Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
Itzulia Basque Country 2019 (2.UWT)
(Vuelta Ciclista al Pais Vasco)
Basque Country  /  8 April - 13 April

Edition: 59 (784.3 Km)
Winner: IZAGUIRRE INSAUSTI Ion

2018    


Videos (2)
Winners of the Race
1 Fans




Last Winners







Stage 5 > Arrigorriaga - Arrate
12 April / 149.80 kilometer / Start: 13:45 / Finish: 17:25
Stagewinner:03:44:14 BUCHMANN Emanuel
Race leader:16:23:30 BUCHMANN Emanuel

Description
Preview
Result

Classification
Stage results
1. BUCHMANN Emanuel BOH 03:44:14
2. IZAGUIRRE INSAUSTI Ion AST 03:45:22
3. YATES Adam MTS 03:45:22
4. FUGLSANG Jakob AST 03:45:22
5. POGACAR Tadej UAD 03:45:38
6. MARTIN Daniel UAD 03:45:38
7. LANDA MEANA Mikel MOV 03:46:04
8. HAMILTON Lucas MTS 03:46:18
9. SCHACHMANN Maximilian BOH 03:46:18
10. KONRAD Patrick BOH 03:46:18
11. MOLLEMA Bauke TFS 03:46:18
12. MAS NICOLAU Enric DQT 03:46:18
13. MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe EF1 03:46:18
14. NIEVE ITURALDE Mikel MTS 03:46:18
15. GAUDU David GFC 03:47:09
16. LAMBRECHT Bjorg LTS 03:47:09
17. DE LA PARTE GONZALEZ Victor CPT 03:47:27
18. ULISSI Diego UAD 03:47:43
19. BENNETT George TJV 03:47:50
20. CARTHY Hugh EF1 03:47:50
21. BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel EUS 03:48:17
22. HENAO MONTOYA Sergio UAD 03:48:17
23. MADOUAS Valentin GFC 03:48:40
24. EDET Nicolas COF 03:48:40
25. TEUNS Dylan TBM 03:48:59
26. QUINTERO NORENA Carlos Julian MZN 03:50:03
27. ROJAS GIL Jose Joaquin MOV 03:52:57
28. SKUJINS Toms TFS 03:52:57
29. MÜHLBERGER Gregor BOH 03:57:19
30. IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka AST 03:59:24
31. SANCHEZ GIL Luis Leon AST 03:59:24
32. PEDRERO LOPEZ Antonio MOV 03:59:24
33. MCCARTHY Jay BOH 04:03:29
34. SEIGLE Romain GFC 04:03:45
35. VINCENT Leo GFC 04:03:45
36. MARCZYNSKI Tomasz LTS 04:03:45
37. SCHULTZ Nicholas MTS 04:03:45
38. BENEDETTI Cesare BOH 04:03:45
39. KING Benjamin TDD 04:05:02
40. HAMILTON Chris SUN 04:05:02
41. MARTIN Tony TJV 04:05:02
42. SLAGTER Tom Jelte TDD 04:05:02
43. LASTRA MARTINEZ Jonathan CJR 04:05:02
44. BARCELÓ ARAGÓN Fernando EUS 04:05:02
45. MATE MARDONES Luis Angel COF 04:05:02
46. WARBASSE Larry ALM 04:05:02
47. FRANK Mathias ALM 04:05:02
48. DEVENYNS Dries DQT 04:05:02
49. VANENDERT Jelle LTS 04:05:02
50. MONFORT Maxime LTS 04:05:02
51. BOLE Grega TBM 04:05:02
52. MORI Manuele UAD 04:05:02
53. CHEREL Mickaël ALM 04:05:02
54. POWLESS Neilson TJV 04:05:02
55. BERNARD Julien TFS 04:05:02
56. DUPONT Hubert ALM 04:05:02
57. HINDLEY Jai SUN 04:05:02
58. STORK Florian SUN 04:05:02
59. VERONA QUINTANILLA Carlos MOV 04:05:02
60. ANACONA Winner Anrew MOV 04:05:02
61. PARET-PEINTRE Aurélien ALM 04:05:02
62. AMEZQUETA MORENO Julen CJR 04:05:02
63. WYSS Danilo TDD 04:05:02
64. ANTUNES Manuel Amaro CPT 04:05:02
65. FERNANDEZ ANDUJAR Rubén MOV 04:05:02
66. SERRY Pieter DQT 04:05:02
67. HERRADA LOPEZ Jesús COF 04:05:02
68. HONORÉ Mikkel DQT 04:05:02
69. NAVARRO GARCIA Daniel TKA 04:05:02
70. ARMEE Sander LTS 04:05:02
71. POLJANSKI Pawel BOH 04:05:02
72. REYES ORTEGA Aldemar MZN 04:05:02
73. ITURRIA SEGUROLA Mikel EUS 04:05:02
74. CHEVRIER Clement ALM 04:05:02
75. ROSA Diego SKY 04:05:02
76. KUSS Sepp TJV 04:05:02
77. CONCI Nicola TFS 04:05:02
78. MOLARD Rudy GFC 04:05:02
79. CAVAGNA Rémi DQT 04:05:02
80. FELLINE Fabio TFS 04:05:02
81. HOWSON Damien MTS 04:05:02
82. STORER Michael SUN 04:05:02
83. BATTAGLIN Enrico TKA 04:05:02
84. PEREZ Anthony COF 04:05:02
85. CRADDOCK Lawson EF1 04:05:02
86. THOMAS Geraint SKY 04:05:02
87. ALBASINI Michael MTS 04:05:02
88. FRAILE MATARRANZ Omar AST 04:05:02
89. GRMAY Tsgabu Gebremaryam MTS 04:05:02
90. BILBAO LÓPEZ DE ARMENTIA Pello AST 04:05:02
91. DE MARCHI Alessandro CPT 04:05:02
92. LUTSENKO Alexey AST 04:05:02
93. VAKOC Petr DQT 04:05:02
94. PIBERNIK Luka TBM 04:05:02
95. HANSEN Jesper COF 04:05:02
96. BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto MOV 04:05:02
97. DE LA CRUZ MELGAREJO David SKY 04:05:02
98. VINGEGAARD RASMUSSEN Jonas TJV 04:05:02
99. GONCALVES Jose TKA 04:05:02
100. STRAKHOV Dmitrii TKA 04:05:02
101. ZOIDL Riccardo CPT 04:05:02
102. VAN DER SANDE Tosh LTS 04:06:20
103. RODRIGUEZ GARAIKOETXEA Óscar EUS 04:06:20
104. LINDEMAN Bertjan TJV 04:06:20
105. EZQUERRA MUELA Jesús BBH 04:06:20
106. ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin COF 04:06:20
107. GHEBREIGZABHIER WERKILUL Amanuel TDD 04:06:20
108. RODRÍGUEZ MARTIN Cristian CJR 04:06:20
109. ARANBURU DEBA Alex CJR 04:06:20
110. GUERREIRO Ruben TKA 04:06:20
111. SAMITIER SAMITIER Sergio EUS 04:06:20
112. BRAVO OIARBIDE Garikoitz EUS 04:06:20
113. SESSLER Nicolas BBH 04:06:20
114. RAVASI Edward UAD 04:06:20
115. GOLAS Michal SKY 04:06:20
116. GARCIA SOSA Jhojan Orlando MZN 04:06:20
117. HIRSCHI Marc SUN 04:06:20
118. HOWES Alex EF1 04:06:20
119. STETINA Peter TFS 04:06:20
120. ELISSONDE Kenny SKY 04:06:20
121. SIERRA SANCHEZ Yecid Arturo MZN 04:06:20
122. BENNETT Sean EF1 04:06:20
123. SMIT Willie TKA 04:06:20
124. BOL Jetse BBH 04:06:20
125. KOCH Jonas CPT 04:06:20
126. IRIZAR ARANBURU Markel TFS 04:06:20
127. ARMIRAIL Bruno GFC 04:06:50
128. JANSE VAN RENSBURG Jacques TDD 04:06:57
129. DLAMINI Nicholas TDD 04:06:57
130. GONZALEZ ARRIBAS David CJR 04:07:21
131. CHETOUT Loďc COF 04:07:38

10 Abandoned
13. WANG Mei Yin TBM DNF
17. WILLIAMS Stephen TBM DNF
106. SUTHERLAND Rory UAD DNF
114. CLARKE Simon EF1 DNF
126. PAUWELS Serge CPT DNF
155. OOMEN Sam SUN DNS
193. SANZ UNZUE Enrique EUS DNF
212. SÁENZ Nicolás MZN DNF
215. SUAZA ARANGO Bernardo MZN DNF
226. RUBIO HERNANDEZ Diego BBH DNF








--- advertisement ---