Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Trofeo Alfredo Binda - Comune di Cittiglio 2018 (1.WWT)
Italy  /  18 March

Edition: 20 (131.1 Km)
Winner: NIEWIADOMA Katarzyna

2017    



Videos (1)
Winners of the Race




Last Winners







18 March / 131.10 kilometer
Stage results
1. NIEWIADOMA Katarzyna CSR 03:32:53
2. BLAAK Chantal DLT 00:00:23
3. VOS Marianne WAD 00:00:23
4. SPRATT Amanda MTS 00:00:23
5. AMIALIUSIK Alena CSR 00:00:23
6. FERRAND PREVOT Pauline CSR 00:00:23
7. UTTRUP LUDWIG Cecilie CBT 00:00:23
8. CANUEL Karol-Ann DLT 00:00:23
9. KENNEDY Lucy MTS 00:00:23
10. LONGO BORGHINI Elisa WHT 00:00:23
11. BALSAMO Elisa VAL 00:00:59
12. SIERRA CAÑADILLA Arlenis ASA 00:00:59
13. BASTIANELLI Marta ALE 00:00:59
14. BUURMAN Eva DRP 00:00:59
15. RIVERA Coryn SUN 00:00:59
16. DE VUYST Sofie DVE 00:00:59
17. BERTIZZOLO Sofia ASA 00:00:59
18. SLIK Rozanne FDJ 00:00:59
19. CONFALONIERI Maria Giulia VAL 00:00:59
20. ROY Sarah MTS 00:00:59
21. MARKUS Riejanne WAD 00:00:59
22. KOSTER Anouska Helena WAD 00:00:59
23. BATAGELJ Polona BTC 00:00:59
24. ENSING Janneke ALE 00:00:59
25. HAMMES Kathrin DRP 00:00:59
26. REIS Daniela DVE 00:00:59
27. IAKOVENKO Anastasia BTC 00:00:59
28. BEGGIN Sofia ASA 00:00:59
29. ROWE Danielle WAD 00:00:59
30. GILLOW Shara FDJ 00:00:59
31. BROGI Angelica VAI 00:00:59
32. BRAVARD Charlotte FDJ 00:00:59
33. GARCIA Margarita Victoria MOV 00:00:59
34. YONAMINE Eri WHT 00:00:59
35. DUYCK Ann Sophie CBT 00:00:59
36. MAGNALDI Erica BPK 00:00:59
37. GUARNIER Megan DLT 00:00:59
38. RATTO Rossella CPC 00:00:59
39. CORDON-RAGOT Audrey WHT 00:00:59
40. GUDERZO Tatiana HPU 00:00:59
41. NILSSON Hanna BTC 00:00:59
42. SANTESTEBAN GONZALEZ Ane ALE 00:00:59
43. JASINSKA Malgorzta MOV 00:00:59
44. KIRCHMANN Leah SUN 00:00:59
45. BARNES Hannah CSR 00:00:59
46. WILLIAMS Georgia MTS 00:00:59
47. PALADIN Asja VAL 00:00:59
48. CECCHINI Elena CSR 00:00:59
49. PINTAR Ursa BTC 00:00:59
50. RIABCHENKO Tetyana DVE 00:00:59
51. PALADIN Soraya ALE 00:00:59
52. SHAPIRA Omer CPC 00:00:59
53. HOSKING Chloe ALE 00:01:30
54. BUJAK Eugenia BTC 00:01:32
55. SICOT Marion DVE 00:01:42
56. GUTIERREZ RUIZ Sheyla CPC 00:01:48
57. GONZALEZ BLANCO Alicia MOV 00:01:59
58. JACKSON Alison TIB 00:03:35
59. CROMWELL Tiffany CSR 00:03:35
60. VILMANN Marie CBT 00:03:35
61. ROOIJAKKERS Pauliena WAD 00:03:35
62. LELEIVYTE Rasa VAI 00:03:35
63. MUCCIOLI Dalia VAL 00:03:35
64. FRAPPORTI Simona HPU 00:03:35
65. RITTER Martina WHT 00:03:35
66. VIECELI Lara ASA 00:03:35
67. BRONZINI Giorgia CPC 00:03:35
68. DOEBEL-HICKOK Kristabel CPC 00:03:35
69. BARKER Elinor WHT 00:03:56
70. CHAPMAN Brodie TIB 00:04:12
71. PARKINSON Abby-Mae DRP 00:04:12
72. PATERNOSTER Letizia ASA 00:04:19
73. D'AGOSTIN Nicole SBT 00:05:21
74. ZANETTIN Chiara VAL 00:05:21
75. BORGHESI Letizia BPK 00:05:21
76. DREVILLE Annabelle LSL 00:05:21
77. BRAND Lucinda SUN 00:05:21
78. LIPPERT Liane SUN 00:05:21

58 Abandoned
4. LABOUS Juliette SUN DNF
6. WINDER Ruth SUN DNF
7. DIDERIKSEN Amalie DLT DNF
11. SCHNEIDER Skylar DLT DNF
12. PLICHTA Anna DLT DNF
16. ALLEN Jessica MTS DNF
17. CROOKS Jenelle MTS DNF
24. ROSE Claire CBT DNF
45. HAGIWARA Mayuko ALE DNF
50. ERIC Jelena CPC DNF
57. DUVAL Eugénie FDJ DNF
58. KITCHEN Lauren FDJ DNF
59. RICHIOUD Gréta FDJ DNF
65. PAVLUKHINA Olena BTC DNF
69. HEINE Vita HPU DNF
71. LORVIK Ingrid HPU DNF
72. MØLLEBRO PEDERSEN Camilla HPU DNF
76. SAIFUTDINOVA Natalya ASA DNF
82. POLLICINI Silvia VAL DNF
85. VAN DEN STEEN Kelly LSL DNF
86. VAN DE VELDE Julie LSL DNF
88. DEMEY Valerie LSL DNF
91. MORZENTI Lisa BPK DNF
93. SPEROTTO Maria Vittoria BPK DNF
94. RAGUSA Katia BPK DNF
95. PATTARO Francesca BPK DNF
97. ALBRECHT Lex TIB DNF
99. COBB Alice TIB DNF
100. GRANT Emma TIB DNF
102. MALSEED Shannon TIB DNF
103. WILES Tayler DRP DNF
106. CHRISTIAN Anna DRP DNF
107. HOLDEN Elizabeth DRP DNF
110. BALDUCCI Michela VAI DNF
112. BULLERI Alessia VAI DNF
113. LAIZANE Lija VAI DNF
114. NESTI Nicole VAI DNF
117. LLAMAS GARCIA Lorena MOV DNF
118. RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria MOV DNF
119. OYARBIDE JIMENEZ Lourdes MOV DNF
125. VAN HOEK Lotte DVE DNF
126. VANDENBROUCKE Saartje DVE DNF
127. BALDUCCI Francesca MIC DNF
128. CEOLONI Anna MIC DNF
129. CHACÓN GARCIA Lilibeth MIC DNF
130. KIRALY Monika MIC DNF
131. VYSOTSKA Yevgenia MIC DNF
132. SHEKEL Olga MIC DNF
133. FIDANZA Arianna SBT DNF
134. FIDANZA Martina SBT DNF
136. SILVESTRI Debora SBT DNF
137. GASPARINI Alice SBT DNF
139. CANVELLI Vania TOP DNF
140. LEONARDI Elena TOP DNF
141. PERINI Chiara TOP DNF
142. PISCIALI Francesca TOP DNF
143. QUAGLIOTTO Nadia TOP DNF
144. ROSSATO Beatrice TOP DNF









--- advertisement ---