Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
4 Jours de Dunkerque / Grand Prix des Hauts de France 2019 (2.HC)
(4 Jours de Dunkerque)
France  /  14 May - 19 May

Edition: 65 (1059.3 Km)
Winner: TEUNISSEN Mike

2018    



Winners of the Race




Last Winners







15 May / 181.60 kilometer
Stagewinner:04:08:33 GROENEWEGEN Dylan
Race leader:08:25:58 GROENEWEGEN Dylan

Description
Result

Classification
Stage results
1. GROENEWEGEN Dylan TJV 04:08:33
2. DUPONT Timothy WGG 00:00:00
3. JANS Roy COC 00:00:00
4. VAN ASBROECK Tom ICA 00:00:00
5. KEUKELEIRE Jens LTS 00:00:00
6. ALLEGAERT Piet SVB 00:00:00
7. TEUNISSEN Mike TJV 00:00:00
8. VAN STAEYEN Michael ROC 00:00:00
9. VANSPEYBROUCK Pieter WGG 00:00:00
10. BARBIER Pierre RLM 00:00:00
11. BARBIER Rudy ICA 00:00:00
12. LIEPINS Emils WVA 00:00:00
13. CAPIOT Amaury SVB 00:00:00
14. SARREAU Marc GFC 00:00:00
15. LAPORTE Christophe COF 00:00:00
16. LE CUNFF Kévin AUB 00:00:00
17. SPRENGERS Thomas SVB 00:00:00
18. DE BONDT Dries COC 00:00:00
19. TURGIS Anthony TDE 00:00:00
20. TOUZÉ Damien COF 00:00:00
21. RÄIM Mihkel ICA 00:00:00
22. DECLERCQ Benjamin SVB 00:00:00
23. DEWULF Stan LTS 00:00:00
24. BACKAERT Frederik WGG 00:00:00
25. COQUARD Bryan VCB 00:00:00
26. JANSEN Amund Grøndahl TJV 00:00:00
27. GROSU Eduard Michael DMP 00:00:00
28. MAURELET Flavien AUB 00:00:00
29. BARTHE Cyril EUS 00:00:00
30. GREIPEL André PCB 00:00:00
31. VAN GINNEKEN Sjoerd ROC 00:00:00
32. ASSELMAN Jesper ROC 00:00:00
33. RIESEBEEK Oscar ROC 00:00:00
34. PICHON Laurent PCB 00:00:00
35. DELAPLACE Anthony PCB 00:00:00
36. VAN POUCKE Aaron SVB 00:00:00
37. VAN TRIJP Maarten COC 00:00:00
38. NÖMMELA Aksel WVA 00:00:00
39. REINDERS Elmar ROC 00:00:00
40. WELTEN Bram PCB 00:00:00
41. PETIT Adrien TDE 00:00:00
42. LEYSEN Senne ROC 00:00:00
43. BAGDONAS Gediminas ALM 00:00:00
44. TRARIEUX Julien DMP 00:00:00
45. DE GENDT Aimé WGG 00:00:00
46. LEMOINE Cyril COF 00:00:00
47. HUREL Tony AUB 00:00:00
48. JAKIN Alo AUB 00:00:00
49. CLAEYS Dimitri COF 00:00:00
50. PAILLOT Yoann AUB 00:00:00
51. DUVAL Julien ALM 00:00:00
52. VAN SCHIP Jan Willem ROC 00:00:00
53. SÁEZ BENITO Hector EUS 00:00:00
54. COMBAUD Romain DMP 00:00:00
55. LEROUX Samuel RLM 00:00:00
56. VAN WINDEN Dennis ICA 00:00:00
57. HANSEN Lasse Norman COC 00:00:00
58. IDJOUADIENNE Pierre RLM 00:00:00
59. LIGTHART Pim TDE 00:00:00
60. GENIETS Kevin GFC 00:00:00
61. GODON Dorian ALM 00:00:00
62. JAUREGUI Quentin ALM 00:00:00
63. ANTOMARCHI Julien RLM 00:00:00
64. GAUDIN Damien TDE 00:00:00
65. PLANCKAERT Baptiste WVA 00:00:00
66. VENTURINI Clément ALM 00:00:00
67. BALDO Nicolas AUB 00:00:12
68. VAN DER HOORN Taco TJV 00:00:12
69. VANBILSEN Kenneth COF 00:00:12
70. EENKHOORN Pascal TJV 00:00:12
71. COURTEILLE Arnaud VCB 00:00:12
72. KREDER Wesley WGG 00:00:12
73. DELAGE Mickael GFC 00:00:12
74. BAGUES KALPARSORO Aritz EUS 00:00:16
75. HOELGAARD Daniel GFC 00:00:18
76. WOUTERS Enzo LTS 00:00:18
77. VAN GOETHEM Brian LTS 00:00:18
78. KASPERKIEWICZ Przemyslaw DMP 00:00:18
79. MORIN Emmanuel COF 00:00:18
80. RICKAERT Jonas COC 00:00:18
81. JENSEN August ICA 00:00:18
82. MALDONADO Anthony AUB 00:00:18
83. BERRADE FERNANDEZ Urko EUS 00:00:18
84. SWIFT Connor PCB 00:00:18
85. JARRIER Benoit PCB 00:00:18
86. MASSON Christophe RLM 00:00:18
87. ERMENAULT Corentin VCB 00:00:18
88. ISTA Kevin WVA 00:00:18
89. ROBEET Ludovic WVA 00:00:18
90. VAN GENECHTEN Jonas VCB 00:00:18
91. TAMINIAUX Lionel WVA 00:00:27
92. CAM Maxime VCB 00:00:28
93. DEVRIENDT Tom WGG 00:00:32
94. MARTIN Tony TJV 00:00:39
95. VERMEULEN Emiel RLM 00:00:00
96. DEHAES Kenny WVA 00:00:40
97. VIEJO REDONDO José Daniel EUS 00:00:40
98. VANDENBERGH Stijn ALM 00:00:40
99. DUCHESNE Antoine GFC 00:00:40
100. VAUGRENARD Benoît GFC 00:00:40
101. MORICE Julien VCB 00:00:40
102. ARMIRAIL Bruno GFC 00:00:40
103. PLANCKAERT Edward SVB 00:00:40
104. TERPSTRA Niki TDE 00:00:53
105. FRISON Frederik LTS 00:00:53
106. MERTZ Rémy LTS 00:00:55
107. GHYS Robbe SVB 00:00:59
108. CARDIS Romain TDE 00:01:15
109. SELLIER Simon TDE 00:01:23
110. DERNIES Tom RLM 00:01:23
111. DUMOULIN Samuel ALM 00:01:27
112. CARISEY Clément ICA 00:01:41
113. MATHIS Marco COF 00:01:41
114. BRANDLE Matthias ICA 00:01:41
115. WYNANTS Maarten TJV 00:02:16
116. VAN DER POEL David COC 00:02:16
117. WAGNER Robert PCB 00:03:02
118. NAVARDAUSKAS Ramunas DMP 00:16:46

8 Abandoned
16. WALLAYS Jelle LTS DNS
61. OFFREDO Yoann WGG DNF
81. FINETTO Mauro DMP DNF
86. SISKEVICIUS Evaldas DMP DNS
116. TURGIS Jimmy VCB DNF
151. DEVOLDER Stijn COC DNF
174. BARRENETXEA URIARTE Ander EUS DNF
176. IRIZAR LASKURAIN Julen EUS DNF









--- advertisement ---