Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Tour of Taihu Lake 2017 (2.1)
(Tour of Taihu)
China  /  10 October - 17 October

Edition: 11 (870.4 Km)
Winner: MARECZKO Jakub

2016    
2018



Winners of the Race


Last Winners







Stage 6 > Jiangyan - Jiangyan
16 October / 106.40 kilometer
Stagewinner:02:07:53 MARECZKO Jakub
Race leader:16:11:58 MARECZKO Jakub

Description
Result

Classification
Stage results
1. MARECZKO Jakub WIL 02:07:53
2. RÄIM Mihkel ICA 02:07:53
3. MUZYCHKIN Anton MCC 02:07:53
4. ABERASTURI IZAGA Jon UKO 02:07:53
5. CHEN Zhiwen MSS 02:07:53
6. KULYK Andriy KLS 02:07:53
7. ALZATE ESCOBAR Carlos Eduardo UHC 02:07:53
8. MARINI Nicolas NIP 02:07:53
9. THÖMEL Tino BAI 02:07:53
10. NADON Marc-Antoine HRB 02:07:53
11. CHIA BERMUDEZ Luis Carlos MZN 02:07:53
12. BUTS Vitaliy KLS 02:07:53
13. VORGANOV Eduard MCC 02:07:53
14. COUANON Jonathan DMP 02:07:53
15. TZORTZAKIS Polychronis RTS 02:07:53
16. BOIVIN Guillaume ICA 02:07:53
17. GIOUX Romain TNN 02:07:53
18. MARTZ Alder ATG 02:07:53
19. HIGUITA GARCIA Sergio Andres MZN 02:07:53
20. CASTILLO SOTO Ulises Alfredo JBC 02:07:53
21. HILL Ben ATG 02:07:53
22. LEUNG Ka Yu NHKG 02:07:53
23. HUBBARD Thomas STG 02:07:53
24. PUTT Tanner UHC 02:07:53
25. SAMUEL Travis HRB 02:07:53
26. VASYLYUK Andriy KLS 02:07:53
27. DENG Penghai MSS 02:07:53
28. KO Siu Wai NHKG 02:07:53
29. LOPEZ GIL Vladimir Yezid NLC 02:07:53
30. LIU Haiwang MSS 02:07:53
31. LAAS Martin DMP 02:07:53
32. ZHANG Lianshan LSL 02:07:53
33. ALTANSUKH Altanzul NLC 02:07:53
34. BANI Eugenio RTS 02:07:53
35. CHEN Chien Chou ATG 02:07:53
36. HABTEMICHEAL Daniel 02:07:53
37. XU Zhaoliang MSS 02:07:53
38. PRENDERGAST Christopher HRB 02:07:53
39. HOLLER Nikodemus BAI 02:07:53
40. KUBOKI Kazushige NIP 02:07:53
41. ZHUPA Eugert WIL 02:07:53
42. CHEUNG King Lok NHKG 02:07:53
43. PLANET Charles TNN 02:07:53
44. PRADES Benjamín UKO 02:07:53
45. SOLOMON Zemenfes 02:07:53
46. BAZHKOU Stanislau MCC 02:07:53
47. LEUNG Chun Wing NHKG 02:07:53
48. GU Tianhao MSS 02:07:53
49. PACHER Quentin DMP 02:07:53
50. KLIMIANKOU Konstantin MCC 02:07:53
51. PARRA BUSTAMANTE Edwin Arnulfo NLC 02:07:53
52. MENG Juntao LSL 02:07:53
53. PREVAR Oleksandr KLS 02:07:53
54. SHEEHAN Michael JBC 02:07:53
55. BIEKEN Nazaerbieke KYL 02:07:53
56. SMITH Morgan STG 02:07:53
57. SOBAL Yauheni MCC 02:07:53
58. ABRAHAM BRHANE Meron 02:07:53
59. LOZANO RIBA David TNN 02:07:53
60. BRATASHCHUK Andriy KLS 02:07:53
61. VAN WINDEN Dennis ICA 02:07:53
62. ANDRIATO Rafael WIL 02:07:53
63. COLORADO HERNANDEZ Francisco Jarley NLC 02:07:53
64. EATON Daniel UHC 02:07:53
65. VILLEGAS CARDONA Juan Pablo MZN 02:07:53
66. RUPNIK Jure HRB 02:07:53
67. AMADOR Juan Jose MZN 02:07:53
68. GIRAUD Benjamin DMP 02:07:53
69. CHAMORRO PIVA Francisco Ramon SOU 02:07:53
70. TVETCOV Serghei JBC 02:07:53
71. LAVRIC Martin ATG 02:07:53
72. CLARKE Jonathan UHC 02:07:53
73. NAZARET Magno Prado SOU 02:07:53
74. MOSCA Jacopo WIL 02:07:53
75. ENKHTAIVAN Bolor-Erdene NLC 02:07:53
76. HAEDO Lucas Sebastian UHC 02:07:53
77. BOL Jetse MZN 02:07:53
78. BUSATO Matteo WIL 02:07:53
79. RUIZ PELAEZ Cristian Stiven MZN 02:07:53
80. ORTEGA RAMIREZ Mauricio RTS 02:07:53
81. GODOY ORMENESE Caio SOU 02:07:53
82. SHELDEN Taylor JBC 02:07:53
83. MACHADO SILVA Gabriel SOU 02:07:53
84. ZHONG Zirong LSL 02:07:53
85. DYBALL Ben DMP 02:07:53
86. CHEN Mingrun HEN 02:07:53
87. FONZI Giuseppe WIL 02:07:53
88. ITO Masakazu NIP 02:07:53
89. DE SOUZA ALMEIDA André SOU 02:07:53
90. SCHAFER Timo BAI 02:07:53
91. WILLIAMS Christopher TNN 02:07:53
92. PACHON MELO Oscar Mauricio RTS 02:07:53
93. VALOGNES Quentin TNN 02:07:53
94. KOISHI Yuma NIP 02:07:53
95. DOMINGUEZ BARRAGAN Daniel KYL 02:07:53
96. PEÑA MENESES Cristian Andre RTS 02:07:53
97. VAN IJZENDOORN Rik TNN 02:07:53
98. WANG Bo HEN 02:07:53
99. HUANG Wen Chung ATG 02:07:53
100. LIU Jianpeng HEN 02:07:53
101. HOU Wei Jie KYL 02:07:53
102. CHIU Ho San NHKG 02:07:53
103. MOW Ching Ying NHKG 02:07:53
104. CULEY Marcus STG 02:07:53
105. YAN Meng HEN 02:07:53
106. FAN Xiaojun LSL 02:07:53
107. BICHLMANN Daniel BAI 02:07:53
108. VAN ENGELEN Adne BAI 02:07:53
109. SWIRBUL Keegan JBC 02:07:53
110. MARANGONI Alan NIP 02:07:53
111. LEMUS DAVILA Luis Enrique ICA 02:07:53
112. ZENOVICH Matthew STG 02:07:53
113. TOKUDA Suguru UKO 02:07:53
114. HIRAI Eiichi UKO 02:07:53
115. LI Wenjie LSL 02:07:53
116. GOHR Andre Eduardo SOU 02:07:53
117. LOWNDES Jason ICA 02:07:53
118. MUNKHTULGA Erdenesuren NLC 02:07:53
119. UCHIMA Kohei NIP 02:08:17
120. EINHORN Itmar ICA 02:08:30
121. TOKUDA Tanzou UKO 02:09:56
122. CARTIER Alexis HRB 02:12:43

4 Abandoned
105. SHI Hang MSS DNF
122. MACANALLY Ryan HRB DNS
155. WANG Xin KYL DNF
194. GROVES Kaden STG DNF









--- advertisement ---