Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
East Bohemia Tour 2017 (2.2)
Czech Republic  /  8 September - 9 September

(341.5 Km)
Winner: ZIELINSKI Kamil

2016    


Leaders of the Race


Last Winners







8 September / 170.50 kilometer
Stagewinner:00:00:03 HAGEN Krister
Race leader:00:00:3:59 HAGEN Krister

Description
Result

Classification
Stage results
1. HAGEN Krister NOR TEAM COOP 3:59:41,00
2. ZIELINSKI Kamil POL DOMIN SPORT 3:59:41,00
3. KAŇKOVSKÝ Alois CZE ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM 3:59:41,00
4. JANISZEWSKI Sylwester POL WIBATECH 7R FUJI 3:59:41,00
5. DAHL Herman NOR TEAM SPAREBANKEN SOR 3:59:41,00
6. EIKELAND Ken-Levi NOR TEAM FIXIT.NO 3:59:41,00
7. RUTKIEWICZ Marek POL WIBATECH 7R FUJI 3:59:41,00
8. ČAPEK Tomáš CZE 3:59:41,00
9. BERNAS Pawel POL DOMIN SPORT 3:59:41,00
10. KOMAR Mateusz POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 3:59:41,00
11. STÖHR Jan CZE CK PRIBRAM FANY GASTRO 3:59:41,00
12. NEUMAN Dominik CZE 3:59:41,00
13. ANIOLKOWSKI Stanislaw POL TEAM HUROM 3:59:41,00
14. LARSEN Richard SWE TEAM TRE BERG - POSTNORD 3:59:41,00
15. TRONDSEN Trond Hĺkon NOR TEAM SPAREBANKEN SOR 3:59:41,00
16. RYBA Jan CZE AC SPARTA PRAHA 3:59:41,00
17. FIALA Petr CZE AC SPARTA PRAHA 3:59:41,00
18. MATYSIAK Bartlomiej POL TEAM HUROM 3:59:41,00
19. LUKKEDAL Řivind NOR TEAM COOP 3:59:41,00
20. LEHKÝ Roman CZE 3:59:41,00
21. HONKISZ Adrian POL WIBATECH 7R FUJI 3:59:41,00
22. AASVOLD Kristian NOR TEAM SPAREBANKEN SOR 3:59:41,00
23. STACHOWIAK Adam POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 3:59:41,00
24. CIESLIK Pawel POL ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM 3:59:41,00
25. LATON Eryk POL TEAM HUROM 3:59:41,00
26. MAGNUSSON Kim SWE TEAM TRE BERG - POSTNORD 3:59:41,00
27. PIETRULA Nicolas CZE 3:59:41,00
28. PODLASKI Michal POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 3:59:41,00
29. DREDGE Christopher GBR 3:59:41,00
30. ŠIPOŠ Marek CZE SKC TUFO PROSTEJOV 3:59:41,00
31. TOMASIAK Konrad POL TEAM HUROM 3:59:41,00
32. HÖÖG Gustav SWE TEAM COOP 3:59:41,00
33. WETTERHALL Alexander SWE TEAM TRE BERG - POSTNORD 3:59:41,00
34. ŘVERLAND Bjřrnar Vevatne NOR TEAM FIXIT.NO 3:59:41,00
35. POLNICKÝ Jirí CZE ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM 3:59:41,00
36. BLĹLID Marius NOR TEAM FIXIT.NO 3:59:41,00
37. OTRUBA Jakub CZE SKC TUFO PROSTEJOV 3:59:41,00
38. GRABIS Mateusz POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 3:59:41,00
39. ERLAND Andreas NOR TEAM SPAREBANKEN SOR 3:59:41,00
40. ÖZGÜR Batuhan TUR TORKU SEKERSPOR 3:59:41,00
41. SKARZYNSKI Piotr POL DOMIN SPORT 3:59:41,00
42. HNÍK Karel CZE 3:59:41,00
43. PELÁNEK Luboš CZE 3:59:41,00
44. KALOJÍROS Tomáš CZE 3:59:41,00
45. NOWACZEK Mateusz POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 3:59:41,00
46. TRACZ Szymon POL WIBATECH 7R FUJI 3:59:41,00
47. PSZCZOLARSKI Wojciech POL SKC TUFO PROSTEJOV 3:59:41,00
48. ZAHÁLKA Matej CZE SKC TUFO PROSTEJOV 3:59:41,00
49. MORAJKO Jacek POL WIBATECH 7R FUJI 3:59:41,00
50. LINDAU Philip SWE TEAM COOP 3:59:41,00
51. CHARUCKI Pawel POL DOMIN SPORT 3:59:41,00
52. LŘVIK Ĺsmund Romstad NOR TEAM FIXIT.NO 3:59:41,00
53. MÁLIK Róbert SVK CK PRIBRAM FANY GASTRO 3:59:41,00
54. LUNDGREN Isac SWE TEAM TRE BERG - POSTNORD 3:59:41,00
55. RŘINĹS Fridtjof NOR TEAM SPAREBANKEN SOR 3:59:41,00
56. MANNINEN Matti FIN TEAM FIXIT.NO 3:59:41,00
57. BUCHÁČEK Tomáš CZE ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM 3:59:41,00
58. BUDYAK Anatoliy UKR ISD - JORBI CONTINENTAL TEAM 3:59:41,00
59. HOLSTAD Ludvik Aspelund NOR TEAM SPAREBANKEN SOR 3:59:41,00
60. ZUBENKO Mykyta UKR ISD - JORBI CONTINENTAL TEAM 3:59:41,00
61. BENGTSSON Ludvig SWE TEAM TRE BERG - POSTNORD 3:59:41,00
62. STÖHR Pavel CZE CK PRIBRAM FANY GASTRO 3:59:41,00
63. SLAWEK Damian POL TEAM HUROM 3:59:41,00
64. BREIVOLD Jon NOR 3:59:41,00
65. PIASKOWY Emanuel POL TEAM HUROM 3:59:41,00
66. GUTEK Mikolaj POL TEAM HUROM 3:59:41,00
67. GRUBER Pavel CZE CK PRIBRAM FANY GASTRO 3:59:41,00
68. HAČECKÝ Vojtech CZE ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM 3:59:41,00
69. BAKIRCI Nazim TUR TORKU SEKERSPOR 3:59:41,00
70. MOYE Anthony GBR 3:59:41,00
71. HAMPL Petr CZE SKC TUFO PROSTEJOV 3:59:41,00
72. LICHNOVSKÝ Ludek CZE SKC TUFO PROSTEJOV 4:00:20,00
73. DETKO Artur POL DOMIN SPORT 4:00:20,00
74. BŘEZINA Jonáš CZE 4:00:38,00
75. SIRŮČEK Václav CZE 4:00:38,00
76. KROTKÝ Rostislav CZE 4:00:38,00
77. AKDILEK Ahmet TUR TORKU SEKERSPOR 4:00:38,00
78. ORKEN Ahmet TUR TORKU SEKERSPOR 4:00:38,00
79. BARTKIEWICZ Andrzej POL WIBATECH 7R FUJI 4:00:56,00
80. BLIKRA Hĺvard NOR TEAM COOP 4:01:11,00
81. JENSEN August NOR TEAM COOP 3:59:41,00
82. NOVÁK Jan CZE 4:01:22,00
83. BAMBULA Ondrej CZE 4:01:22,00
84. BAKUS Tomáš CZE 4:01:22,00
85. KUCHAREK Adrian POL DOMIN SPORT 4:01:22,00
86. ŠMÍDA Martin CZE 4:01:22,00
87. KRAUS Jan CZE 4:01:22,00
88. ATALAY Muhammet TUR TORKU SEKERSPOR 4:01:22,00
89. PARMA Krzysztof POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 4:01:22,00
90. KRAWCZYK Szymon POL VOSTER UNIWHEELS TEAM 4:01:22,00
91. COLEMAN Douglas GBR 4:01:22,00
92. CLEMENS Edward GBR 4:01:22,00
93. SCHÜHLER Tomáš CZE AC SPARTA PRAHA 4:01:22,00
94. MODLITBA Vojtech CZE AC SPARTA PRAHA 4:01:22,00
95. PASSFIELD Charlie GBR 4:01:22,00
96. KOHOUT Michal CZE 4:01:22,00
97. HOCHMANN Jirí CZE 4:01:22,00
98. ŠTIBINGR Matej CZE SKC TUFO PROSTEJOV 4:01:22,00
99. KUKRLE Michael CZE ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM 4:01:22,00
100. MARYCZ Jaroslaw POL DOMIN SPORT 4:01:38,00
101. HOŘEJŠÍ Josef CZE AC SPARTA PRAHA 4:02:40,00
102. KASTEMYR Pontus SWE TEAM TRE BERG - POSTNORD 4:03:02,00
103. AUSTEVOLL Ole Andre NOR TEAM COOP 4:08:22,00
104. ALLEN Timothy GBR 4:08:22,00
105. KESL Michal CZE 4:10:50,00
106. KALA Jirí CZE CK PRIBRAM FANY GASTRO 4:10:50,00
107. ZHUKOVSKYI Rostyslav UKR ISD - JORBI CONTINENTAL TEAM 4:10:50,00









--- advertisement ---