Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Tour of China I 2017 (2.1)
China  /  10 September - 17 September

Edition: 8 (625.4 Km)
Winner: BERTAZZO Liam

2016    



Winners of the Race


Last Winners







Stage 5 > Anshun - Anshun
17 September / 128.50 kilometer
Stagewinner:02:43:26 BENFATTO Marco
Race leader:13:56:47 BERTAZZO Liam

Description
Result

Classification
Stage results
1. BENFATTO Marco AND 02:43:26
2. GROSU Eduard Michael NIP 02:43:26
3. MALUCELLI Matteo AND 02:43:26
4. BERTAZZO Liam WIL 02:43:26
5. CHAMORRO PIVA Francisco Ramon SOU 02:43:26
6. PAPOK Siarhei MCC 02:43:26
7. BOGDANOVICS Maris RBR 02:43:26
8. PACIONI Luca AND 02:43:26
9. GIACOPPO Anthony IWS 02:43:26
10. MARZUKI Nur Amirul Fakhruddin TSG 02:43:26
11. XU Zhaoliang MSS 02:43:26
12. NIKITIN Matvey TSE 02:43:26
13. MEAD VAN COURT Jonah CCB 02:43:26
14. SALEH Mohd Zamri TSG 02:43:26
15. BANI Eugenio RTS 02:43:26
16. BANASZEK Adrian KLS 02:43:26
17. PANASSENKO Nikita TSE 02:43:26
18. KUZMIN Anton TSE 02:43:26
19. BENHAMOUDA Mehdi TNN 02:43:26
20. TZORTZAKIS Polychronis RTS 02:43:26
21. LUNARDON Paolo RTS 02:43:26
22. CHEN Mingrun HEN 02:43:26
23. HO Burr HKS 02:43:26
24. DOMINGUEZ BARRAGAN Daniel KYL 02:43:26
25. JENNER Samuel MTS 02:43:26
26. KULIMBETOV Nurbolat TSE 02:43:26
27. KANERVA Joni CSM 02:43:26
28. NADON Marc-Antoine HRB 02:43:26
29. SKORENKO Mykyta KLS 02:43:26
30. MEYER Cameron MTS 02:43:26
31. GODOY ORMENESE Caio SOU 02:43:26
32. RUPNIK Jure HRB 02:43:26
33. LAU Wan Hei HKS 02:43:26
34. MONCORGE Pierre CSM 02:43:26
35. KARALIOK Yauheni MCC 02:43:26
36. TROSINO Mirko WIL 02:43:26
37. SPREAFICO Matteo AND 02:43:26
38. KONONENKO Mykhailo KLS 02:43:26
39. PRADES Benjamín UKO 02:43:26
40. DE MAAR Marc HEN 02:43:26
41. SHEMETAU Mikhail MCC 02:43:26
42. LIU Jianpeng HEN 02:43:26
43. SWEENY Harrison MTS 02:43:26
44. HUCKER Robbie IWS 02:43:26
45. KUBOKI Kazushige NIP 02:43:26
46. PRENDERGAST Christopher HRB 02:43:26
47. ANDRIATO Rafael WIL 02:43:26
48. SUNNATOV Akramjon XDS 02:43:26
49. POLIVODA Oleksandr KLS 02:43:26
50. BECIS Armands RBR 02:43:26
51. ORR Robert CSM 02:43:26
52. BIEKEN Nazaerbieke KYL 02:43:26
53. MACHADO SILVA Gabriel SOU 02:43:26
54. LUCHSHENKO Sergey TSE 02:43:26
55. PRUUS Peeter RBR 02:43:26
56. HETHERINGTON Ben CSM 02:43:26
57. COOPER Joseph IWS 02:43:26
58. HIRATSUKA Yoshimitsu UKO 02:43:26
59. KHALMURATOV Muradjan XDS 02:43:26
60. PEÑA MENESES Cristian Andre RTS 02:43:26
61. LAVERY Philip HRB 02:43:26
62. LUKSEVICS Viesturs RBR 02:43:26
63. TSOY Vladimir TSE 02:43:26
64. DARMONOV Jakhongir XDS 02:43:26
65. PACHON MELO Oscar Mauricio RTS 02:43:26
66. EARLE Nathan UKO 02:43:26
67. BATMUNKH Maral-Erdene TSG 02:43:26
68. NISHIMURA Hiroki NIP 02:43:26
69. CHOY Hiu Fung HKS 02:43:26
70. BAYLY Cameron IWS 02:43:26
71. SHI Hang MSS 02:43:26
72. LORENTE ARAQUE Rodrigo UKO 02:43:26
73. CECCHIN Alberto WIL 02:43:26
74. OTHMAN Muhamad Adiq Husainie TSG 02:43:26
75. ORTEGA RAMIREZ Mauricio RTS 02:43:26
76. CARTIER Alexis HRB 02:43:26
77. YAN Meng HEN 02:43:26
78. HINDLEY Jai MTS 02:43:26
79. DE SOUZA ALMEIDA André SOU 02:43:26
80. SUN Xiao Long MTS 02:43:26
81. DRAPERI Matteo WIL 02:43:26
82. LAU Wan Yau HKS 02:43:26
83. CHIU Ho San HKS 02:43:26
84. WANG Ya Dong XDS 02:43:26
85. AKPAROV Abdullojon XDS 02:43:26
86. TOKUDA Tanzou UKO 02:43:26
87. VALOGNES Quentin TNN 02:43:26
88. BONUSI Raffaello AND 02:43:26
89. NAZARET Magno Prado SOU 02:43:26
90. GOHR Andre Eduardo SOU 02:43:26
91. RIVERA SERRANO Kevin AND 02:43:26
92. BI Wen Hui MTS 02:43:40
93. KANERVA Hiski CSM 02:43:41
94. NAKAI Michimasa UKO 02:43:41
95. ROSDI Mohd Nor Umardi TSG 02:43:41
96. TSISHKOU Raman MCC 02:43:44
97. KANEPEJS Deins RBR 02:43:45
98. CIMA Damiano NIP 02:43:45
99. SAMUEL Travis HRB 02:43:55
100. WANG Bo HEN 02:43:57
101. GOH Choon Huat TSG 02:44:05
102. DENG Penghai MSS 02:44:05
103. BRATASHCHUK Andriy KLS 02:44:10
104. VOSEKALNS Andris RBR 02:44:40
105. WILLIAMS Christopher TNN 02:44:49
106. CLANCY Stephen TNN 02:45:30
107. DE KEIJZER Gerd TNN 02:46:17
108. BRAND Sam TNN 02:46:17
109. UCHIMA Kohei NIP 02:46:17
110. GU Tianhao MSS 02:47:40
111. OLLAMOV Doston XDS 02:48:18
112. SIZKO Antti CCB 02:49:03
113. LAKE Sean IWS 02:53:45
114. JANSSEN Yannick CSM 02:53:56
115. BANASZEK Norbert KLS 02:53:56
116. COLONNA Yuri WIL 02:53:56
117. WANG Xin KYL 02:53:56
118. CHEN Zhiwen MSS 02:53:56
119. HOU Wei Jie KYL 02:53:56
120. LIU Haiwang MSS 02:57:51

3 Abandoned
3. KOISHI Yuma NIP DNF
51. RAMANAU Raman MCC DNF
181. MA Guangtong HEN DNF







--- advertisement ---