Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Tour of Fuzhou 2018 (2.1)
China  /  14 November - 18 November

(572.0 Km)
Winner: DAVIDENOK Ilya

2017    

Winners of the Race


Last Winners







Stage 1 > Ma Wei - Ku Liang
14 November / 107.00 kilometer
Stagewinner:02:31:31 LYU Xianjing
Race leader:02:31:21 LYU Xianjing

Description
Result

Classification
Stage results
1. LYU Xianjing HEN 02:31:31
2. DAVIDENOK Ilya XDS 02:31:31
3. TESFAY Hanibal NERI 02:31:31
4. DYBALL Ben STG 02:31:34
5. DEBESAY Yakob NERI 02:31:58
6. MEBRAHTOM Natnael NERI 02:32:04
7. PAVLIC Marko HRB 02:32:05
8. MAZUKI Nur Amirul Fakhruddin TSG 02:32:40
9. DE JONGE Maarten MCT 02:32:40
10. KONONENKO Mykhailo XDS 02:32:40
11. HABTOM Mikiel NERI 02:32:40
12. STROKAU Vasili MCC 02:32:40
13. LIU Jiankun MBE 02:32:40
14. CAVANAGH Ryan STG 02:32:40
15. FUNG Ka Hoo HKS 02:32:43
16. BERGSTRÖM FRISK Hannes MPC 02:32:45
17. GALARRETA David HRB 02:32:48
18. TESFATSION Natnael NERI 02:32:48
19. DUTTON Jay STG 02:32:50
20. BERGSTRÖM FRISK Erik MPC 02:32:52
21. MICHEAL Alexander NERI 02:32:52
22. WANG Jian Cai TYD 02:32:58
23. BIALIAUSKI Vasili MCC 02:33:13
24. CHIU Ho San HKS 02:33:24
25. BIEKEN Nazaerbieke MBE 02:33:47
26. GROSELJ Matic LJU 02:33:55
27. SUMIYOSHI Kota AIS 02:33:59
28. MOHD SHUKRI Muhammad Shaiful Adlan NMAS 02:33:59
29. VORGANOV Eduard MCC 02:33:59
30. OVETT Freddy ACA 02:33:59
31. LI Zi Sen TYD 02:33:59
32. ENKHTAIVAN Bolor-Erdene NMGL 02:33:59
33. GU Bingcheng MSS 02:33:59
34. FINKST Tilen LJU 02:33:59
35. CHEUNG King Lok HKS 02:33:59
36. JIANG Zhi Hui MBE 02:33:59
37. LI Shuai XDS 02:33:59
38. PRAH Aljaz LJU 02:34:04
39. JUN Hoonmin SCT 02:34:04
40. NIU Yikui MBE 02:34:28
41. CHEN Mingrun HEN 02:34:33
42. NOMOTO Sora AIS 02:34:36
43. ZHANG Zheng HEN 02:34:38
44. MONSALVE Jonathan TYD 02:34:38
45. ZENOVICH Matthew STG 02:34:59
46. BOMMEL Henning NGER 02:35:04
47. SHI Hang MSS 02:35:04
48. VAN HEERDEN Eddie TSG 02:35:04
49. LI Jin Song MSS 02:35:04
50. GUY Timothy LJU 02:35:04
51. BUYANDELGER Bolortuya NMGL 02:35:04
52. LIU Jianpeng HEN 02:35:08
53. MOHAMMED BAKRI Sofian Nabil NMAS 02:35:11
54. STÖHR Jan ACS 02:35:39
55. KALOJIROS Tomas ACS 02:35:42
56. OKAMOTO Hayato AIS 02:35:42
57. FIALA Petr ACS 02:35:42
58. LAU Wan Yau HKS 02:36:00
59. LI Hu TYD 02:36:00
60. THIBAULT Jean-Denis HRB 02:36:05
61. JOO Mideum SCT 02:36:08
62. BUYANTOGTOKH Navaansamdan NMGL 02:36:26
63. VOLKERS Samuel MPC 02:36:26
64. STÖHR Pavel ACS 02:36:28
65. WANG Lizhen XDS 02:36:29
66. MALCHAREK Moritz NGER 02:36:29
67. MAT AMIN Mohd Shahrul TSG 02:36:29
68. ZULKIFLI Azlina Najmi NMAS 02:36:29
69. HUANG Wen Chung LJU 02:36:29
70. ROHDE Leon Raphael NGER 02:36:29
71. SALEH Mohd Zamri TSG 02:36:29
72. ZULKEFLI Zamirul Adisham NMAS 02:36:29
73. LI Daihou XDS 02:36:29
74. ZHANG Zhi Shan TYD 02:36:29
75. MIN Kyeongho SCT 02:36:35
76. LUTFI Muhammad Fauzan Ahmad NMAS 02:36:43
77. SEO Yeongho SCT 02:36:51
78. WATANABE Shotaro AIS 02:37:21
79. KLEIMAN Wim MCT 02:37:37
80. ORCHARD Toby ACA 02:37:37
81. FRAHM Jasper NGER 02:37:37
82. VAN DER VEEKENS Mel MCT 02:37:37
83. QI Junshan GCB 02:37:37
84. KO Siu Wai HKS 02:37:37
85. SLIK Ivar MCT 02:37:37
86. BAZHKOU Stanislau MCC 02:37:41
87. SUN Yupeng GCB 02:37:51
88. ORR Robert MPC 02:37:53
89. KIM Ok Cheol SCT 02:37:53
90. YANG Fugui GCB 02:37:53
91. LIU Haiwang MSS 02:38:07
92. BATJARGAL Tsend NMGL 02:38:07
93. LEUNG Chun Wing HKS 02:38:14
94. SONG Mingliang GCB 02:38:23
95. RUPNIK Jure HRB 02:38:40
96. JENNER Samuel MBE 02:38:40
97. SHUMOV Nikolai MCC 02:38:40
98. GUO Liang Hui MSS 02:38:56
99. WEINSTEIN Domenic NGER 02:39:01
100. VAN RHEE Joey MCT 02:39:02
101. EEFTING Roy MPC 02:39:02
102. MUNKHTULGA Erdenesuren NMGL 02:39:02
103. KULYK Andriy XDS 02:39:38
104. WEBER Philip NGER 02:40:09
105. LAKASEK Irwandie TSG 02:40:09
106. MACKAY Ashley ACA 02:40:09
107. HUBBARD Thomas STG 02:40:09
108. NOBLE Jonathon ACA 02:40:26
109. LIU Manduo MSS 02:40:43
110. KENNETT Dylan STG 02:40:52
111. WANG Bo HEN 02:41:07
112. LI Bo GCB 02:41:12
113. WANG Ming Dong TYD 02:42:34
114. RYBA Jan ACS 02:42:34
115. VALADE Jayson HRB 02:42:34
116. KIM Hyeon Seok SCT 02:42:34
117. MUZYCHKIN Anton MCC 02:42:49
118. GANTUMUR Bat-Orshikh NMGL 02:42:49
119. KUROEDA Shiki AIS 02:42:52
120. YAN Meng HEN 02:42:52
121. GROVES Kaden MBE 02:42:56
122. OTHMAN Muhamad Adiq Husainie TSG 02:44:23
123. HAUGSVAER Sindre HRB 02:44:29
124. CAI Xin GCB 02:44:29
125. DRAKE Amarni ACA 02:44:29
126. NESVEDA Jiri ACS 02:44:29

1 Abandoned
133. ZULKIFLIE Nik Mohd Azwan NMAS DNS









--- advertisement ---