Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Tour of Taihu Lake 2017 (2.1)
(Tour of Taihu)
China  /  10 October - 17 October

Edition: 11 (870.4 Km)
Winner: MARECZKO Jakub

2016    
2018



Winners of the Race


Last Winners







0|1|2|3|4|5|6|7 Next
Stage 0 > Wuxi - Wuxi
10 October / 5.30 kilometer
Stagewinner:00:06:12 BOIVIN Guillaume
Race leader:00:06:12 BOIVIN Guillaume
Stage type:Individual Time Trial

Description
Result

Classification
Stage results
1. BOIVIN Guillaume ICA 00:06:12
2. TVETCOV Serghei JBC 00:06:12
3. SMITH Morgan STG 00:06:13
4. VASYLYUK Andriy KLS 00:06:14
5. NAZARET Magno Prado SOU 00:06:16
6. LOWNDES Jason ICA 00:06:16
7. ALZATE ESCOBAR Carlos Eduardo UHC 00:06:16
8. SAMUEL Travis HRB 00:06:17
9. NADON Marc-Antoine HRB 00:06:18
10. VAN WINDEN Dennis ICA 00:06:19
11. ZENOVICH Matthew STG 00:06:19
12. RÄIM Mihkel ICA 00:06:20
13. HILL Ben ATG 00:06:20
14. CHEUNG King Lok NHKG 00:06:20
15. EATON Daniel UHC 00:06:21
16. LEUNG Chun Wing NHKG 00:06:22
17. HUBBARD Thomas STG 00:06:23
18. ABERASTURI IZAGA Jon UKO 00:06:24
19. PRADES Benjamín UKO 00:06:24
20. MOSCA Jacopo WIL 00:06:25
21. SHELDEN Taylor JBC 00:06:25
22. BRATASHCHUK Andriy KLS 00:06:25
23. VILLEGAS CARDONA Juan Pablo MZN 00:06:25
24. ZHUPA Eugert WIL 00:06:26
25. BUTS Vitaliy KLS 00:06:26
26. PUTT Tanner UHC 00:06:27
27. MARINI Nicolas NIP 00:06:27
28. WILLIAMS Christopher TNN 00:06:27
29. MARANGONI Alan NIP 00:06:28
30. TZORTZAKIS Polychronis RTS 00:06:28
31. FONZI Giuseppe WIL 00:06:29
32. CASTILLO SOTO Ulises Alfredo JBC 00:06:29
33. CULEY Marcus STG 00:06:29
34. HABTEMICHEAL Daniel 00:06:29
35. CARTIER Alexis HRB 00:06:29
36. SOLOMON Zemenfes 00:06:30
37. GOHR Andre Eduardo SOU 00:06:30
38. KULYK Andriy KLS 00:06:30
39. ENKHTAIVAN Bolor-Erdene NLC 00:06:30
40. MUZYCHKIN Anton MCC 00:06:30
41. BUSATO Matteo WIL 00:06:31
42. GODOY ORMENESE Caio SOU 00:06:31
43. DOMINGUEZ BARRAGAN Daniel KYL 00:06:31
44. SOBAL Yauheni MCC 00:06:31
45. BAZHKOU Stanislau MCC 00:06:32
46. TESFOM Sirak 00:06:32
47. MARECZKO Jakub WIL 00:06:33
48. CLARKE Jonathan UHC 00:06:33
49. LEMUS DAVILA Luis Enrique ICA 00:06:34
50. HIGUITA GARCIA Sergio Andres MZN 00:06:34
51. PLANET Charles TNN 00:06:34
52. BOL Jetse MZN 00:06:35
53. MACHADO SILVA Gabriel SOU 00:06:35
54. HABTOM Mikiel 00:06:35
55. SHEEHAN Michael JBC 00:06:36
56. YAN Meng HEN 00:06:36
57. THÖMEL Tino BAI 00:06:36
58. SWIRBUL Keegan JBC 00:06:37
59. VORGANOV Eduard MCC 00:06:37
60. GIRAUD Benjamin DMP 00:06:37
61. LEUNG Ka Yu NHKG 00:06:38
62. SCHAFER Timo BAI 00:06:38
63. HAEDO Lucas Sebastian UHC 00:06:38
64. VAN ENGELEN Adne BAI 00:06:39
65. SHI Hang MSS 00:06:40
66. LIU Jianpeng HEN 00:06:40
67. PRENDERGAST Christopher HRB 00:06:40
68. RUIZ PELAEZ Cristian Stiven MZN 00:06:40
69. BICHLMANN Daniel BAI 00:06:40
70. PACHER Quentin DMP 00:06:40
71. XU Zhaoliang MSS 00:06:41
72. HOLLER Nikodemus BAI 00:06:41
73. UCHIMA Kohei NIP 00:06:41
74. KUBOKI Kazushige NIP 00:06:42
75. PREVAR Oleksandr KLS 00:06:42
76. COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley NLC 00:06:42
77. ABRAHAM BRHANE Meron 00:06:42
78. KOISHI Yuma NIP 00:06:42
79. WANG Bo HEN 00:06:43
80. RUPNIK Jure HRB 00:06:43
81. ALTANSUKH Altanzul NLC 00:06:43
82. ANDRIATO Rafael WIL 00:06:43
83. EINHORN Itmar ICA 00:06:44
84. TOKUDA Suguru UKO 00:06:44
85. LOZANO RIBA David TNN 00:06:45
86. BIEKEN Nazaerbieke KYL 00:06:45
87. ZHANG Zheng HEN 00:06:45
88. CHIA BERMUDEZ Luis Carlos MZN 00:06:46
89. DYBALL Ben DMP 00:06:46
90. KLIMIANKOU Konstantin MCC 00:06:46
91. KO Siu Wai NHKG 00:06:46
92. LAAS Martin DMP 00:06:47
93. LUNARDON Paolo RTS 00:06:48
94. BANI Eugenio RTS 00:06:49
95. NAKAI Michimasa UKO 00:06:49
96. ITO Masakazu NIP 00:06:49
97. MARTZ Alder ATG 00:06:49
98. MACANALLY Ryan HRB 00:06:49
99. COUANON Jonathan DMP 00:06:49
100. SHUSHEMOIN Alexandre ATG 00:06:50
101. AMADOR Juan Jose MZN 00:06:50
102. CHAMORRO PIVA Francisco Ramon SOU 00:06:51
103. ORTEGA RAMIREZ Mauricio RTS 00:06:51
104. VAN IJZENDOORN Rik TNN 00:06:51
105. VALOGNES Quentin TNN 00:06:52
106. TESHOME HAGOS Meron BAI 00:06:52
107. WANG Xin KYL 00:06:52
108. ARISTI GARDOKI Mikel DMP 00:06:52
109. CHEN Chien Chou ATG 00:06:54
110. GROVES Kaden STG 00:06:54
111. MOW Ching Ying NHKG 00:06:55
112. GU Tianhao MSS 00:06:55
113. HOU Wei Jie KYL 00:06:56
114. PARRA BUSTAMANTE Edwin Arnulfo NLC 00:06:57
115. LAVRIC Martin ATG 00:06:57
116. HUANG Wen Chung ATG 00:06:57
117. AMANUEL Million 00:06:57
118. DE SOUZA ALMEIDA André SOU 00:06:59
119. CHIU Ho San NHKG 00:07:01
120. TOKUDA Tanzou UKO 00:07:01
121. HUANG En KYL 00:07:01
122. LIU Haiwang MSS 00:07:03
123. MUNKHTULGA Erdenesuren NLC 00:07:03
124. GIOUX Romain TNN 00:07:05
125. PEÑA MENESES Cristian Andre RTS 00:07:06
126. CHEN Mingrun HEN 00:07:07
127. PACHON MELO Oscar Mauricio RTS 00:07:07
128. CHEN Zhiwen MSS 00:07:07
129. LOPEZ GIL Vladimir Yezid NLC 00:07:10
130. ZHANG Lianshan LSL 00:07:10
131. DENG Penghai MSS 00:07:10
132. YU Benneng LSL 00:07:13
133. LI Wenjie LSL 00:07:16
134. HIRAI Eiichi UKO 00:07:16
135. MENG Juntao LSL 00:07:31
136. FAN Xiaojun LSL 00:07:32
137. ZHONG Zirong LSL 00:07:35

3 Abandoned
113. MA Guangtong HEN DNS
154. CAI Weipeng KYL DNS
192. SODEN Bradley STG DNS









--- advertisement ---