Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
4 Jours de Dunkerque / Grand Prix des Hauts de France 2019 (2.HC)
(4 Jours de Dunkerque)
France  /  14 May - 19 May

Edition: 65 (1059.3 Km)
Winner: TEUNISSEN Mike

2018    



Winners of the Race




Last Winners







17 May / 184.90 kilometer
Stagewinner:04:37:19 COQUARD Bryan
Race leader:16:37:23 TEUNISSEN Mike

Description
Result

Classification
Stage results
1. COQUARD Bryan VCB 04:37:19
2. VENTURINI Clément ALM 00:00:00
3. TEUNISSEN Mike TJV 00:00:00
4. VAN ASBROECK Tom ICA 00:00:00
5. KEUKELEIRE Jens LTS 00:00:00
6. CLAEYS Dimitri COF 00:00:00
7. DE GENDT Aimé WGG 00:00:00
8. ANTOMARCHI Julien RLM 00:00:00
9. ALLEGAERT Piet SVB 00:00:00
10. DELAPLACE Anthony PCB 00:00:00
11. TURGIS Anthony TDE 00:00:00
12. JANSEN Amund Grøndahl TJV 00:00:00
13. SÁEZ BENITO Hector EUS 00:00:00
14. BACKAERT Frederik WGG 00:00:06
15. JAKIN Alo AUB 00:00:19
16. NÖMMELA Aksel WVA 00:00:19
17. LE CUNFF Kévin AUB 00:00:19
18. SPRENGERS Thomas SVB 00:00:19
19. SARREAU Marc GFC 00:00:19
20. DECLERCQ Benjamin SVB 00:00:19
21. PLANCKAERT Baptiste WVA 00:00:19
22. BARTHE Cyril EUS 00:00:19
23. COMBAUD Romain DMP 00:00:19
24. JAUREGUI Quentin ALM 00:00:19
25. GENIETS Kevin GFC 00:00:19
26. BAGDONAS Gediminas ALM 00:00:19
27. DE BONDT Dries COC 00:00:19
28. IDJOUADIENNE Pierre RLM 00:00:19
29. MALDONADO Anthony AUB 00:00:19
30. COURTEILLE Arnaud VCB 00:00:19
31. JARRIER Benoit PCB 00:00:19
32. VAN POUCKE Aaron SVB 00:00:19
33. JENSEN August ICA 00:00:19
34. VAN WINDEN Dennis ICA 00:00:19
35. DUPONT Timothy WGG 00:00:47
36. RÄIM Mihkel ICA 00:00:47
37. VAN STAEYEN Michael ROC 00:00:47
38. TRARIEUX Julien DMP 00:00:47
39. DELAGE Mickael GFC 00:00:47
40. DEWULF Stan LTS 00:00:47
41. MERTZ Rémy LTS 00:00:47
42. ASSELMAN Jesper ROC 00:00:47
43. VERMEULEN Emiel RLM 00:00:47
44. VAN DER POEL David COC 00:00:47
45. ISTA Kevin WVA 00:00:47
46. LEYSEN Senne ROC 00:00:47
47. EENKHOORN Pascal TJV 00:00:47
48. BARBIER Pierre RLM 00:00:47
49. PETIT Adrien TDE 00:00:47
50. GROENEWEGEN Dylan TJV 00:00:47
51. GREIPEL André PCB 00:00:47
52. TOUZÉ Damien COF 00:00:47
53. VAN DER HOORN Taco TJV 00:00:47
54. CAPIOT Amaury SVB 00:00:47
55. VANSPEYBROUCK Pieter WGG 00:00:47
56. MAURELET Flavien AUB 00:00:47
57. BAGUES KALPARSORO Aritz EUS 00:00:47
58. KASPERKIEWICZ Przemyslaw DMP 00:00:47
59. PAILLOT Yoann AUB 00:00:47
60. CAM Maxime VCB 00:00:47
61. SWIFT Connor PCB 00:00:47
62. REINDERS Elmar ROC 00:00:47
63. DUCHESNE Antoine GFC 00:00:47
64. VAN GINNEKEN Sjoerd ROC 00:00:56
65. CARISEY Clément ICA 00:00:56
66. TAMINIAUX Lionel WVA 00:00:58
67. VAUGRENARD Benoît GFC 00:01:00
68. DUMOULIN Samuel ALM 00:01:18
69. RICKAERT Jonas COC 00:02:16
70. HANSEN Lasse Norman COC 00:02:16
71. DUVAL Julien ALM 00:02:16
72. KREDER Wesley WGG 00:02:16
73. LEROUX Samuel RLM 00:02:16
74. LIGTHART Pim TDE 00:02:16
75. PICHON Laurent PCB 00:00:19
76. LAPORTE Christophe COF 00:04:24
77. LEMOINE Cyril COF 00:04:24
78. GODON Dorian ALM 00:04:24
79. GAUDIN Damien TDE 00:04:24
80. MORICE Julien VCB 00:04:24
81. WYNANTS Maarten TJV 00:04:24
82. MARTIN Tony TJV 00:04:24
83. RIESEBEEK Oscar ROC 00:00:19
84. ROBEET Ludovic WVA 00:04:51
85. ARMIRAIL Bruno GFC 00:04:52
86. PLANCKAERT Edward SVB 00:06:54
87. DEVRIENDT Tom WGG 00:06:54
88. BERRADE FERNANDEZ Urko EUS 00:07:03
89. TERPSTRA Niki TDE 00:07:03
90. VANDENBERGH Stijn ALM 00:08:29
91. FRISON Frederik LTS 00:08:29
92. HOELGAARD Daniel GFC 00:08:29
93. BARBIER Rudy ICA 00:12:14
94. VAN GENECHTEN Jonas VCB 00:12:14
95. GROSU Eduard Michael DMP 00:12:14
96. VAN SCHIP Jan Willem ROC 00:12:14
97. HUREL Tony AUB 00:12:14
98. LIEPINS Emils WVA 00:12:14
99. MORIN Emmanuel COF 00:12:14
100. VANBILSEN Kenneth COF 00:12:14
101. JANS Roy COC 00:12:14
102. WOUTERS Enzo LTS 00:14:32
103. VAN TRIJP Maarten COC 00:14:32
104. VIEJO REDONDO José Daniel EUS 00:14:32
105. SELLIER Simon TDE 00:14:32
106. BALDO Nicolas AUB 00:14:32
107. WELTEN Bram PCB 00:14:32
108. DERNIES Tom RLM 00:14:32
109. ERMENAULT Corentin VCB 00:14:32
110. CARDIS Romain TDE 00:14:32

5 Abandoned
3. MATHIS Marco COF DNF
76. WAGNER Robert PCB DNF
104. GHYS Robbe SVB DNF
141. DEHAES Kenny WVA DNF
182. BRANDLE Matthias ICA DNF








--- advertisement ---