Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Joe Martin Stage Race 2018 (2.2)
(Joe Martin Stage Race p/b Nature Valley)
United States  /  12 April - 15 April

(421.2 Km)
Winner: COMPANIONI Ruben

2017    

Winners of the Race




Last Winners







14 April / 4.80 kilometer
Stagewinner:00:00:09 RHIM Brendan
Race leader:08:47:02 COMPANIONI Ruben
Stage type:Individual Time Trial

Description
Result

Classification
Stage results
1. RHIM Brendan USA HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES 00:09:32.64
2. PICCOLI James CAN ELEVATE - KHS PRO CYCLING 00:00:06.45
3. ACEVEDO CALLE Janier Alexis COL UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 00:00:07.18
4. SANCHEZ VERGARA Brayan Stiven COL HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES 00:00:08.62
5. NORRIS Lachlan AUS UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 00:00:09.77
6. JARAMILLO DIEZ Daniel Alexander COL UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 00:00:11.03
7. LOCKWOOD Cory USA 00:00:11.25
8. MAWDITT Lionel AUS 00:00:13.11
9. MUDGWAY Luke NZL H&R BLOCK PRO CYCLING TEAM 00:00:15.38
10. HOEHN Alex USA AEVOLO 00:00:15.57
11. SCHMITT Morgan USA HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES 00:00:16.22
12. COOPER Will USA 00:00:20.45
13. COMPANIONI Ruben CUB HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES 00:00:22.51
14. STITES Tyler USA AEVOLO 00:00:22.62
15. VANDALE Danick CAN SILBER PRO CYCLING 00:00:27.09
16. NADON Marc-Antoine CAN H&R BLOCK PRO CYCLING TEAM 00:00:28.24
17. CLARKE Jonathan AUS UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 00:00:28.65
18. SAMUEL Travis CAN SILBER PRO CYCLING 00:00:28.79
19. LYONS Angus AUS MOBIUS BRIDGELANE 00:00:29.45
20. CARMAN Ben AUS MOBIUS BRIDGELANE 00:00:30.59
21. COWAN Alexander CAN SILBER PRO CYCLING 00:00:30.76
22. CHEYNE Jordan CAN ELEVATE - KHS PRO CYCLING 00:00:31.55
23. OLDHAM Jarret USA 00:00:32.57
24. GRANIGAN Noah USA CCB FOUNDATION - SICLERI 00:00:33.77
25. GIRKINS Kevin USA ELEVATE - KHS PRO CYCLING 00:00:34.56
26. ZIMMER Matthew USA 00:00:34.92
27. GOMEZ PEÑALOZA Bryan Steve COL HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES 00:00:35.81
28. DAVIS Corey USA CYCLUS SPORTS 00:00:36.30
29. LEWIS Joseph AUS HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES 00:00:40.81
30. LIVINGSTONE Peter AUS MOBIUS BRIDGELANE 00:00:42.09
31. RUPNIK Jure SLO H&R BLOCK PRO CYCLING TEAM 00:00:43.35
32. SITLER Jake USA CCB FOUNDATION - SICLERI 00:00:44.93
33. MASBOURIAN Nicolas CAN SILBER PRO CYCLING 00:00:46.29
34. FRAYRE MOCTEZUMA Eder MEX ELEVATE - KHS PRO CYCLING 00:00:47.45
35. SOUCY Marc-Antoine CAN SILBER PRO CYCLING 00:00:47.87
36. KOONTZ Grant USA HOLOWESKO | CITADEL P/B ARAPAHOE RESOURCES 00:00:49.62
37. COTE Pier Andre CAN 00:00:49.72
38. SCALA JR. Hugo USA 00:00:52.56
39. CALDWELL Dillon USA 303 PROJECT 00:00:53.93
40. PALAMEREK Ethan CAN 00:00:53.97
41. GERVAIS Laurent CAN AEVOLO 00:00:54.49
42. WINN Christopher AUS 303 PROJECT 00:00:54.68
43. HAIDET Lance USA AEVOLO 00:00:54.88
44. SIMMS Noah CAN 00:00:55.86
45. WEAVER Rolly USA 00:00:58.00
46. HAEDO Lucas Sebastian ARG UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 00:00:58.04
47. MCGILL Scott USA 00:00:59.10
48. SALTZMAN Jason USA AEVOLO 00:01:00.76
49. KNAPP Ryan USA 00:01:01.15
50. SCHUNK Conor USA CCB FOUNDATION - SICLERI 00:01:02.32
51. RODAS OCHOA Manuel Oseas GUA GUATEMALA 00:01:02.76
52. MURTAGH Conor AUS MOBIUS BRIDGELANE 00:01:02.86
53. KYZER Parker USA CYCLUS SPORTS 00:01:03.27
54. SALLEE Connor USA CYCLUS SPORTS 00:01:04.18
55. MCKEY Nicholas USA AEVOLO 00:01:04.96
56. PRIOR Justin USA 00:01:05.39
57. SIMPSON George USA ELEVATE - KHS PRO CYCLING 00:01:05.75
58. ARNOPOL Richard USA 00:01:08.64
59. STEPHENS Austin USA 303 PROJECT 00:01:09.77
60. ELLWOOD Grant USA 303 PROJECT 00:01:10.60
61. Gearren II Michael USA CYCLUS SPORTS 00:01:10.63
62. SCHMUTTE Ben USA 00:01:10.79
63. SANDOVAL ULLOA Jonathan MEX CCB FOUNDATION - SICLERI 00:01:11.37
64. SAVRE Timothy USA 00:01:13.59
65. AJPACAJA TAX Alfredo Esteban GUA GUATEMALA 00:01:13.86
66. CLOUSE Evan USA 00:01:16.20
67. ROTHE Stefan USA 00:01:16.90
68. GLEASON Will USA 00:01:17.15
69. O'BRIEN Conor CAN H&R BLOCK PRO CYCLING TEAM 00:01:17.88
70. MURPHY Evan USA 00:01:18.16
71. VARABEI Anton CAN 00:01:19.07
72. TORRES Alder GUA GUATEMALA 00:01:19.58
73. MONTERROSO Dorian Javier GUA GUATEMALA 00:01:19.89
74. RAMIREZ Dennis USA 00:01:20.64
75. PADILLA MIRANDA Julio GUA GUATEMALA 00:01:21.29
76. RÍOS Brayan GUA GUATEMALA 00:01:25.67
77. CARLSON Zachary USA 00:01:26.72
78. DAVID Winston USA CYCLUS SPORTS 00:01:27.50
79. GLACE Preston USA 00:01:28.09
80. IRVINE Declan AUS 00:01:28.40
81. BASSETTI Samuel USA ELEVATE - KHS PRO CYCLING 00:01:29.07
82. CARTIER Alexis CAN H&R BLOCK PRO CYCLING TEAM 00:01:29.70
83. RODRIGUEZ VICTORIA Jose Alfredo MEX ELEVATE - KHS PRO CYCLING 00:01:30.25
84. HILL Eric USA 00:01:30.31
85. RANDALL Ricky USA CYCLUS SPORTS 00:01:32.95
86. STEPHENSON Denzel USA AEVOLO 00:01:33.79
87. SAIDOV Ulugbek UZB 00:01:34.16
88. BURGER Sean USA 00:01:34.22
89. KIEFFER Samuel USA 00:01:34.63
90. CRUZ Pablo César HON 00:01:35.51
91. LEAR Samuel USA 00:01:37.93
92. DONOHOE Alistair AUS MOBIUS BRIDGELANE 00:01:38.74
93. RINDISBACHER Vivien CAN H&R BLOCK PRO CYCLING TEAM 00:01:38.85
94. SWANSON Kyle USA 00:01:38.93
95. HARTIG Evan USA 00:01:40.22
96. GOMES Austin USA 00:01:40.84
97. DOWNING Spencer USA 00:01:43.62
98. BAUSBACHER Evan USA 00:01:43.88
99. HOLLOWAY Daniel USA 00:01:44.94
100. SROKA Robert USA 00:01:45.71
101. BEHRINGER Oliver SUI 00:01:45.88
102. DAUGE Lucas FRA 00:01:47.70
103. GORAL Wyatt USA CCB FOUNDATION - SICLERI 00:01:49.17
104. MEAD-VAN CORT Jonah USA CCB FOUNDATION - SICLERI 00:01:54.10
105. CONLY Lukas CAN 00:01:58.00
106. VALADE Jayson FRA H&R BLOCK PRO CYCLING TEAM 00:02:02.52
107. PENNO Kurt CAN 00:02:17.38
108. BRADFORD Brad CAN 00:02:18.36
109. MARCOTTE Eric USA UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 00:02:19.14
110. ROBINSON Reece AUS 00:02:28.44
111. AOAKE Caleb NZL 00:02:44.41
112. MAGEE Jake AUS 00:02:46.65
113. SILVERBERG Jake USA 303 PROJECT 00:02:47.46









--- advertisement ---