Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
International Tour of Bulgaria – South 2017 2017 (2.2)
(Black Sea Cycling Tour)
Bulgaria  /  7 September - 9 September

(473.1 Km)
Winner: BUTS Vitaliy

2015    

Leaders of the Race


Last Winners
2017 BUTS Vitaliy

2015 BUTS Vitaliy







Stage 3 > Stara Zagora - Plovdiv
9 September / 97.10 kilometer
Stagewinner:02:06:03 BUTS Vitaliy
Race leader:11:15:58 BUTS Vitaliy

Description
Result

Classification
Stage results
1. BUTS Vitaliy UKR KOLSS CYCLING TEAM 2:06:03
2. TIVANI PEREZ German Nicolas ARG UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 2:06:03
3. KRASNOV Leonid RUS TUSNAD CYCLING TEAM 2:06:03
4. BAZHKOU Stanislau BLR MINSK CYCLING CLUB 2:06:03
5. KALABA DušAn SRB SERBIA 2:06:03
6. VASYLYUK Andriy UKR KOLSS CYCLING TEAM 2:06:03
7. GENOV Nikolay BUL 2:06:03
8. ALEKSIEV Aleksandar BUL 2:06:03
9. FOX Will GBR 2:06:03
10. YILMAZ Yunus Emre TUR TURKEY 2:06:03
11. CRISTA Daniel ROU 2:06:03
12. TANOVITCHII Nicolae MDA TUSNAD CYCLING TEAM 2:06:03
13. ASADOV Elchin AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 2:06:03
14. VORGANOV Eduard RUS MINSK CYCLING CLUB 2:06:03
15. MIKAYILZADE Musa AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT 2:06:03
16. MÓRICZ Dániel HUN 2:06:03
17. KONSTANTINOV Radoslav BUL BULGARIA 2:06:03
18. CHOLAKOV Stanimir BUL UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 2:06:03
19. LASZLO Péter ROU TUSNAD CYCLING TEAM 2:06:03
20. MUHTAROV Ivan BUL 2:06:03
21. MUŃOZ TAPIA Matias Alejandro CHI UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 2:06:03
22. TIRYAKI Oguzhan TUR TURKEY 2:06:03
23. AZHI Ivan BUL 2:06:03
24. KLIMIANKOU Kanstantsin BLR MINSK CYCLING CLUB 2:06:03
25. FOWLER George GBR 2:06:03
26. SENDROS JUVE Llibert ESP KOLSS CYCLING TEAM 2:06:03
27. SOLTASIUK Vladyslav UKR KOLSS CYCLING TEAM 2:06:03
28. DIMOV Plamen BUL 2:06:03
29. BALKAN Serkan TUR TURKEY 2:06:03
30. ILIĆ Ognjen SRB SERBIA 2:06:03
31. TATAR Onur BUL 2:06:03
32. HATTINGH Jarrod RSA 2:06:03
33. CARPENTER Lawrence GBR 2:06:03
34. BARBU Leonard ROU 2:06:03
35. BERNÁRD Bendegúz Bence HUN 2:06:03
36. LÓKI Bence HUN 2:06:03
37. LAGKUTI Sergiy UKR KOLSS CYCLING TEAM 2:06:03
38. RAVANELLI Simone ITA UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 2:06:03
39. JOVANOVIĆ NebojšA SRB SERBIA 2:06:03
40. STEFANOVIĆ Stefan SRB SERBIA 2:06:03
41. SOBAL Yauhen BLR MINSK CYCLING CLUB 2:06:03
42. MOLNÁR István Gábor HUN 2:06:03
43. CHAVDROV Petar BUL 2:06:03
44. IVASHKIN Anton BLR MINSK CYCLING CLUB 2:06:03
45. VAN NIEKERK Aidan RSA 2:06:03
46. BEEV Adriyan BUL 2:06:03
47. ANDREEV Yordan BUL UNIEURO TREVIGIANI - HEMUS 1896 2:06:03
48. GOLOVASH Oleksandr UKR MINSK CYCLING CLUB 2:06:03
49. BARTHA Csaba ROU TUSNAD CYCLING TEAM 2:06:03
50. POULTON Jared RSA 2:06:03
51. PREVAR Oleksandr UKR KOLSS CYCLING TEAM 2:06:03
52. PLESEA Valentin ROU 2:06:03
53. GERGANOV Evgeni BUL BULGARIA 2:06:03
54. DANILOVIĆ Marko SRB SERBIA 2:06:03
55. RUSEV Teodor BUL BULGARIA 2:06:03
56. MIHAYLOV Nikolay BUL BULGARIA 2:06:03
57. LAZAROV Nedko BUL BULGARIA 2:06:03
58. DOBREV Denis BUL BULGARIA 2:06:03
59. SAMLI Feritcan TUR TURKEY 2:06:03
60. JOBBER James GBR 2:06:48
61. HORVATH Roland ROU 2:07:17









--- advertisement ---