Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
International Tour of Bulgaria – South 2017 2017 (2.2)
(Black Sea Cycling Tour)
Bulgaria  /  7 September - 9 September

(473.1 Km)
Winner: BUTS Vitaliy

2015    

Leaders of the Race


Last Winners
2017 BUTS Vitaliy

2015 BUTS Vitaliy







8 September / 143.00 kilometer
Stagewinner:03:24:36 BUTS Vitaliy
Race leader:09:10:05 BUTS Vitaliy

Description
Result

Classification
Stage results
1. BUTS Vitaliy UKR KOLSS CYCLING TEAM 3:24:36
2. BAZHKOU Stanislau BLR MINSK CYCLING CLUB 3:24:36
3. TIVANI PEREZ German Nicolas ARG UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 3:24:36
4. FOX Will GBR 3:24:36
5. KONSTANTINOV Radoslav BUL BULGARIA 3:24:36
6. SAMLI Feritcan TUR TURKEY 3:24:36
7. YILMAZ Yunus Emre TUR TURKEY 3:24:36
8. KALABA DušAn SRB SERBIA 3:24:36
9. TANOVITCHII Nicolae MDA TUSNAD CYCLING TEAM 3:24:36
10. ALEKSIEV Aleksandar BUL 3:24:36
11. CRISTA Daniel ROU 3:24:36
12. ASADOV Elchin AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 3:24:36
13. MÓRICZ Dániel HUN 3:24:36
14. VASYLYUK Andriy UKR KOLSS CYCLING TEAM 3:24:36
15. VORGANOV Eduard RUS MINSK CYCLING CLUB 3:24:36
16. GENOV Nikolay BUL 3:24:36
17. RAVANELLI Simone ITA UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 3:24:36
18. KLIMIANKOU Kanstantsin BLR MINSK CYCLING CLUB 3:24:36
19. VAN NIEKERK Aidan RSA 3:24:36
20. MIKAYILZADE Musa AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 3:24:36
21. CHOLAKOV Stanimir BUL UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 3:24:36
22. JOVANOVIĆ NebojšA SRB SERBIA 3:24:36
23. GERGANOV Evgeni BUL BULGARIA 3:24:36
24. DANILOVIĆ Marko SRB SERBIA 3:24:36
25. HATTINGH Jarrod RSA 3:24:36
26. LAGKUTI Sergiy UKR KOLSS CYCLING TEAM 3:24:36
27. FOWLER George GBR 3:24:36
28. MIHAYLOV Nikolay BUL BULGARIA 3:24:36
29. CARPENTER Lawrence GBR 3:24:47
30. SOBAL Yauhen BLR MINSK CYCLING CLUB 3:24:47
31. SENDROS JUVE Llibert ESP KOLSS CYCLING TEAM 3:24:50
32. AZHI Ivan BUL 3:24:52
33. DIMOV Plamen BUL 3:24:52
34. STEFANOVIĆ Stefan SRB SERBIA 3:24:52
35. BALKAN Serkan TUR TURKEY 3:25:30
36. PREVAR Oleksandr UKR KOLSS CYCLING TEAM 3:25:33
37. GOLOVASH Oleksandr UKR MINSK CYCLING CLUB 3:27:28
38. POULTON Jared RSA 3:35:11
39. ANDREEV Yordan BUL UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 3:44:58
40. BEEV Adriyan BUL 3:44:58
41. MOLNÁR István Gábor HUN 3:44:58
42. MUHTAROV Ivan BUL 3:44:58
43. SOLTASIUK Vladyslav UKR KOLSS CYCLING TEAM 3:44:58
44. TATAR Onur BUL 3:44:58
45. PEYCHEV Spass BUL 3:44:58
46. TIRYAKI Oguzhan TUR TURKEY 3:44:58
47. DOBREV Denis BUL BULGARIA 3:44:58
48. BARBU Leonard ROU 3:44:58
49. LASZLO Péter ROU TUSNAD CYCLING TEAM 3:44:58
50. LAZAROV Nedko BUL BULGARIA 3:44:58
51. HORVATH Roland ROU 3:44:58
52. ILIĆ Ognjen SRB SERBIA 3:44:58
53. PLESEA Valentin ROU 3:44:58
54. BARTHA Csaba ROU TUSNAD CYCLING TEAM 3:44:58
55. JOBBER James GBR 3:44:58
56. RUSEV Teodor BUL BULGARIA 3:44:58
57. KRASNOV Leonid RUS TUSNAD CYCLING TEAM 3:44:58
58. LÓKI Bence HUN 3:44:58
59. MUŃOZ TAPIA Matias Alejandro CHI UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 3:44:58
60. IVASHKIN Anton BLR MINSK CYCLING CLUB 3:44:58
61. BERNÁRD Bendegúz Bence HUN 3:44:58
62. CHAVDROV Petar BUL 3:44:58









--- advertisement ---