Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
Gree-Tour of Guangxi 2019 (2.UWT)
China  /  17 October - 22 October

Edition: 3 (972.8 Km)
Winner: MAS NICOLAU Enric

2018    
2020



Videos (6)
Winners of the Race
1 Fans




Last Winners







Stage 6 > Guilin - Guilin
22 October / 168.30 kilometer / Start: 10:45 / Finish: 14:40
Stagewinner:03:38:10 ACKERMANN Pascal
Race leader:22:42:42 MAS NICOLAU Enric

Description
Result

Classification
Video
Stage results
1. ACKERMANN Pascal BOH 03:38:10
2. MOLANO BENAVIDES Juan Sebastißn UAD 00:00:00
3. ROOSEN Timo TJV 00:00:00
4. SELIG RŘdiger BOH 00:00:00
5. MARECZKO Jakub CPT 00:00:00
6. KRAGH ANDERSEN Asbj°rn SUN 00:00:00
7. TRENTIN Matteo MTS 00:00:00
8. MCLAY Daniel EF1 00:00:00
9. SCHREURS Hamish ICA 00:00:00
10. KANTER Max SUN 00:00:00
11. GROVES Kaden MTS 00:00:00
12. DLAMINI Nicholas TDD 00:00:00
13. GRO▀SCHARTNER Felix BOH 00:00:00
14. MINALI Riccardo ICA 00:00:00
15. EINHORN Itmar ICA 00:00:00
16. MARTIN Guillaume WGG 00:00:00
17. EIKING Odd Christian WGG 00:00:00
18. TOLHOEK Antwan TJV 00:00:00
19. TUSVELD Martijn SUN 00:00:00
20. KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi AST 00:00:00
21. DUPONT Timothy WGG 00:00:00
22. VLIEGEN Lo´c WGG 00:00:00
23. CAVAGNA RÚmi DQT 00:00:00
24. GAVIRIA RENDON Fernando UAD 00:00:00
25. DE BOD Stefan TDD 00:00:00
26. SCHACHMANN Maximilian BOH 00:00:00
27. VAN GOETHEM Brian LTS 00:00:00
28. DE VREESE Laurens AST 00:00:00
29. CAMPENAERTS Victor LTS 00:00:00
30. MULLEN Ryan TFS 00:00:00
31. TUREK Daniel ICA 00:00:00
32. RIABUSHENKO Aliaksandr UAD 00:00:00
33. BALLERINI Davide AST 00:00:00
34. GOLDSTEIN Roy ICA 00:00:00
35. VILLELLA Davide AST 00:00:00
36. MOSCA Jacopo TFS 00:00:00
37. GAROSIO Andrea TBM 00:00:00
38. M─DER Gino TDD 00:00:00
39. VAN KEIRSBULCK Guillaume CPT 00:00:00
40. VAN HOECKE Gijs CPT 00:00:00
41. MOSCHETTI Matteo TFS 00:00:00
42. IVERSEN Rasmus Byriel LTS 00:00:00
43. ARNDT Nikias SUN 00:00:00
44. PETILLI Simone UAD 00:00:00
45. MARCZYNSKI Tomasz LTS 00:00:00
46. SICARD Romain TDE 00:00:00
47. STETINA Peter TFS 00:00:00
48. EDMONDSON Alexander MTS 00:00:00
49. SCHWARZMANN Michael BOH 00:00:00
50. ARCHBOLD Shane BOH 00:00:00
51. CALMEJANE Lilian TDE 00:00:00
52. LINDEMAN Bertjan TJV 00:00:00
53. DE TIER Floris TJV 00:00:00
54. DE LA CRUZ MELGAREJO David INS 00:00:00
55. SIEBERG Marcel TBM 00:00:00
56. MARTINELLI Davide DQT 00:00:00
57. NIBALI Antonio TBM 00:00:00
58. TROIA Oliviero UAD 00:00:00
59. NARVAEZ PRADO Jhonnatan INS 00:00:00
60. JANSE VAN RENSBURG Jacques TDD 00:00:00
61. OLIVEIRA Ivo UAD 00:00:00
62. ROSA Diego INS 00:00:00
63. HIVERT Jonathan TDE 00:00:00
64. SPILAK Simon TKA 00:00:00
65. MAS NICOLAU Enric DQT 00:00:00
66. TAARAMAE Rein TDE 00:00:00
67. HONOR╔ Mikkel DQT 00:00:00
68. MEINTJES Louis TDD 00:00:00
69. FENG Chun Kai TBM 00:00:00
70. BASSO Leonardo INS 00:00:00
71. ZAKARIN Ilnur TKA 00:00:00
72. BADILATTI Matteo ICA 00:00:00
73. NAVARRO GARCIA Daniel TKA 00:00:00
74. SERRY Pieter DQT 00:00:00
75. SCHULTZ Nicholas MTS 00:00:00
76. FERRARI Roberto UAD 00:00:00
77. CONTRERAS PINZON Rodrigo AST 00:00:00
78. REIJNEN Kiel TFS 00:00:00
79. DEGENKOLB John TFS 00:00:00
80. FROHLINGER Johannes SUN 00:00:00
81. HALVORSEN Kristoffer INS 00:00:00
82. SWIFT Ben INS 00:00:00
83. VAKOC Petr DQT 00:00:46
84. LAWLESS Christopher INS 00:00:00
85. GREGAARD WILSLY Jonas AST 00:00:51
86. GRADEK Kamil CPT 00:00:57
87. AGNOLI Valerio TBM 00:00:59
88. CONCI Nicola TFS 00:00:59
89. KUZNETSOV Vyacheslav TKA 00:00:59
90. HAGEN Carl Fredrik LTS 00:00:00
91. HANSEN Adam LTS 00:00:59
92. CRAS Steff TKA 00:00:00
93. SCOTSON Callum MTS 00:01:02
94. BAUHAUS Phil TBM 00:00:00
95. MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe EF1 00:00:00
96. HOFLAND Moreno EF1 00:00:00
97. VANMARCKE Sep EF1 00:00:00
98. NAULEAU Bryan TDE 00:01:07
99. K─MNA Lennard SUN 00:01:11
100. STORK Florian SUN 00:01:11
101. OURSELIN Paul TDE 00:01:11
102. PERRY Benjamin ICA 00:01:13
103. COUSIN Jerome TDE 00:01:14
104. HIRT Jan AST 00:01:14
105. CERNY Josef CPT 00:01:14
106. VAN DER HOORN Taco TJV 00:01:18
107. VAN GARDEREN Tejay EF1 00:01:21
108. CARTHY Hugh EF1 00:01:21
109. VENTOSO ALBERDI Francisco JosÚ CPT 00:01:21
110. VAN DEN BERG Julius EF1 00:01:25
111. DEVRIENDT Tom WGG 00:01:33
112. VANSPEYBROUCK Pieter WGG 00:01:33
113. AFFINI Edoardo MTS 00:01:42
114. KEISSE Iljo DQT 00:01:56
115. THOMSON Jay Robert TDD 00:01:56
116. WANG Mei Yin TBM 00:02:48
117. VAN MELSEN Kevin WGG 00:02:48
118. FRISON Frederik LTS 00:02:48

1 Abandoned
111. BIERMANS Jenthe TKA DNF









--- advertisement ---