Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
International Tour of Bulgaria – South 2017 2017 (2.2)
(Black Sea Cycling Tour)
Bulgaria  /  7 September - 9 September

(473.1 Km)
Winner: BUTS Vitaliy

2015    

Leaders of the Race


Last Winners
2017 BUTS Vitaliy

2015 BUTS Vitaliy







Stage 1 > Elena - Ivaylovgrad
7 September / 233.00 kilometer
Stagewinner:05:45:49 BUTS Vitaliy
Race leader:05:45:39 BUTS Vitaliy

Description
Result

Classification
Stage results
1. BUTS Vitaliy UKR KOLSS CYCLING TEAM 5:45:49
2. VASYLYUK Andriy UKR KOLSS CYCLING TEAM 5:45:49
3. KLIMIANKOU Kanstantsin BLR MINSK CYCLING CLUB 5:45:49
4. KONSTANTINOV Radoslav BUL BULGARIA 5:45:49
5. BAZHKOU Stanislau BLR MINSK CYCLING CLUB 5:45:49
6. LAGKUTI Sergiy UKR KOLSS CYCLING TEAM 5:46:28
7. MIHAYLOV Nikolay BUL BULGARIA 5:47:35
8. TIVANI PEREZ German Nicolas ARG UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 5:49:07
9. VORGANOV Eduard RUS MINSK CYCLING CLUB 5:49:07
10. ALEKSIEV Aleksandar BUL 5:49:13
11. CHOLAKOV Stanimir BUL UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 5:50:42
12. DANILOVIĆ Marko SRB SERBIA 5:50:42
13. ASADOV Elchin AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 5:52:54
14. LEZICA Facundo Gabriel ARG TUSNAD CYCLING TEAM 5:52:54
15. VAN NIEKERK Aidan RSA 5:52:54
16. PREVAR Oleksandr UKR KOLSS CYCLING TEAM 5:52:54
17. FERGUSON Callum GBR 5:52:54
18. HATTINGH Jarrod RSA 5:53:05
19. SOBAL Yauhen BLR MINSK CYCLING CLUB 5:55:20
20. GENOV Nikolay BUL 5:55:35
21. SAMLI Feritcan TUR TURKEY 5:56:24
22. MÓRICZ Dániel HUN 5:57:01
23. CARPENTER Lawrence GBR 5:58:50
24. TIRYAKI Oguzhan TUR TURKEY 6:11:57
25. CRISTA Daniel ROU 6:11:57
26. GERGANOV Evgeni BUL BULGARIA 6:11:57
27. BIDILICI Andrei Cosmin ROU 6:11:57
28. DIMOV Plamen BUL 6:11:57
29. BALKAN Serkan TUR TURKEY 6:11:57
30. SENDROS JUVE Llibert ESP KOLSS CYCLING TEAM 6:12:02
31. PLESEA Valentin ROU 6:12:02
32. MIKAYILZADE Musa AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 6:12:02
33. YILMAZ Yunus Emre TUR TURKEY 6:12:02
34. ANDREEV Yordan BUL UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 6:12:02
35. JOVANOVIĆ NebojšA SRB SERBIA 6:12:10
36. TANOVITCHII Nicolae MDA TUSNAD CYCLING TEAM 6:12:10
37. STEFANOVIĆ Stefan SRB SERBIA 6:12:14
38. RAVANELLI Simone ITA UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 6:12:17
39. GOLOVASH Oleksandr UKR MINSK CYCLING CLUB 6:12:20
40. IVASHKIN Anton BLR MINSK CYCLING CLUB 6:12:23
41. MUHTAROV Ivan BUL 6:13:24
42. POULTON Jared RSA 6:13:24
43. JOBBER James GBR 6:13:24
44. BERNÁRD Bendegúz Bence HUN 6:13:24
45. ILIĆ Ognjen SRB SERBIA 6:13:24
46. MUŃOZ TAPIA Matias Alejandro CHI UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 6:13:24
47. ALIZADA Elgun AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 6:13:24
48. BEEV Adriyan BUL 6:13:24
49. AZHI Ivan BUL 6:13:24
50. FOX Will GBR 6:13:50
51. KALABA DušAn SRB SERBIA 6:13:50
52. CHAVDROV Petar BUL 6:14:06
53. FOWLER George GBR 6:14:06
54. SOLTASIUK Vladyslav UKR KOLSS CYCLING TEAM 6:22:27
55. DOBREV Denis BUL BULGARIA 6:23:42
56. PEYCHEV Spass BUL 6:23:42
57. BARBU Leonard ROU 6:23:42
58. BARTHA Csaba ROU TUSNAD CYCLING TEAM 6:23:42
59. MOLNÁR István Gábor HUN 6:23:42
60. KRASNOV Leonid RUS TUSNAD CYCLING TEAM 6:23:42
61. LASZLO Péter ROU TUSNAD CYCLING TEAM 6:23:42
62. HORVATH Roland ROU 6:23:49
63. LAZAROV Nedko BUL BULGARIA 6:23:49
64. DILEK Halil Ibrahim TUR TURKEY 6:23:49
65. LÓKI Bence HUN 6:23:49
66. RUSEV Teodor BUL BULGARIA 6:23:59
67. TATAR Onur BUL 6:24:04
68. KOKLU Mustafa TUR TURKEY 6:24:17









--- advertisement ---