00
112. KÄMNA Lennard SUN 00:00:00
113. HAGA Chad SUN 00:00:00
114. FRAME Alex TFS 00:00:19
115. JANSEN Amund Grøndahl TLJ 00:00:20
116. EISEL Bernhard DDD 00:00:20
117. VAN DEN BERG Julius EFD 00:00:20
118. BEWLEY Sam MTS 00:00:26
119. DOUGALL Nick DDD 00:00:28
120. PLANCKAERT Baptiste TKA 00:00:28
121. VANMARCKE Sep EFD 00:00:36
122. EENKHOORN Pascal TLJ 00:01:43

2 Abandoned
43. PORTE Richie BMC DNF
94. NARVAEZ PRADO Jhonnatan QST DNF








--- advertisement ---