Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
Itzulia Basque Country 2019 (2.UWT)
(Vuelta Ciclista al Pais Vasco)
Basque Country  /  8 April - 13 April

Edition: 59 (784.3 Km)
Winner: IZAGUIRRE INSAUSTI Ion

2018    


Videos (2)
Winners of the Race
1 Fans




Last Winners







Stage 6 > Eibar - Eibar
13 April / 118.20 kilometer / Start: 14:32 / Finish: 17:30
Stagewinner:02:59:46 YATES Adam
Race leader:19:24:09 IZAGUIRRE INSAUSTI Ion

Description
Result

Classification
Stage results
1. YATES Adam MTS 02:59:46
2. MARTIN Daniel UAD 02:59:47
3. FUGLSANG Jakob AST 02:59:47
4. IZAGUIRRE INSAUSTI Ion AST 02:59:47
5. POGACAR Tadej UAD 02:59:53
6. MOLLEMA Bauke TFS 03:01:10
7. LANDA MEANA Mikel MOV 03:01:10
8. CARTHY Hugh EF1 03:01:10
9. GAUDU David GFC 03:01:10
10. HAMILTON Lucas MTS 03:01:10
11. MAS NICOLAU Enric DQT 03:01:10
12. VINGEGAARD RASMUSSEN Jonas TJV 03:01:10
13. BUCHMANN Emanuel BOH 03:01:10
14. NIEVE ITURALDE Mikel MTS 03:01:10
15. MADOUAS Valentin GFC 03:02:13
16. ULISSI Diego UAD 03:02:13
17. KONRAD Patrick BOH 03:02:13
18. HENAO MONTOYA Sergio UAD 03:02:13
19. BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel EUS 03:02:16
20. DE LA PARTE GONZALEZ Victor CPT 03:02:16
21. SCHACHMANN Maximilian BOH 03:03:19
22. IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka AST 03:03:19
23. SANCHEZ GIL Luis Leon AST 03:03:19
24. DE MARCHI Alessandro CPT 03:03:19
25. NAVARRO GARCIA Daniel TKA 03:03:19
26. MATE MARDONES Luis Angel COF 03:08:27
27. DUPONT Hubert ALM 03:08:27
28. HINDLEY Jai SUN 03:08:27
29. LAMBRECHT Bjorg LTS 03:08:31
30. REYES ORTEGA Aldemar MZN 03:08:31
31. LASTRA MARTINEZ Jonathan CJR 03:08:31
32. HAMILTON Chris SUN 03:08:31
33. ROJAS GIL Jose Joaquin MOV 03:08:33
34. CHEREL Mickaël ALM 03:08:33
35. DE LA CRUZ MELGAREJO David SKY 03:08:33
36. ELISSONDE Kenny SKY 03:08:33
37. GUERREIRO Ruben TKA 03:08:33
38. MOLARD Rudy GFC 03:08:33
39. ITURRIA SEGUROLA Mikel EUS 03:08:39
40. THOMAS Geraint SKY 03:08:41
41. VERONA QUINTANILLA Carlos MOV 03:08:41
42. PEREZ Anthony COF 03:08:41
43. HERRADA LOPEZ Jesús COF 03:08:41
44. SKUJINS Toms TFS 03:08:41
45. HOWSON Damien MTS 03:11:04
46. STORER Michael SUN 03:11:51
47. STETINA Peter TFS 03:12:15
48. ARMIRAIL Bruno GFC 03:12:17
49. FRANK Mathias ALM 03:12:17
50. HONORÉ Mikkel DQT 03:14:24
51. FRAILE MATARRANZ Omar AST 03:14:24
52. MARCZYNSKI Tomasz LTS 03:14:24
53. RODRÍGUEZ MARTIN Cristian CJR 03:14:24
54. ARMEE Sander LTS 03:14:24
55. GHEBREIGZABHIER WERKILUL Amanuel TDD 03:14:24
56. HIRSCHI Marc SUN 03:14:24
57. FELLINE Fabio TFS 03:14:24
58. GONCALVES Jose TKA 03:14:24
59. RODRIGUEZ GARAIKOETXEA Óscar EUS 03:14:24
60. ANTUNES Manuel Amaro CPT 03:14:24
61. SEIGLE Romain GFC 03:14:24
62. GOLAS Michal SKY 03:14:24
63. VINCENT Leo GFC 03:14:24
64. MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe EF1 03:14:24
65. BENNETT George TJV 03:14:24
66. CRADDOCK Lawson EF1 03:16:46
67. MCCARTHY Jay BOH 03:16:49
68. SESSLER Nicolas BBH 03:16:49
69. SLAGTER Tom Jelte TDD 03:16:49
70. GONZALEZ ARRIBAS David CJR 03:16:49
71. WYSS Danilo TDD 03:16:49
72. BOLE Grega TBM 03:16:49
73. SERRY Pieter DQT 03:16:49
74. ARANBURU DEBA Alex CJR 03:16:49
75. KUSS Sepp TJV 03:16:49
76. QUINTERO NORENA Carlos Julian MZN 03:16:49
77. TEUNS Dylan TBM 03:16:49
78. WARBASSE Larry ALM 03:16:49
79. BRAVO OIARBIDE Garikoitz EUS 03:16:49
80. STORK Florian SUN 03:16:49
81. PIBERNIK Luka TBM 03:16:49
82. POLJANSKI Pawel BOH 03:16:49
83. CHEVRIER Clement ALM 03:16:49
84. BENEDETTI Cesare BOH 03:16:49
85. CONCI Nicola TFS 03:16:49
86. SAMITIER SAMITIER Sergio EUS 03:16:49
87. AMEZQUETA MORENO Julen CJR 03:16:49
88. BERNARD Julien TFS 03:16:49
89. PARET-PEINTRE Aurélien ALM 03:16:49
90. SCHULTZ Nicholas MTS 03:16:49
91. POWLESS Neilson TJV 03:16:57
92. BILBAO LÓPEZ DE ARMENTIA Pello AST 03:16:59
93. SIERRA SANCHEZ Yecid Arturo MZN 03:17:01
94. GARCIA SOSA Jhojan Orlando MZN 03:17:18
95. DEVENYNS Dries DQT 03:17:24
96. ZOIDL Riccardo CPT 03:17:29

35 Abandoned
2. BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto MOV DNF
3. FERNANDEZ ANDUJAR Rubén MOV DNF
4. PEDRERO LOPEZ Antonio MOV DNF
6. ANACONA Winner Anrew MOV DNF
25. MÜHLBERGER Gregor BOH DNF
36. LUTSENKO Alexey AST DNF
42. CAVAGNA Rémi DQT OTL
47. VAKOC Petr DQT DNF
61. VANENDERT Jelle LTS DNF
66. MONFORT Maxime LTS DNF
67. VAN DER SANDE Tosh LTS DNF
71. BATTAGLIN Enrico TKA DNF
72. SMIT Willie TKA OTL
77. STRAKHOV Dmitrii TKA OTL
87. ROSA Diego SKY DNF
92. ALBASINI Michael MTS DNF
97. GRMAY Tsgabu Gebremaryam MTS DNS
103. MORI Manuele UAD DNF
105. RAVASI Edward UAD OTL
112. BENNETT Sean EF1 DNF
116. HOWES Alex EF1 DNF
125. KOCH Jonas CPT OTL
131. KING Benjamin TDD OTL
133. DLAMINI Nicholas TDD DNF
134. JANSE VAN RENSBURG Jacques TDD OTL
163. LINDEMAN Bertjan TJV DNF
164. MARTIN Tony TJV DNF
175. IRIZAR ARANBURU Markel TFS OTL
182. ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin COF OTL
183. CHETOUT Loďc COF OTL
184. EDET Nicolas COF OTL
185. HANSEN Jesper COF OTL
195. BARCELÓ ARAGÓN Fernando EUS OTL
222. BOL Jetse BBH OTL
225. EZQUERRA MUELA Jesús BBH OTL








--- advertisement ---