Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Czech Cycling Tour 2017 (2.1)
Czech Republic  /  10 August - 13 August

Edition: 9 (562.6 Km)
Winner: CERNY Josef

2016    
2018



Winners of the Race


Last Winners







Stage 3 > Mohelnice - Šternberk
12 August / 187.00 kilometer
Stagewinner:04:41:09 CERNY Josef
Race leader:10:18:47 CERNY Josef

Description
Result

Classification
Stage results
1. CERNY Josef ELA 04:41:09
2. BARTA Jan BOH 04:41:09
3. GULDHAMMER POULSEN Rasmus TVC 04:41:12
4. HIRT Jan CCC 04:41:12
5. HERKLOTZ Silvio BOH 04:41:12
6. TRATNIK Jan CCC 04:41:12
7. BARBIN Enrico BAR 04:41:34
8. TOTÒ Paolo NMG 04:41:34
9. CANECKY Marek AMP 04:41:34
10. POLNICKY Jiri ELA 04:41:34
11. MUGERLI Matej AMP 04:41:34
12. SHTEIN Grigoriy TSE 04:41:34
13. KUEN Maximilian TIR 04:41:34
14. GROSSSCHARTNER Felix CCC 04:41:34
15. PIASKOWY Emanuel THU 04:41:34
16. ROGINA Radoslav ADR 04:41:34
17. GAFFURINI Nicola NMG 04:41:34
18. SCHÖNBERGER Sebastian TIR 04:41:34
19. GAZZARA Michele NMG 04:41:34
20. GROSELJ Ziga ADR 04:41:34
21. ASGREEN Kasper TVC 04:41:34
22. RABITSCH Stefan RSW 04:41:34
23. MAAS Jan SEG 04:41:34
24. TRAEEN Torstein UXT 04:41:34
25. TROSINO Mirko WIL 04:41:34
26. NEUHAUSER Marcel RSW 04:41:34
27. WILLIAMS Stephen SEG 04:41:34
28. OWSIAN Lukasz CCC 04:41:34
29. BONGIORNO Francesco Manuel NMG 04:41:34
30. MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe WIL 04:41:34
31. GODOY Yonder WIL 04:41:34
32. BAJC Andi AMP 04:41:34
33. PIMENTA COSTA MENDES José Joao BOH 04:41:34
34. NATAROV Yuriy TSE 04:41:34
35. SCHLEGEL Michal CCC 04:41:34
36. RODRÍGUEZ MARTIN Cristian WIL 04:41:34
37. TONELLI Alessandro BAR 04:41:34
38. STÖHR Jan PFG 04:42:08
39. SENDROS Lluis Llibert KLS 04:42:08
40. ULYSBAYEV Dinmukhammed TSE 04:42:08
41. RUDLAND Hans Kristian UXT 04:42:08
42. JEPPESEN Andreas Hyldgaard TVC 04:42:08
43. PANASSENKO Nikita TSE 04:42:08
44. KUKRLE Michael ELA 04:42:08
45. ZARDINI Edoardo BAR 04:42:24
46. BUTS Vitaliy KLS 04:42:24
47. BROZYNA Piotr CCC 04:42:27
48. ZOIDL Riccardo RSW 04:42:31
49. HORVATH Ziga ADR 04:43:31
50. BRATASHCHUK Andriy KLS 04:44:14
51. SALVADOR Enrico TIR 04:45:03
52. PACINOTTI Niccolo BAR 04:45:03
53. MAESTRI Mirco BAR 04:45:03
54. AFFINI Edoardo SEG 04:45:03
55. TYBOR Patrik DKB 04:48:15
56. EIBEGGER Markus RSW 04:48:15
57. STÖHR Pavel PFG 04:48:40
58. FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo WIL 04:48:43
59. RESELL Erik Nordsaeter UXT 04:48:43
60. UMHALLER Thomas AMP 04:48:43
61. KONONENKO Mykhailo KLS 04:48:43
62. TOMASIAK Konrad THU 04:48:43
63. FRANCZAK Wojciech THU 04:48:43
64. KOOISTRA Maarten SEG 04:48:43
65. CIESLIK Pawel ELA 04:48:43
66. KRISTIANSEN Sondre UXT 04:48:43
67. FIDLER Gerd AMP 04:48:43
68. LAGKUTI Sergiy KLS 04:48:43
69. PER Gorazd ADR 04:48:43
70. KATRASNIK Gasper ADR 04:48:43
71. REIHS Michael TVC 04:48:43
72. KAMP EGESTED Alexander TVC 04:48:43
73. PEDERSEN Mark Sehested TVC 04:48:43
74. RAHBEK Mads Baadsgaard TVC 04:48:43
75. SORM Jiri ELA 04:48:43
76. MAHDAR Martin DKB 04:48:43
77. GAZVODA Gregor ADR 04:48:43
78. BOEM Nicola BAR 04:48:43
79. VAN DEN BERG Julius SEG 04:48:43
80. SCHWARZMANN Michael BOH 04:48:43
81. CULLY Jan Andrej DKB 04:50:24
82. HACECKY Vojtech ELA 04:51:36
83. BUCHACEK Tomas ELA 04:51:36
84. EVENSEN Henrik SEG 04:51:36
85. STEIMLE Jannik RSW 04:51:36
86. SAGAN Juraj BOH 04:51:36
87. MANGERTSEDER Matthias RSW 04:51:36
88. DRAPERI Matteo WIL 04:51:36
89. BOZIC Jon ADR 04:51:40
90. ACKERMANN Pascal BOH 04:51:40
91. HUNAL Martin ELA 04:51:40
92. BORSO Andrea ADR 04:51:40
93. UMHALLER Andreas AMP 04:51:40
94. MARONESE Marco BAR 04:51:40
95. KOROSEC Rok AMP 04:51:40
96. BASKA Erik BOH 04:51:40
97. BERNARDINI Simone NMG 04:51:40
98. SALVIETTI Niccolò NMG 04:51:40
99. WÆRSTED Syver Westgaard UXT 04:51:40
100. KRIZEK Matthias TIR 04:51:40
101. VLCAK Martin DKB 04:51:40
102. MATYSIAK Bartlomiej THU 04:51:40
103. PALCAK Jozef DKB 04:51:40
104. ANIOLKOWSKI Stanislaw THU 04:51:40
105. LEHNER Daniel RSW 04:51:40
106. POLIVODA Oleksandr KLS 04:51:40
107. HEBIK Martin PFG 04:51:40
108. BOUBAL Martin PFG 04:51:40
109. KULIMBETOV Nurbolat TSE 04:51:40
110. MIGDAL Wojciech THU 04:51:40
111. VASYLYUK Andriy KLS 04:51:40
112. MÁLIK Róbert PFG 04:51:40
113. KULSETH Kristian UXT 04:51:40
114. GRUBER Pavel PFG 04:51:40
115. AUER Daniel RSW 04:51:40
116. SAUGSTAD Lars UXT 04:51:40
117. SISR Frantisek CCC 04:51:48
118. SCARTEZZINI Michele NMG 04:51:48
119. FORTIN Filippo TIR 04:51:48
120. OROS Samuel DKB 04:51:48
121. LARSEN Niklas TVC 04:51:48
122. ANDRIATO Rafael WIL 04:56:26
123. BERTAZZO Liam WIL 04:56:26
124. BENNETT Sam BOH 04:56:30
125. PRANDINI Paolo NMG 04:56:49
126. SOLTASIUK Vladyslav KLS 04:58:50

5 Abandoned
38. JANSSEN Adriaan SEG DNF
92. SATLIKOV Maxim TSE DNF
117. KALA Jiri PFG DNF
165. BELLAN Juraj DKB DNF
171. FRANCZAK Pawel THU DNF






--- advertisement ---